Автор Тема: Смяна на верига 1.6 CRDI  (Прочетена 23497 пъти)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #15 -: Април 14, 2014, 10:23:47 pm »
Тя още не е разработена, ти говориш за вериги и отваряне на двигател. Смени сервиза и бягай далеч от сегашните.
Те хубаво са лъскави и красиви, ама на ремъка не му дреме дали е лъскаво или ръждясало :)

" При това второ посещение са установили излязлата от строя ролка на генератора и са изказали предположение за проблем с веригата." - на това му казвам гоУеми майстори. Кое е общото между верига и шайба на алтернатор? Или просто са видели жена и айде по пързалката. Имай предвид, че при разбита ролка, тракането е подобно на тропане на двигател.
И нищо чудно красивата и лъскава ролка да не е в час, тъй като не е ясен произхода й. Махнете всички пистови ремъци и тогава слушайте мотора. Има слушалки и много точно може да се установи от къде и от какво е даден шум. А дори и без слушалки, ако човека разбира поне малко, може да познае почти сигурно.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #16 -: Април 14, 2014, 11:25:06 pm »
Тати,
въпросното второ посещение беше по 2 повода:
1. смяна на пистов ремък - тук е установен проблемът с шайбата на алтернатора. Това е потвърдено и в сервиза на СЕАТ, където я смениха. Действително беше излязла от строя. Не можем да упрекнем хората в недобросъвестност.
2. диагностициране на причината за появилия се шум - поради тази причина беше прослушан двигателя, при което се появиха съмнения за веригата. Тъй като никак не ми хареса диагнозата, а и нещо се разминахме във времето с хората на КИА, последният път ползвах услугите на сеатаджиите. Няма намерение да бягам оттам, мисля, че добре си свършиха работата, вкл. и експеримента с откачането на ремъка направиха и не препоръчаха отваряне на двигателя.
(Извинявам се, че потретвам някои неща, но искам да избегна риска да остана неразбран.)

Път техниците с моята жена трудно могат да се гъбаркат. Обикновено тя ходи по сервизи, за добър ден им казва нещо от сорта на "Така като те гледам хич ти няма доверие." и им виси на главите, но сега има повече служебни ангажименти.

Утре ще дозаредя половин резервоар на ЕКО да видим какво ще стане.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #17 -: Април 15, 2014, 04:11:41 am »
Преди да дозаредиш на еко,кажи какви други има наоколо?
Примерно ромпетрол,шел?

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #18 -: Април 15, 2014, 08:36:23 am »
Шел е сравнително наблизо. Ромпетрол ми остава доста по-далеч.
С нафтата на ЕКО се държа добре колата.

Отваряме в безкрайно интересния и много мътен проблем с горивата :) Ще погледна имаше ли отделна тема...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #19 -: Април 15, 2014, 09:29:37 am »
Сипи си на шел-а от по-скъпото гориво,но не очаквай от малко да почувстваш разлика!
При мен,след 3 резервоар се разбира.Докато изчисти бълвоча от предишното.От ромпетрол-а,се усеща на 2-я резервоар.
И сега да не ми  :)каже някой че си въобразявам. Гледам си разхода,както и поведението на колата.Макар и главно извънградско crazy

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #20 -: Април 15, 2014, 12:38:36 pm »
Ето как трака, когато е заминал обтегача:
https://www.youtube.com/watch?v=kCj4vBnUDN8
https://www.youtube.com/watch?v=-cSA4ZwOri0
Киа - https://www.youtube.com/watch?v=y44jRaNqBKg
Ако твоя шум не е подобен, значи е нещо друго, я инжектор, я клапан
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #21 -: Април 15, 2014, 01:59:23 pm »
Благодаря, ТАТИ, невероятни сте в този форум!

Преди малко до мене спря една Тойота Авенсис, макс. 3-4 годишна. Звукът на КИА-та ми се видя като Трио "Българка".

Май трябва повече да си карам колата и по-малко да задълбавам, че автомонтьорите са като докторите...  8-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #22 -: Април 15, 2014, 02:09:46 pm »
Скърцането оправи ли?

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #23 -: Април 15, 2014, 11:13:55 pm »
Скърцането оправи ли?
Като се прибрах имах само силиконов спрей под ръка и пръснах от него, но вискозитетът не ми се вижда подходящ и най-вероятно няма да има задоволителен резултат. Утре ще стане ясно.
Между другото, имам смазка за вериги, с нея дали няма стане?
« Последна редакция: Април 15, 2014, 11:40:05 pm от kiasz »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #24 -: Април 17, 2014, 09:58:44 am »
Пробвай

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #25 -: Април 17, 2014, 01:33:42 pm »
През почивните дни ще отделя малко време за словашката корейка от Италия. Предполагам, че ще се реши проблемът, щом има челен опит :)

Но, друго ме издразни. Появи се шум - някъде вдясно на таблото се чува нещо средно между жужене на насекомо и търкаляне на топче за пинг-понг. Изпразних жабката и малки отделения за вещи - не е от това.
Забелязвам, че всички коли, които съм имал по линия на т.нар. нов внос през първия месец се раздрънкват много повече отколкото са успели за първите си години в странство.
В първите дни нямаше абсолютно никакви шумове и усещането беше като в новозакупена кола. Даже се учудих, че тук има оплаквания от скърцане при нови коли.   

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #26 -: Април 17, 2014, 04:36:45 pm »
През почивните дни ще отделя малко време за словашката корейка от Италия. Предполагам, че ще се реши проблемът, щом има челен опит :)

Но, друго ме издразни. Появи се шум - някъде вдясно на таблото се чува нещо средно между жужене на насекомо и търкаляне на топче за пинг-понг. Изпразних жабката и малки отделения за вещи - не е от това.
Забелязвам, че всички коли, които съм имал по линия на т.нар. нов внос през първия месец се раздрънкват много повече отколкото са успели за първите си години в странство.
В първите дни нямаше абсолютно никакви шумове и усещането беше като в новозакупена кола. Даже се учудих, че тук има оплаквания от скърцане при нови коли.   
Актуатора за температурата (казано по нашенски - моторчето движещо клапата за топло и студено, спрямо зададената температура). Направи следната проба:
Изключи парното и виждали го има жуженето, после го включи и ще го чуеш. Ако е от него и решиш да купуваш, аз имам едно чисто ново оригинално
« Последна редакция: Април 17, 2014, 04:38:22 pm от TATI »
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

pacopsc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 36
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #27 -: Април 17, 2014, 07:08:57 pm »
да ползвам малко и аз темата  8-) ... като дойде въпрос за въпросния :актуатор на температурата  "моя май не работи някой знае ли какви са стойностите на напреженията на буксата?
« Последна редакция: Април 17, 2014, 07:35:09 pm от pacopsc »

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #28 -: Април 17, 2014, 08:19:31 pm »
12 волта
той или работи или не, средно положение няма. И в зависимост какво е било положението на клапата е или само студено или само топло или хладко.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Смяна на верига 1.6 CRDI
« Отговор #29 -: Април 18, 2014, 05:59:28 pm »
Жуженето се чува и при изключено парно.
Разбира се при тестовата обиколка с техник от сервиза се обади само за 1-2 секунди и на техника въобще не му направи впечатление.

За интересуващите се от ролките на пистовия ремък - прилагам снимки на двете, които бяха сменени днес (без шайбата на алтернатора, сменена преди няколко дни, и без обтегача).
Маншончето е от едната предна биалетка.