Автор Тема: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления  (Прочетена 51570 пъти)

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
След първите 1к км е време и за първи впечатления:
 - Двигател - най-балансирания четирицилиндров двигател, който съм карал. Не зная от Хюндай/Киа какво точно са правили, но толкова лишен от вибрации двигател не съм виждал. ok
 - Комфорт - след Сийд-а, возията ми се вижда леко мека, но не дразнещо, като в американска лимузина. Окачването ''обира'' неравностите без излишни ''тропания'' или други паразитни звуци и шумове. music
 - Скоростна кутия - след дизела имах леки опасения, че за да има някаква ''сила'' колата двигателя ще трябва да бъде в обороти, но ..... не е точно така. На практика, ''на равно'' икономайзера подсеща да се превключи на 6-та още при 60км/ч (естествено и дума не може да става за някаква ''неземна'' динамика в този режим :P, но не усещам и двигателя да се мъчи много-много).
 - Разход на гориво - 600км извънградско ( почти постоянни 110км/ч на автопилот) + 400км градско = 6,7 по борд (6,9 по колонка).

Общи впечатления:
Накратко - перфектната семейна кола. Дълги преходи не се усещат - например със Сийд-а след 1000км и 11 часа в колата вечерта всичко ни (на цялото семейство) се ''клатеше'', докато тук просто не се усеща. Няма вибрации от двигателя,  по-дългата база дава по-добър вътрешен простор, окачването е комфортно и приятно меко.
Воланът е с регулируемо услилие на въртене, но да си призная разлика не се усеща между 3-те режима.  dontknow
Ръчната спирачка е ..... електрическа, т.е. на бутон между седалките и се свиква:)
Запалването също е на бутон (keyless) ..... и с него се свиква:)
Седалките са невероятно удобни с отлична странична опора на бедрата, за разлика от тези в новия Сийд например.

Това е засега.
Лека!

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #1 -: Май 18, 2014, 08:35:24 pm »
Браво имаш си комфорт! При мен и чоя сийд не е съвсем така мнаго вибрации страни шумове и много потропване ! Но все пак си е супер! ;D

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #2 -: Май 18, 2014, 09:16:04 pm »
Добре си е Сийд-а ..... просто си е друга кола (в друг клас) ..... и винаги ще си ми е слабост. drink

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #3 -: Май 19, 2014, 04:03:10 am »
Браво! Много безаварийни колометри. Каренс-а е типично семейна кола.
Със сигурност е доста по-удобна за шофиране на дълги разстояния от Сийда.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #4 -: Май 19, 2014, 11:28:34 am »
Благодаря! :-)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #5 -: Август 03, 2014, 04:43:33 pm »
Почивката свърши и е време за още впечатления ..... или казано накратко 7500км по-късно (след 3 седмици обиколка из Европа):-)
 - 1000км дневен преход не са проблем (никаква умора) - нито за възрастните отпред, нито за децата на задните седалки;
 - при много натоварена кола ''атаката'' на всеки наклон по-голям от 6-8% трябва да се прави при над 3000об/мин. В противен случай круиз-контрола просто изключва. Дизела не се ''интересува'' от релефа, но малкия бензинов двигател е чувствителен ..... особено, когато е силно натоварен (пътници, багаж, климатик);
 - забелязах, че чистачките ми са класически (с рамена) и чистят добре, но все пак при първа възможност ще ги сменя с ''аеро'';
 - забелязах, че имам и предни, нещо като ''спомагателни'' светлини, които се включват при въртенето на волана и са много удобни при паркиране нощно време;
 - въпреки еднообемното купе интериора остава приятно тих дори при по-високи скорости (до около 150км/ч);
 - малко данни за разхода при постояненно работещ климатик, 2-ма възрастни + 2х деца и багаж във всяка възможна ниша на колата :)
   * магистрала - 110-130км/ч по круиз-контрол - 6,2-6,5 л/100км;
   * планинско катерене (из Алпите :)) - 8,5 л/100км;
 - малко добри думи и за гумите (Nexen N'blue HD) - тихи, комфортни и много добри на мокро. Непозната марка за мен, но ме изненадаха приятно.

Браво, Киа! ;D

Приятна ваканция на всички!
   

 

niko24

  • Гост
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2015, 07:38:11 am »
Здравей колега, и аз съм на път да взема такъв Каренс, но сигурно дизел, защото тук се предлага само 1,7 дизел и 2,0 LPG
искам да те питам ти с какви джанти си 16",17",18", аз много се чудя с какви да взема, защото 18" ми харесват много, но ми се струват прекалено големи за тая кола, ще оказва ли влияние на возенете?
гледах по разни ревюта казват, че волана бил малко зле и при по-остри завои колата недозавивала, има ли такова нещо?
благодаря предварително  ;D

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2015, 04:54:02 pm »
16-ки. Сийдът ми беше с 17-ки и си беше леко "дървен" като усещане спрямо Каренса.
Воланът е ОК, но все пак това си е MPV, т.е. не очаквай някакви спортни емоции.
Успех!


Sent from my iPhone using Tapatalk

niko24

  • Гост
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2015, 04:27:25 am »
благодаря за бързия отговор колега :) значи ще се ориентирам към 17" май. колата като цяло ми се вижда добре, някакви недостатъци можеш ли да кажеш?
все повече почвам да си мисля че тея авто-предавания от рода на топгиър и разни авто-канали в youtube са гола вода, всички са сигурно разни "състезатели" които си мислят че всички коли трябва да са като s-класа или ферари, аз в БГ карам Зафира '2008, предполагам че Каренса ще е по-добре като цяло и не очаквам да е като някоя спортна кола, така че, изобщо не е толкова зле колкото я описват в тея авто-ревюта  ;D

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2015, 02:19:53 pm »
Колега, предлагам ти да отидеш и да покараш. ако има възможност да ти я дадат за уикенд ще е най-добре ще разбереш как се представя.
Лично на мен, това ми беше дилемата, дали Оптима или Каренс, но взех Оптимата заради по-доброто съотношение цена/екстри и това, че багажното отделение е отделено от купето.
А пък и за Каренса трябваше да чакам поне 3 месеца.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2015, 02:39:57 pm »
Да, има го този момент с чакането, защото Каренса се прави май само в Корея, т.е. ако няма в наличност може да се наложи чакане до 6-9 месеца (или поне така ми казаха на мен).
Колегата е прав - тествай, ако можеш, за да видиш, коя е ТВОЯТА кола:)
Питай, ако имаш други въпроси.


niko24

  • Гост
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2015, 04:15:59 pm »
благодаря за съветите колеги, но аз живея в Корея така че чакането е едно и също за всички модели - не повече от месец :), за съжаление обаче тук системата е друга и няма винаги тестов автомобил, тук магазините на Киа и другите корейски марки са както при нас малките магазинчета за хранителни стоки - има ги навсякъде и са нещо като франчайз, а тестовите коли обикновено ги пускат като излезе новия модел и доколкото разбирам май им ги дават от централния офис на Киа и после си ги взимат, имам един познат който работи в магазин на Киа и съм го питал дали мога да купя тестовия автомобил но той каза че те не се продават, така че трудна работа с тестването особено за чужденци като мен  :), а колите които са изложени в магазините не се карат изобщо защото после никой няма да иска да ги купи. затова реших да питам тук за мнения. преди 2-3 год. карах Киа, после минах на Деу/Шевролет, но преди 1 месец колата ми изгоря и затова сега трябва да взимам нова и засега се чудя между Каренс и Сангйонг Корандо, но май повече клони към Каренса

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2015, 06:00:21 pm »
Корандо и на митсубиши.
Общо взето,сглобка .
Вземи киа. Частите при теб са ефтини,както и останалите неща. В Корея е готино.

niko24

  • Гост
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2015, 04:04:15 am »
за съжаление условията на лизинга са много неизгодни, оскъпяване близо 20%, затова се отказах от Каренса, ще търся нещо друго
между другото моя приятел в магазина на Киа ми каза, че май месец ще излизат нови модели на Спортидж и Оптима  ;D

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #14 -: Август 21, 2015, 09:39:30 am »
Вече сме на 20к км  music: http://prikachi.com/images.php?images/111/8312111h.jpgСъжалявам за качеството на снимката, но карах :)
Както се казва "всичко е ток и жица" ok

Единственото нещо, което ме изненада е, че на 19к км ми светна лампата на маслото и трябваше да долея близо литър  АСЕА 5. За протокола двигателя рядко минава 3к оборота и от тези 20к км поне 18к са на магистрала.
Въпросът е това дали е нормално? Колегата Embezzler например с неговия Sportage не е доливал и затова малко се чудя дали да не я вкарам за една бърза профилактика или да изчакам пролетта?
П.П. Датчикът светна, когато нивото на маслото беше 25-30% над минимума на пръчката, което за мен е леко консервативна настройка.
« Последна редакция: Август 21, 2015, 09:43:24 am от Thor »