Автор Тема: Мотор соренто  (Прочетена 3644 пъти)

diulgerov78

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Мотор соренто
« -: Март 14, 2014, 07:06:17 pm »
Здравейте колеги.Преди месец или два ходих в киа да ми сменят маслото и филтрите .Оказа се че ми тече масло между главата и блока  отворихме двигателя  оказа се че някои е правил ремонт на двигателя и че съм с бутала на втори ремонт и качена стара гарнитура .От киа ми казаха че повече ремонти на този двигател неможели дасе правят ,или поне от киа неразрешавали  в тяхен сервиз дасе набиват ризи .Може ли някои дами каже колко живот има още в този мотор? Само питам за информация ,колата е на 138000км поне така показва.Намерих си мотор на 70000км с една година гаранция,имали нещо специално което трябва да гледам при покупката на мотора
 

diulgerov78

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Мотор соренто
« Отговор #1 -: Март 14, 2014, 07:12:08 pm »
Здравейте колеги.Преди месец или два ходих в киа да ми сменят маслото и филтрите .Оказа се че ми тече масло между главата и блока  отворихме двигателя  оказа се че някои е правил ремонт на двигателя и че съм с бутала на втори ремонт и качена стара гарнитура .От киа ми казаха че повече ремонти на този двигател неможели дасе правят ,или поне от киа неразрешавали  в тяхен сервиз дасе набиват ризи .Може ли някои дами каже колко живот има още в този мотор? Само питам за информация ,колата е на 138000км поне така показва.Намерих си мотор на 70000км с една година гаранция,имали нещо специално което трябва да гледам при покупката на мотора
Ако някой търси  части за киа  специално за соренто нека ми пише тук при мен морги колкото си искаш и цените неса никак високи

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Мотор соренто
« Отговор #2 -: Март 14, 2014, 09:33:56 pm »
Правилно са ти казали. За съжаление, модерните коли са с много тънки стени на цилиндрите и не позволяват нито много ремонти, нито ризи. Не е като Ладичката и Москвича.
Така че варианта е нов мотор, а този който е на 70к км, само той си знае колко са. Много е рисково, защото може да се окаже на 270к, ако и да ти дават някаква гаранция. Въпроса е какво точно покрива тази гаранция. Иначе гледаш да е същия, сравняваш номера и толкова.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

ogata

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Мотор соренто
« Отговор #3 -: Март 17, 2014, 09:23:31 am »
Здравей колега писал съм ти на лични!