Автор Тема: Белият цвят не е металик и бомба със закъснител ли е това ?  (Прочетена 9541 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
леле колко сиви и сребристи коли има по улиците !!!!
:) ан така,кажи им.Днес като видях вагона сив,все едно че гледам нормален сиид krivogled

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Не отричам, че сребристото стои супер на сийда, но предвид факта колко е банално по улиците, избрах друг цвят. Даже се чудех за dakar yellow, но нямаха такъв наличен на склад и реших да не рискувам.
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 10:09:08 pm от Embezzler »

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Аз мислих че тоя Dakar Yellow ще е някакво готино оранжево като Ford ST например, а то с извинение все едно сам го наакал ...
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
е тоя цвят па на форда е отврад.Опитали са се да вземат на порше цвета,ама нъцки.Верно му се израха на форда crazy

Киа могат да ти барнат и по-хубав цват ,като на порше или бмв х6 бяло металика,ама цената хич няма да те зарадва :)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
вчера видях pro_ceed с цвета на smirn0ff изглеждаше страхотно.според мен за тази марка по светлите цветове отварят по-вече колата.белия цвят и отива много.аз съм карал бяла кола и наистина драскотините не си личат.захабяване на боята след 3 год каране на 6 год. кола нямаше.за това не се коси.ще е супер racing с черните фарове и 17 джанти.не се чуди.

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Опа ето ме и мене с бялата кола  8-) Впечатленията ми за 3 месеца са че мръсното си личи сравнително малко (преди имах сребриста и не си личеше хич), не е металик, но лъщти и не мисля че ще се захаби понеже е лакирана - доста от по старите бели коли са без лак и бялото няма блясък и става жълто с времето .. На мен лично "скъпите" бели цветове като перлата на БМВ или на АУДИ не ми харесват понеже жълтеят и изглежда като мръсно бяло...лично мнение. Като цяло за боята нямам впечатления да пада лесно - преди 2 месеца подпрях леко една блейка отзад, бронята не само че си абсорбира удара, а нямаше обелена боя дори лак-а не бе наранен! Като цяло ми се струва доста еластична понеже имам също малка драскотина от камъче отпред и като напипаш лака е мек и еластичен а не твърд, и не се лющи. Може би тази еластичност е от сравнително новия и неизпечен от слънцето лак но кой знае... Впечатление ми направи и колко е "лепкав" лак-а - на автомивка пръскаш пръскаш с пароструйката мръсотията не мърда докато не влезе гъба в действие което бе доста учудващо за мен. Дори от оная пяна за безконтактно миене не пада. Имам и лека неравност на едната врата получена точно от грубо отворена врата на съседна кола - отново няма поражения на лак-а само лека вдлъбнатина. Ако трябваше да избирам днес пак бяло бих си избрал - не се интересувам колко време ще е на "мода" само се надявам с времето да не стане по-малко бяло от колкото в момента. А и винаги има CIF в такъв случай ...  crazy

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
... А и винаги има CIF в такъв случай ...  crazy
с него трябваше да започнеш :)
Верно  и доказано е,че с циф белите лъщят като ги минеш ;D

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Специално за про сийда, белият цвят му отива най-много, аз също се колебаех м/у сив металик и черен, но с белият цвят колата изглежда най-елегатно и подчертава хубавия дизайн. По отношение на мръсотията, независимо какъв цвят е колата/боята, се налага поне на 3 дена да я мияш по тези "чисти" улици.


Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
За боята мога да ви кажа само че се сваля много лесно. Само някой да си опре вратата до вашата като слиза и сте готови ..... обелени. За мен най-добре стои сивия металик.

Верно е, не знам какъв е този лак и тази боя ама положението е много зле откъм устой4ивост на надраскване.
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!