Автор Тема: Бутон за отваряне на багажника  (Прочетена 4990 пъти)

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Бутон за отваряне на багажника
« -: Май 06, 2014, 11:46:55 am »
Колеги, имам проблем. През празничните дни изпратих жената да донесе нещо от колата, и тя не знам как е отворила багажника, но сега не мога да го отворя от бутона на вратата. Знам че може с ключ или с дистанционното, но се дразня когато нещо по колата ми не е изправно. Колата е Magentis 2.0CRDI - края на 2006г. Не можах да извадя панелчето с бутоните за багажника и резервоара (или по-скоро не посмях да употребя груба сила). Ако някой е разглобявал, да каже вади ли се директно и как. Или може би трябва да се свали кората на вратата и от вътре да се демонтира? Благодаря Ви предварително и весел празник. drink
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #1 -: Май 07, 2014, 05:51:30 am »
би трябвало да е електронно отварянето .. нека по-големите специалисти да кажат
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #2 -: Май 07, 2014, 08:20:55 am »
Определено е някаква електроника, защото свалих тапицерията на капака на багажника, но там влизат само разни кабели и лостче директно от ключалката за механично отваряне с ключа.
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

bigboy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #3 -: Май 24, 2014, 08:50:17 pm »
Здравейте, мисля, че жена ви по-някакъв начин е преместила в обратна посока лостчето което се намира отдясно на ключалката(на самата ключалка) - Малко черно лостче което като се премести и не позволява отварянето от бутона на вратата.
Успех.

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #4 -: Май 25, 2014, 08:38:16 pm »
Едва ли, тя отвори от бутона на шофьорската врата. Освен това се отваря с дистанционното, при блокировка на ключалката май се отваря само с ключа. Все пак благодаря.
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #5 -: Юни 10, 2014, 10:56:48 am »
Докладвам за решаването на проблема :o .След като цял месец бях с другата кола, след като изкарах КИА-та от гаража и - чудо, бутона работи все едно че е нова кола. Над 10 опита за отваряне без нито една засечка  %).   
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2014, 04:11:14 pm »
Здравейте,

Виждам, че темата е стара, но става дума за бутон на багажника и реших да пиша тук, вместо да пускам нова.

От няколко месеца съм щастлив собсвеник на Маджентис-а от личната информация. Първото нещо, което ми направи впечатление е, че нямам бутон за багажника отвън. Гледах снимки на други коли, четох в книжката, че трябва да има, но като застана зад моята - няма го! Видях каква е причината - някой "УбавЕц" така ми е залепих с черна гняс пластмасовата планка за рег. номера, че бутонът за багажника е под нея. Това го видях, разбира се, след като монтирах номера с нит от КАТ. Някой имал ли е такива простотия на главата си и как мога да си преместя номера надолу?

Благодаря ви и хубав ден,
Виктор

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2014, 01:40:26 pm »
Здравей отново колега, по темата: Отвън на багажника няма бутон, бутона е вътре на шофьорската врата. На багажника има само стандартната ключалка. Може би тя ти е скрита от номера въпреки че е доста висока :o
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Бутон за отваряне на багажника
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2014, 05:04:30 pm »
Здравей pyrpyl,
Не знаех, че на багажника е само ключалка, защото не съм успявал да я стигна. Високо е, прав си, но не достатъчно за "твореца". Предполагам, че джамбазите, от които я купих колата, са поставили планката за номера нарочно така, защото ключалката не работи или друга причина, заради която да искат да я прикрият.
Както и да е, няма сваляне заради нита от КАТ, поне знам, че съм -1 ключалка, а не -1 ключалка с бутон.
Благодаря ти и хубав ден.