Автор Тема: Ще купувам Sportage - помагайте  (Прочетена 13616 пъти)

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Ще купувам Sportage - помагайте
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2014, 06:15:42 pm »
....и... 

лично мнение има всеки по въпроса, ето аз изложих моето  ok

 ;D
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
Re: Ще купувам Sportage - помагайте
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2014, 09:17:48 am »
Още едно мнение в ПОЛЗА на лизинга. Не го усетих моя кога мина - двегодишен бе. Разбира се, при всеки е индивидуално и зависи с какви пари разполагаш месечни приходи. Успех!
Careful what you wish for, it might just come true....

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Ще купувам Sportage - помагайте
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2014, 11:44:11 am »
Всичко е индивидуално и всеки преценява сам за себе си как да постъпи.Според мен,също не е оправдано да затваряш на куп едни пари ,за нещо което се обезценява на десетата минута.При лизинга пък има едни допълнителни разходи по регистрация и прехвърляне.Аз моята я взех също на лизинг(ИРБ лизинг),като внесох 50% първоначална вноска и с едногодишен лизинг.Така
почти нямах оскъпяване,а и на шестия месец я изплатих изцяло.Това е хубавото ,че всичко движат от лизинговата компания(регистрация в КАТ,застраховки и т.н.),но това е ,че след изплащането трябваше отново да плащам за номера и пререгистрация по постоянен адрес.Това можеше да се избегне при покупка в брой,но както вече някой спомена лизинга си има своите + и -.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ще купувам Sportage - помагайте
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2014, 11:59:49 pm »
Всичко е индивидуално и всеки преценява сам за себе си как да постъпи.Според мен,също не е оправдано да затваряш на куп едни пари ,за нещо което се обезценява на десетата минута.При лизинга пък има едни допълнителни разходи по регистрация и прехвърляне.Аз моята я взех също на лизинг(ИРБ лизинг),като внесох 50% първоначална вноска и с едногодишен лизинг.Така
почти нямах оскъпяване,а и на шестия месец я изплатих изцяло.Това е хубавото ,че всичко движат от лизинговата компания(регистрация в КАТ,застраховки и т.н.),но това е ,че след изплащането трябваше отново да плащам за номера и пререгистрация по постоянен адрес.Това можеше да се избегне при покупка в брой,но както вече някой спомена лизинга си има своите + и -.
софиянци нямаме проблема с пре-регистрацията, само смяна на талон
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Ще купувам Sportage - помагайте
« Отговор #19 -: Февруари 25, 2014, 08:42:50 am »
Това как да е - предполагам за 100лв си оправил ''проблема''.
Чудно ми е дали линговите компании които работят с дилъра оставят колата на твое име или се води на лигинговата компания. Аз преди време работех в една лизингова компания в София и колата беше по документи на самата компания. След изплащане на последната вноска се прехвърля нотариално на собственика. Което е свързано със допълнителни разходи.
И другото нещо - при едно прехвърляне ще се загуби един такъв бонус какъвто беше 3 годишната допълнителна гаранция на КИА. ( 10 години КИА - 10 години гаранция - спазвайки правилото че е поименна и може да се ползва само от първия собственик на колата )
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

BODUR_SD

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 155
Re: Ще купувам Sportage - помагайте
« Отговор #20 -: Февруари 25, 2014, 09:42:36 am »
Чудно ми е дали линговите компании които работят с дилъра оставят колата на твое име или се води на лигинговата компания.
Така е колата се води на лизинговата компания, в талона съм записан като ползвател.

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Ще купувам Sportage - помагайте
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2014, 08:34:35 pm »
Да ,колата се води на лизинговата компания ,докато не се изплати.Аз след като я взех трябваше на десетия ден да напусна страната и ми издадоха пълномощно.Относно това ,че със 100 лева съм минал сега не помня точно за какво плащах в началото,но след края на лизинга трябваше да платя още едни 1200 лева-нотариална такса за прехвърляне и местен данък(мисля към агенцията по вписванията-750лв.)+ нови номера и талон,и работата отиде на 1300 лева.Ако в града ми по постоянен адрес имаше магазин на КИА щях да избегна пререгистрацията но другите неща пак си остават като разход.