Автор Тема: Слаба мощност при ниски обороти  (Прочетена 2698 пъти)

vigilante

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Слаба мощност при ниски обороти
« -: Март 26, 2014, 09:57:54 am »
Здравейте, скоро си купих Magentis 2.0 CRDi. Прави ми впечатление, че в ниските обороти колата няма мощност и след определен праг вече се изстрелва. Знам че се очаква да има турбо дупка, но ми се струва прекалено, ако включа на 1-ва без да поддавам газ сякаш всеки момент ще загасне. Това нормално ли е за модела или има проблем?

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Слаба мощност при ниски обороти
« Отговор #1 -: Март 26, 2014, 11:42:38 am »
Здравей колега и честито ;D . Според мен е нормално това усещане, особено ако си карал до сега на бензин или газ. При потегляне без газ наистина се получава малко падане на оборотите(както казваш все едно ще угасне), но след секунда колата си поема сама както повечето дизели. Имам същия автомобил - 2006г. но го купих с чип на 170к.с. На мен също ми беше непривично от началото - пък и сега, защото другата ми кола е на газ/бензин. Ако караш само тази кола бързо ще свикнеш. Сподели подробности - каква година е, екстри, проблеми и т.н. Поздрави.
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Слаба мощност при ниски обороти
« Отговор #2 -: Март 26, 2014, 03:38:04 pm »
По принцип каквото съм изчел, никъде не се споменава за добавки към дизела, освен стандартните които си слагат на бензиностанциите. Аз зареждам само от проверени безиностанции и не слагам нищо, нито зиме, нито лете. Иначе ако разбираш руски - ето еди н сайт с моного информация за колите ни: http://forum.club-magentis.ru/index.php?board=23.0 
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI