Автор Тема: Проблем с гарнитура или глава, масло в антифриза и вода в маслото?  (Прочетена 5409 пъти)

minevski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Колеги, малко съм на зор, затова се обръщам към по-компетентните в тази област. Появи се проблем. Киа Соренто 2.5 crdi 140 к.с. Появи се масло преди време в антифриза. Мога да разкажа подробности, но предполагам че на всеки му става ясно масло в антифриза накъде бие. Преди седмица на магистралата ми спука воден маркуч от радиатора към двигателя. А преди няколко дни отново по магистралата забелязах, че парното изчезна, а температурата на водата спадаше. Т.е. парното е глътнало въздух от някъде и беше изчезнал окло литър максимум антифриз. Не мога да кажа наистина ли е изгубен или е липсвал, защото наскоро го сменяха и честно да призная незнам докъде е наливан (когато се спука водния маркуч, смениха и антифриза). Но имаше малко доливане. Другото което е, след като се получи подобен проблем, доколкото знам започва да влиза вода в маслото. Тук идва другият ми некомпетентен симптом - смених малслото преди седмица от 10W40 на 5W40. Съответно то е по-рядко от това което съм свикнал да гледам, а не мога да определя точно дали е изсветляло или не. Тук идва моето запитване: Аз съм в София в момента и ми трябва майстор/сервиз, който можете да ми препоръчате за да провери и поправи колата. За мен проблемът е или ганирура, или глава. Живея в Дианабад, ако се сещате нещо в околността, ще се съм много благодарен. Съответно ако мога да ви помоля да ми кажете примерни ориентировъчни цени за тази интервенция върху колата, ще съм ви много благодарен.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Най-близкото което е качествено като труд ,части и пари се намира на ВИЛИКАР ООД. София, бул. Климент Охридски 65, 02/9622075
Поне и частите са оригинални,ако ги има налични.Ако не,чакаш

minevski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Благодаря за съвета и за бързата реакция. Вчера попаднах на това име, но исках някой да го препоръча. Щом работят с оригинални части още по - добре. За цена нещо ориентировъчно знаеш ли? Говоря за самата операция смяна на гарнитура, защото в друг сервиз по телефона ми казаха за сваляне и качване на глава 300 лв., което ако така казано го приема е невменяема сума, но ако човека е имал предвид всички дейности по смяната на гарнитура и шлайф, така съм по-съгласен.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Каквото и да ти казват,докато не се отвори и види,само прогнози ще слушаш !
Може и само гумички да се сменят music

worker

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Имаш ЛС

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Ейх като почнете с тея лс-а  silen
И следващият с подобен проблем,пак теми ще пуска 8-)