Автор Тема: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти  (Прочетена 10429 пъти)

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #15 -: Май 06, 2014, 09:30:53 am »
1) Относно оборотите - това е нормално. Когато колата е в покой поддържа 800 оборота. Когато е в движение, дори и най-малкото, оборотите отиват на 1000. И мойта е така. Мисля че има логика в тази настройка, тъй като не е препоръчително да ти изгасне колата, докато си в движение и не си на скорост.

2) Трудното палене е частен проблем на твоята кола. Как ще го решиш не мога да кажа, тъй като неизвестните са много и отиваме в сферата на предположенията. Иска си преглед на много детайли дали са ОК, настройки и т.н. По форума с приказки няма кой да ти помогне, освен ако не е маг или лично баба Ванга.

3) Разхода не ти е голям. Даже мисля че е добър. Внушаваш си, че е голям и вследствие на точки 1 и 2. Нищо подобно. Явно нищо й няма на твоята кола, с изключение на паленето, което е поправимо.

4) Проблемът с внезапното заключване на вратите и то когато си иска е известен за колите КИА още от предишните й модели. И моята е така. Така че ето ти още една точка, по която да не се притесняваш.

Обобщение: споменатите проблеми при теб са нормални, с изключение на паленето. Или живееш с тях, или продаваш КИА-та и си взимаш нещо друго. (Предполагам, че при по-новите модели КИА, например СИЙД, ги няма споменатите неща, така че може и на нещо по-младо от КЛАРУС и РИО да се качиш.)

Използвам поста, за да поздравя Жорката за именния ден. Честит Гергьовден!

   Здравейте съфорумци, отскоро си закупих този автомобил и както много други колеги започвам да питам.

   1. Нормално ли е когато колата е в покой на баир и си поддържа 800 оборота и като освободя ръчната при 2-3 км/ч. заковава на 1000 оборота спирачка 800, енерция 1000 - така е и при 100 км/ч изобщо докато е в движение без да съм докоснал газта.

   2. Прословутия проблем с трудното палене сутрин.... някой реши ли си проблема. При мен чека не светва и диагностиците не откриват никаква грешка.
   3. Следователно от въпроси едно и две ....разхода ми е прекалено голям . При средно 80 км/ч със много жалене,гасене и енерции на извънградско 7/100  %) добре че не виждам какво става в резервоара... свят да ти се завие. Мисля ,че е кайно ненормално.

   4. Като изключа двигателя вратите се заключват и то не винаги    ??? :o



    Може ли да ми дадете идеи от какво може да е . Нещо, което не се следи от компа.... :o предполагам !!!

   Знам , че има подобни теми , но от тях нищо не разбрах !!! krivogled


    Колеги моля за мнения и въпроси свързани с тези проблеми, дано да разнищим случая и за напред да е по-лесна и приятна експлоатацията на нашия автомобил .

      Предварително благодаря на всички включили се в разискването на темата .
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #16 -: Май 06, 2014, 11:12:05 am »
Мисля, че колегата има невероятната способност да разбира всичко което му се напиша по грешен начин.
Смятам, че беше грешка, че се включих в темата и затова изтрих мненията си по-горе.
Дано си реши проблема...
за кой колега говориш и какво против тебе е казал?затова е форум всеки да си дава мнението.никой никого не спира да се изказва .
Говоря за колегата redsys, който не успя да усети шегата в моите постове и я прие като упрек, а сериозните неща прие като майтап.
Така е, форма е за всеки, но ми се струва, че е възможно колегата да се въвлече в заблуда от явното неразбиране на постовете ми и затова ги изтрих.
Сега гледам, че колегата ivannlbc е написал същото като мен, да видим кога redsys ще го обяви за "несериозен"...

Предполагам не можете да разберете точно защо съм изтрил съдържанието на постовете ми, защото колегата redsys ми се струва, че също е изтрил свои постове, но целите (не само съдържанието). Както и да е, не се задълбавайте в това. Ако можете помогнете му да си реши проблема.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 11:26:45 am от rmk »

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #17 -: Май 06, 2014, 11:29:39 am »
     ЧЕСТИТ Имен Ден на Всички Именници и от мен.

   Благодаря ,ivannlbc . Такива мнения очаквах , но за това с разхода... :o не го очаквах ! По предписание разхода е 5.4 л/100 км. а той се замерва при еквивалент на  4 лица в колата!

  Аз карам колата празна без багаж без нищо,само с пълен резервоар който не е голям,без да превишавам 90 км/час и то 90 само ако се наложи да изпреваря(и това се случва изключително рядко). Разхода за който говоря 7/100 не е среден а единствено и само извънградски хубав път без баири БЕЗ климатик . Ако това с разхода е факт при тези автомобили,как покрива нормите е3 а по старите със същия двигател не могат а имат доста по добър разход. При това разхода винаги ми е падал под предписания от производителя със старите ми коли .
  Прехвалените японци са направили лаком двигател, а корейците за излъгали за разхода?
  Колата на колегата е Астра 1.6 75 к.с. 94 г  разхода му е 6 на 100 на същия маршрут !? ...

  поста го посвещавам на rmk
Експерт
« Последна редакция: Май 08, 2014, 09:09:22 am от redsys »

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #18 -: Май 09, 2014, 08:19:53 pm »
Корейците са излъгали за разхода и още как devil redsys не работя в сервиз , от Поморие съм , технически грамотен и съвета да отрежеш е извод от стария филтър чрез който ако си достатъчно грамотен може да се измери налягането . Аз си го правих сам  ok НО НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ , ОПАСНО Е!  write

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #19 -: Май 10, 2014, 08:47:21 am »
Относно лъжливият разход,не го правят само корейците!
Личен опит с другата ми кола!
По книжка и характеристики,дават среден разход в града 7.0 !
Чаках да достигна този разход на бензин 3 000км.,ама не издържах и сложих газовото.Под 10.00 рядко слизам,освен че е автомат,задръстванията и трафика в столицата са ми виновни.Все пак,не се оплаквам.Другите ръчкат скоростите,аз само си натискам педалчето  music

П.П.
Искам да ви помоля за колегиалност,и да спрете с "леките" подмятания един към друг!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #20 -: Май 10, 2014, 10:05:08 am »
Може би не съм прочел , но не разбрах коя година е колата , какъв й е пробега , на колко години е....
Относно разхода на гориво - за бензинова кола и аз мисля , че е нормален разход....
Относно карането по инерция , гасене на двигателя :
първо - не е препоръчително да се гаси двигателя по време на движение (опасно е и то много)
второ - поне при нас , дизелистите - да се кара по инерция се оказва по НЕ икономично , отколкото на скорост без газ
Относно промяната на оборотите - също мисля , че така трябва да бъде - и при мен на дизеловия двигател понякога (може и да е винаги) виждам , че го прави и има логика да е така - иначе при всяко "усилие" на двигателя да свърши някаква работа за малко няма да му стигат силите и ще гасне..
Относно това , че лампата на чека не свети - никога ли не свети и колата втора ръка ли е ? Ако е така - предишния собственик може да я е изключил умишлено , или пък просто тя да е дефектирала....
Относно трудното палене сутрин - хубаво е , че са сменени филтри , масла , свещи (дали са отрегулирани и то правилно ?) , но с моите скромни познания по тези проблеми (трудно палене и разход на гориво) си мисля , че има някакъв проблем със сместта - бедна , или прекалено богата - да го види майстор и да направи центровка.
Ако във Варна не можеш да намериш майстор извън сервиза на КМБ , направи си разходката до Шумен , при Орхан - проверен от нас майстор , без забележки.
Другия вариант е да пишеш лично съобщение на колегата tt - няма да съжалиш !!!!!
Ами от мен - толкова !
Успех ! drink

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #21 -: Май 10, 2014, 12:35:23 pm »
    jorko.b67 , Благодаря ! Имам често път до Шумен,непременно ще посетя Орхан.Ако може някакви данни-адрес ,телефон ,скайп....


    Иначе да колата е 23/09/2005,закупена 2-ра употреба,внос от Италия за съжаление,на 125000 км. Смея да предположа оригинални,по състоянието на всички части  по колата. Явно доста добре са се грижили за нея! А чека си работи нормално , тестван с няколко датчика, и при палене си прави проверката.
    Относно изключването на двигателя-- това бе само 1 експеримент след изненадата с оборотите в началото. А за разхода - надявам се да падне под 6/100 извънградско,всичко отгоре ми се струва нереално,да не говорим за 7 л.-при празна кола-изключено.
   Забележка : Говоря само и единствено за извънградско[/shadow][/glow]

     п.п. Оказа се прав за сместа , единственото което установиха е бедна смес sorry,но без да уточнят,установят причина  :(.

   Благодарности на Митето и на romanpm за насоките и съветите  :D
« Последна редакция: Май 10, 2014, 06:00:00 pm от redsys »

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #22 -: Май 11, 2014, 10:41:12 am »
   Знае ли някой данни за Орхан от Шумен, търсих сервизи свързани с това име ,но уви намерих много, и не знам точно към кой да се обърна. Сигурен съм , че всички ще искат да ми помогнат!      sos     
   
« Последна редакция: Май 11, 2014, 04:57:15 pm от redsys »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #23 -: Май 11, 2014, 11:41:10 am »
Пак иронични подмятания!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #24 -: Май 13, 2014, 12:23:44 am »
0894 42 77 77
Това е телефона на Орхан от Шумен - подавам го с негово разрешение.
Успех , колега ! ok

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #25 -: Май 14, 2014, 10:54:11 pm »

redsys Сетих се , преди време намерих пропукана гумена връзка откъм таблото ~ фи100 Х 100  /смучеше въздух/ която е под дебитомера  - при мен е така . 8-) / Благодаря че пита за Орхан щото и аз ходя до Шумен / А за разхода ще добавя " С пръдня боя не става "  bye

redsys

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #26 -: Юли 03, 2014, 09:30:21 am »
   В заключение след много перипети и сервизи,сред които и Орхан от Шумен,благодарности на всички ;D, разхода ми падна на 5,77 на последно засичане на бензин,което yahoo си е вече напълно нормално според мен. От 10 дни колата е на газ - Варна-Бургас-София-Сапарева баня-Боровец-Шумен през Ришки Проход,10% градско, колата пълна до горе ,половината на климатик - 7,1 газ.  Все още се заключва кокато и падне(карам си с резервния ключ в джоба,оборотите все така се покачват (единствено на тази марка ,единсвено този модел-не знам кое му е нормалното :o)
  Имаше и други дребни проблеми,които изчезнаха след посещението на сервиза на Орхан.
  Благодаря и на всички съ форумци,които се опитаха да помогнат. Лек и безпроблемен път на всички bye
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 09:34:07 am от redsys »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Kia Rio 1,3 / 82 k.s. Обороти
« Отговор #27 -: Юли 03, 2014, 07:13:09 pm »
Ето , значи кой ще черпиии....)))))