Автор Тема: Всичко за KIA Sportage III  (Прочетена 145946 пъти)

Dikoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #15 -: Декември 31, 2016, 08:34:57 pm »
Колега Господин, прав си, че няма идеални коли...но за твоя спортидж на 9 години си плати 10-11 Хил лева, а аз 4 пъти повече и то за нова кола. И ако вземеш 9 годишна кола, няма за какво да мрънкаш, но ако е нова и трака, вярвай ми, че ти ще си пръв в КИА да мрънкаш и да се оплакваш, защото зависи от парите, които си дал и какво си получил...така, че карай си колата и като си вземеш нова, тогава ми се обади да философстваш...

Nocturne

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #16 -: Юли 28, 2017, 10:59:56 am »
Да напиша някои впечатления от Kia Sportage III (2012) 2.0 CRDI 136hp manual закупен нов от Киа България.

Ще започна от минусите:

- В този автомобил човек се чувства като във ваната вкъщи. Уникално лоша видимост във всички посоки, огромна сляпа точка заради предните колони и малки прозорци. Цялата му практичност е жертва на дизайна.
- Моделите преди фейслифта имат един отявлен фабричен дефект-вратите не се затварят както трябва! Дори тряскане със сила понякога не помага. Получихме отказ от Киа да бъдат оправени въпреки промоционалната ни 10 годишна гаранция!
- Ръчната трансмисия е далеч от прецизно превключване. Скоростите влизат твърдо и трудно. Въпреки сравнително доброто си съотношение на кг/кс колата е доста тромава на 1ва и 2ра скорост и се усеща тежка.
- задните долни стопове за мъгла се белят, макар колата да е само на 40к км и да седи в гараж. След оплакване в сервиза и искане да бъдат сменени беше казано, че ще се пусне запитване до Киа и ще се обадят. Така и не ни потърсиха.
- Двигателя на моменти става доста шумен, прави си самопочистване на филтъра ли не знам. Едновременно с това се увеличават и вибрациите в купето.
- Има отявлена турбо дупка
- само предното шофьорско стъкло има AUTO функция и то САМО надолу (нямам думи затова, доста дразни).
- има скърцане от седалките от време на време

Плюсове:

- комфортно окачване с прилична за SUV стабилност в завои.
- просторно купе и багажник
- прилична AWD система
- след 2ра предавка колата върви доста приятно.
- богато оборудване ЗА ЦЕНАТА си

съжалявам, че плюсове са по-малко от минусите, но човек се вглежда повече в това, което няма или го дразни. Все пак колата бива за цената си. Но не бих си купил Киа отново най вече заради лошото сервизно обслужване и 0 интерес от приемчиците при възникал проблем на гаранционен автомобил.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #17 -: Юли 05, 2018, 08:37:08 am »
Колега на мен ми смениха проблемните стопове. Аз мисля, че за цената, която имаше колата си заслужаваше. Вече не при тези цени. За обслужването си прав, но това е и при други марки - даже още по зле като си берат здрави части от твойта кола! Доволен вече за лизо 7год.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #18 -: Октомври 03, 2018, 03:52:09 am »
Да напиша някои впечатления от Kia Sportage III (2012) 2.0 CRDI 136hp manual закупен нов от Киа България.

Ще започна от минусите:

- В този автомобил човек се чувства като във ваната вкъщи. Уникално лоша видимост във всички посоки, огромна сляпа точка заради предните колони и малки прозорци. Цялата му практичност е жертва на дизайна.
- Моделите преди фейслифта имат един отявлен фабричен дефект-вратите не се затварят както трябва! Дори тряскане със сила понякога не помага. Получихме отказ от Киа да бъдат оправени въпреки промоционалната ни 10 годишна гаранция!
- Ръчната трансмисия е далеч от прецизно превключване. Скоростите влизат твърдо и трудно. Въпреки сравнително доброто си съотношение на кг/кс колата е доста тромава на 1ва и 2ра скорост и се усеща тежка.
- задните долни стопове за мъгла се белят, макар колата да е само на 40к км и да седи в гараж. След оплакване в сервиза и искане да бъдат сменени беше казано, че ще се пусне запитване до Киа и ще се обадят. Така и не ни потърсиха.
- Двигателя на моменти става доста шумен, прави си самопочистване на филтъра ли не знам. Едновременно с това се увеличават и вибрациите в купето.
- Има отявлена турбо дупка
- само предното шофьорско стъкло има AUTO функция и то САМО надолу (нямам думи затова, доста дразни).
- има скърцане от седалките от време на време

Плюсове:

- комфортно окачване с прилична за SUV стабилност в завои.
- просторно купе и багажник
- прилична AWD система
- след 2ра предавка колата върви доста приятно.
- богато оборудване ЗА ЦЕНАТА си

съжалявам, че плюсове са по-малко от минусите, но човек се вглежда повече в това, което няма или го дразни. Все пак колата бива за цената си. Но не бих си купил Киа отново най вече заради лошото сервизно обслужване и 0 интерес от приемчиците при възникал проблем на гаранционен автомобил.

колега, това с колоните и видимостта се свиква и трябва да си настроиш подходящо седалката.
Всички нови автомобили си имат някакви мъртви зони за видимост от купето, просто трябва да забравиш старата си стойка и да се настроиш към този автомобил.
Наместваш си седалката с две думи :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

aligator_sf

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #19 -: Март 16, 2019, 08:11:50 am »
здр. те имам от две седмици киа сппортаж 2,0 дизе 2011г. имам провлем с копчетат зе темпоматал. някой да предлага таива. бл. предварително колеги


redair

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #21 -: Януари 14, 2020, 03:50:42 pm »
Здравейте,
има ли някой инструкция на български или на английски в краен случай за Kia Sportage III 2.0 Diesel A/T 2013-та год.
Имам проблем с ключа и трябва да прочета малко повече

Благодаря.


Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #22 -: Януари 20, 2020, 01:19:43 pm »
Здравейте,
има ли някой инструкция на български или на английски в краен случай за Kia Sportage III 2.0 Diesel A/T 2013-та год.
Имам проблем с ключа и трябва да прочета малко повече

Благодаря.
То в инструкцията не пише как се ремонтира или обучава това са сервизни неща. В инструкцията може да пише че с еди кой си бутон се отключва  съответно заключва но това са видни неща.

AtomBio$

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #23 -: Декември 31, 2020, 08:12:01 am »
Здравей колега, мойта нямаше изобщо копчета за темпомат. Купих си от aliexpress, само ги вързах и всичко заработи. - https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-For-Kia-sportage-Multi-function-Steering-Wheel-Audio-Cruise-Control-Buttons-with-back/32792977411.html?spm=2114.search0104.3.16.2c032b840kBsxL&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10083_454_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_56,ppcSwitch_0&algo_expid=d0ed46b0-746b-43f8-b304-71d14b5a1b80-1&algo_pvid=d0ed46b0-746b-43f8-b304-71d14b5a1b80
Здрасти колега и аз си купих подобни. Можеш ли да кажеш малко повече за инстанцията? Китаеца каза, че не гарантира работоспособност, та малко ми е притеснено.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


sviv1000

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Всичко за KIA Sportage III
« Отговор #24 -: Септември 17, 2023, 11:17:12 am »
Здравейте,
Някой сблъсквал ли се е с проблем на работещ touchscreen  на заводската навигация. Препоръката която намерих по други форуми е да се направи ре-калибрация, но не намирам какви са стъпките.
Благодаря