Автор Тема: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел  (Прочетена 4449 пъти)

idminev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Sportage III AWD AT 136 кс D
Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« -: Май 07, 2014, 10:33:24 pm »
Здравейте,

Насочил съм се към този автомобил - http://auto-100.cars.bg/c702754
Ще съм много благодарен към по-опитните с тази марка да изразят мнение или препоръка за какво да внимавам.
Вътре е много запазен въпреки километрите си. Сервизната книжка е попълвана редовно, но явно гаранцията е изтекла и понеже е от Италия няма как да се провери какво е правено по колата. Надявам се на диагностиката при местният представител на КИА.
Покарах я - не забелязах проблеми на пръв поглед, но човек няма как да знае.

Благодаря предварително на отзовалите се...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #1 -: Май 08, 2014, 12:44:06 pm »
Щом ще я гледате при оторизиран сервиз,помоли ги да я огледат(проверят) обстойно.
Вагона е адски корав.
И аз не виждам да има забележки.Малко са се престарали с почистването му.
Успех,и ако наистина се решил ,взимай смело след пазарлък с продавача crazy

п.п.
На това място едно време беше официалният сервиз на киа! Поне снимката която е на продавача
« Последна редакция: Май 08, 2014, 12:46:05 pm от Митето »

idminev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Sportage III AWD AT 136 кс D
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #2 -: Май 08, 2014, 02:51:19 pm »
Цитат
Щом ще я гледате при оторизиран сервиз,помоли ги да я огледат(проверят) обстойно.
Вагона е адски корав.
И аз не виждам да има забележки.Малко са се престарали с почистването му.
Успех,и ако наистина се решил ,взимай смело след пазарлък с продавача crazy

п.п.
На това място едно време беше официалният сервиз на киа! Поне снимката която е на продавача

Мен основно ме притесняват многото километри, но иначе изглежда в добро състояние. Пазарлък вече направихме, няма как...
Сега офисът на сервиза е 50 метра надолу.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #3 -: Май 08, 2014, 05:00:03 pm »
Колата изглежда много свежа и добре поддържана. Това, на което може да обърнеш по-обстойно внимание е дали волана има лек луфт, повечето коли го имат още като нови, както и състоянието на съединителя, педала трябва да се натиска с лекота, без никакво усилие и скърцане.

Успех с покупката ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #4 -: Май 08, 2014, 05:00:25 pm »
Чак пък много километрите.
В Италия пътищата са хубави,а щом е със сервизна история,нещата са лесни.

idminev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Sportage III AWD AT 136 кс D
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #5 -: Май 12, 2014, 09:15:40 pm »
Привет отново,

Колата вече я капарирах и до края на седмицата ще е при мен. Прегледаха я в сервиза (новият) на Кия в Шумен, странно - документ за прегледа не получих. Както и да е, комп. диагностика не показа нищо нередно, както и огледа на ходовата част - без луфтове, омаслявания и т.н. След това предстои регистрация и т.н.

Има ли сайт или някъде да се поръчват дреболии, но оригинални - например стелки и калобрани предни и задни, чистачки, такива неща...
Още нещо - вашите сервизни книжки само с подпис, печат и км ли са, няма ли подробности за обслужването....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #6 -: Май 12, 2014, 09:29:18 pm »
Покарай малко колата най-напред.Поне да се ориентираш какво ще ти трябва.
Лично аз,смених стелките.Минах на гумени,и за мокет не искам да чувам повече.

40oz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #7 -: Май 12, 2014, 09:55:11 pm »
Прегледаха я в сервиза (новият) на Кия в Шумен, странно - документ за прегледа не получих.

Новия сервиз в Шумен трябва да се заобикаля от много, много далече.

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #8 -: Май 13, 2014, 12:01:31 pm »
този Сийд е от последната партида преди фейслифта дано тука са изчистили проблема с кормилната уредба както каза колегата че имат дакъв дефект и с въпросните биаледки че по нашите пътища лесно се разбиват.Успокой се ако трябва да ги сменяш след време са около 30-40 лева максимум  едната и около 20 лева за смяна и отиват доста като километри.та като цяло е това.автомобила е с верига така че няма да имаш проблеми със смяна на ангренажни ремъци и т.н.Подмени за всеки случай другите ремъци и ролки-за климатика,динамото и т.н. смени и антифриза,спирачната течност за всеки случай както и трансмисионното масло за да си спокоен че няма да ти създадат проблеми понеже като е за продаване хората макар и гаранционно си спестяват някой друг лев  нали ще се продава.на сервизни книжки  много много не вярвам.Аз поне така бих постъпил.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

idminev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Sportage III AWD AT 136 кс D
Re: Покупка на KIA CEED SW 1.6 дизел
« Отговор #9 -: Май 16, 2014, 09:44:02 pm »
Банда,

Благодаря на всички отзовали се, вече съм собственик на колата. След първите 150 км мога да кажа, че съм положително изненадан от автомобила. Не съм фен на дизелите, но този тук е много рафиниран и без турбодупка. Първоначално бях се насочил към Октавия (в момента имам Фабия) - но Кия-та е най оптималното за мен в момента във всяко отношение. Не мога да постигна разхода за този двигател 4,5/6 извънгр/градско - по скоро с по литър отгоре, но може да се дължи на това, че още не съм сменял консумативите. Удоволствие е човек да кара този автомобил.
Поздрави.