Автор Тема: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти  (Прочетена 10380 пъти)

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« -: Април 30, 2014, 11:54:40 pm »
   Здравейте съфорумци, отскоро си закупих този автомобил и както много други колеги започвам да питам.

   1. Нормално ли е когато колата е в покой на баир и си поддържа 800 оборота и като освободя ръчната при 2-3 км/ч. заковава на 1000 оборота спирачка 800, енерция 1000 - така е и при 100 км/ч изобщо докато е в движение без да съм докоснал газта.

   2. Прословутия проблем с трудното палене сутрин.... някой реши ли си проблема. При мен чека не светва и диагностиците не откриват никаква грешка.
   3. Следователно от въпроси едно и две ....разхода ми е прекалено голям . При средно 80 км/ч със много жалене,гасене и енерции на извънградско 7/100  %) добре че не виждам какво става в резервоара... свят да ти се завие. Мисля ,че е кайно ненормално.

   4. Като изключа двигателя вратите се заключват и то не винаги    ??? :o



    Може ли да ми дадете идеи от какво може да е . Нещо, което не се следи от компа.... :o предполагам !!!

   Знам , че има подобни теми , но от тях нищо не разбрах !!! krivogled


    Колеги моля за мнения и въпроси свързани с тези проблеми, дано да разнищим случая и за напред да е по-лесна и приятна експлоатацията на нашия автомобил .

      Предварително благодаря на всички включили се в разискването на темата .
« Последна редакция: Май 01, 2014, 08:59:37 am от redsys »

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #1 -: Май 01, 2014, 08:07:07 pm »
  Няма ли някое вещо техническо Лице, което да даде съвет. Вече си мисля че съм объркал мястото на темата. Аз съм от Варна ,има ли добри сервизи които разбират от тези коли, без да броим киа сервиз. Там е за друга тема.

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #2 -: Май 01, 2014, 11:45:50 pm »
здрасти колега.по въпроса за обороти на байр в покой и т.н.  не знам не съм обръщал внимание но по инерция си ги вдига оборотите на 1000.тя  твойта кола  бензин или дизел е
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #3 -: Май 02, 2014, 02:27:23 pm »
 Първо искам да благодаря за отговора,вече си мислех , че в този форум само се чете. Аз съм нов член на форума и марката и все още нямам никакви наблюдения и впечатления от този автомобил,освен горе описаните. Отплеснах се....
  Да колега , бензин е . Модел 2000-2005 комби. Отдавна не съм карал с такова гориво и ми направи впечатление странната разлика в оборотите. Не виждам логика и смисъл в това поведение на двигатела,но както и да е.надявах се прекомерния разход да е свързан с тази странност.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 08:20:40 pm от redsys »

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #4 -: Май 03, 2014, 09:58:22 am »
а за трудното палене сутрин какво да ти кажа.......от много  неща зависи но най-важното е да си сменил всички възможни филтри и масло  на двиателя-горивен филтър,маслен филтър въздушен филтър и желателно филтър купе(този който е за парното и климатика) сипваш хубаво гориво от някоя верига бензиностанции за да нямаш съмнения в качеството на горивото и следиш какво става с паленето.ако го има същия проблем проверяваш свещите а и е най-добре и тях да смениш не се знае колко е карано с тях.всичко с труд и дори със свещите ще ти излезе около 200-250 лв.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #5 -: Май 03, 2014, 06:32:51 pm »
 Колата е тотално обслужена , всички възможни филтри в т.ч.горивен,всички ремъци,всички масла,свещи, кабели. Масло тотал,гориво шел в- пауър.
   Всичко което изисква една нормална поддтъжка е преизпълнено.
   Свещите бяха много зле с огромно разстояние,но преди и сега горенето и паленето е едно и също .... Много зле.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 08:22:56 pm от redsys »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #6 -: Май 03, 2014, 09:29:17 pm »
...
« Последна редакция: Май 04, 2014, 09:35:33 pm от rmk »

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #7 -: Май 04, 2014, 09:19:00 am »
ако се съмняваш за паленето  сутрин че е кофти можеш да имаш и запушени дюзи ако е карана от предишния собственик със"неизвестно гориво".отиди да ти видят дюзите или сложи добавка за почистване от типа на REDEX продават г я в OMV r.или алтернативната добавка SONAX.ако те интересува свестен сервиз отиди в Тех-ко слещу Практикер там ще ти обърнат внимание и поне няма да те излъжат.ако не могат да направят софтуерна диагностика ще те пратят в Бош сервиз по долния път за Владиславово където са и автокъщите.ако искаш пък мини първо оттам за да си спокоен че софтуерно всичко е ОК и оттам в автосервиза.всичко друго тука във форума е догадки за паленето сутрин.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #8 -: Май 04, 2014, 10:27:36 am »
 Благодаря за съветите и данните за сервизите,това за мен е много важно,но все пак да попитам....   Ако има запушена дюза, двигатела няма ли да работи неравномерно . При тихи обороти не се разбира дали работи.,.. в това състояние. Няма тресене или прекъсване. Само като че ли мощност му липсва! А това идва от неправилна гиривна смес според мен. Пиша всичко това защото срещнах тук там из нета за проблем с дебитомера на вуздух и темп. Му датчик ,а няма никъде инфо за стойностите им. Дори и в прехвалената аутодата, а мен точно това ме притеснява,защото цената на дебитомера е доста солена , само за едно предположение да го сменям.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 08:24:19 pm от redsys »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #9 -: Май 04, 2014, 01:23:15 pm »
...
« Последна редакция: Май 04, 2014, 09:35:18 pm от rmk »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #10 -: Май 04, 2014, 09:37:15 pm »
Мисля, че колегата има невероятната способност да разбира всичко което му се напиша по грешен начин.
Смятам, че беше грешка, че се включих в темата и затова изтрих мненията си по-горе.
Дано си реши проблема...

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #11 -: Май 05, 2014, 01:09:53 am »
Измери налягането на бензина след помпата с манометър примерно преди мотора /има бързи връзки/ , трябва да е ~3 бара и повече . Отрежи извод от стария бензинов филтър  music

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #12 -: Май 05, 2014, 12:06:40 pm »
Сега като се замисля наистина мирише на бензин,доста слабо и го отдавах на изпарения,мръсен въздух и други коли.
   Ако споделиш сервиз във Варна ,където може адекватно да проверят в тази насока дали има проблем. Последното Обаче не го разбрах.  -  :-X Кой изход да се отреже,доколкото си спомням са 3....... и ако налягането е в норми остава ли процедурата с филтъра.
   Romanpm имаш ли нещо общо с Варна и със сервиз, ако е така бих искал да ти да погледнеш колата.Всички мнения от специалисти до сега бяха отчайващи и безрезултатни,дори не търсиха проблема другаде освен в датчици.

        п.п.  ;D Стана ми ясно за третия извод от друг твой пост .
« Последна редакция: Май 06, 2014, 05:52:18 pm от redsys »

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #13 -: Май 05, 2014, 08:47:00 pm »
Мисля, че колегата има невероятната способност да разбира всичко което му се напиша по грешен начин.
Смятам, че беше грешка, че се включих в темата и затова изтрих мненията си по-горе.
Дано си реши проблема...
за кой колега говориш и какво против тебе е казал?затова е форум всеки да си дава мнението.никой никого не спира да се изказва .
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #14 -: Май 05, 2014, 10:40:12 pm »
Мисля, че колегата има невероятната способност да разбира всичко което му се напиша по грешен начин.
Смятам, че беше грешка, че се включих в темата и затова изтрих мненията си по-горе.
Дано си реши проблема...
за кой колега говориш и какво против тебе е казал?затова е форум всеки да си дава мнението.никой никого не спира да се изказва .

     За мен става дума, но се чудя защо трие постовете си...., а после дава такъв коментар !? Може и да съм се засегнал от тях(има защо) , но му благодарих искренно не лаконично, за усилията да ми помогне. Извода от всичко бе ,че колите са си такива и каквото и да правиш е все тая,защо не съм сменил антифриза и спирачното масло .....Не били като едно време и т.н.