Обща информация > Да поговорим.... за нещата

За гаранцията от КИА

(1/4) > >>

rmk:
Всички знаем, че КИА дават 7 години гаранция или 150000 км. Обаче от четеното из нета виждам и други теории. Примерно, че след 5-тата година само двигателя и скоростите се покриват. А може и други такива неща да има и затова ако може да споделите какво знаете.
В сервизната книжка на колата има една графика, но не ми е особенно ясна.

Това, което ми става ясно че покрива гаранцията е:
- акумулатор: 1 година
- боя: 5 години
- дупки и ръжда по външните тенекии: 10 години ???
- фреон на климатика - 1 година
- аудио система - 3 години

Не ми става ясно какво е това "базисна" и "резервни части и аксесоари", както и не ми стават ясни простички неща като колко гаранция имат:
- окачването (амортисьори, тампони, ябълковидни болтове) ?
- трансмисията (карета, скорости и други чаркалаци около тях) ?
- кормилната система (рейка, ябълковидни болтове, моторче за усилването) ?
- салона (седалки, кори на врати, волан, лост за скорости) ?

rmk:
Да си отговоря сам:
Преди години когато са почнали да се продават първите сиидове наистина гаранцията е била 5+2 години (като последните са само на двигател и скорости).
Последните години (включително и 2011, когато е произведен моят спортидж) гаранцията си е 7 години пълна на всичко (двигател, трансмисия, окачване, ел. инсталация...).
Нещата които съм изброй горе (акумулатор, аудио...) са си валидни обаче, най-малкото защото ги пише в книжката.

rmk:
Допълвам пак:
Замени по кожените части (волан, лост за скорости) се отказват (поне на мен). Извинението е, че не мога да докажа, че не съм си повредил сам елементите с някакъв препарат.
На 4-тата година ми смениха шарнир гаранционно.

Bra1nSicK:
Аз като един бъдещ собственик на КИА искам да попитам задължително ли колата трябва да е обслужвана в България за да е валидна гаранията? Тъй като колата, която гледма да купя е купена от България, но е каране в Италия и е обслужвана в сервиз на КИА - там.  :o

TATI:

--- Цитат на: Bra1nSicK в Февруари 21, 2016, 05:25:26 pm ---Аз като един бъдещ собственик на КИА искам да попитам задължително ли колата трябва да е обслужвана в България за да е валидна гаранията? Тъй като колата, която гледма да купя е купена от България, но е каране в Италия и е обслужвана в сервиз на КИА - там.  :o

--- Край на цитат ---
Обади им се и ги питай, защото тукашния т. нар. сервиз на Киа има навика да се прави на по-голям католик от Папата.
Ако пък ти откажат, има Киа Европа, която ще им се скара и ще ти поемат гаранцията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия