Модели автомобили > Carens

Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления

(1/8) > >>

Thor:
След първите 1к км е време и за първи впечатления:
 - Двигател - най-балансирания четирицилиндров двигател, който съм карал. Не зная от Хюндай/Киа какво точно са правили, но толкова лишен от вибрации двигател не съм виждал. ok
 - Комфорт - след Сийд-а, возията ми се вижда леко мека, но не дразнещо, като в американска лимузина. Окачването ''обира'' неравностите без излишни ''тропания'' или други паразитни звуци и шумове. music
 - Скоростна кутия - след дизела имах леки опасения, че за да има някаква ''сила'' колата двигателя ще трябва да бъде в обороти, но ..... не е точно така. На практика, ''на равно'' икономайзера подсеща да се превключи на 6-та още при 60км/ч (естествено и дума не може да става за някаква ''неземна'' динамика в този режим :P, но не усещам и двигателя да се мъчи много-много).
 - Разход на гориво - 600км извънградско ( почти постоянни 110км/ч на автопилот) + 400км градско = 6,7 по борд (6,9 по колонка).

Общи впечатления:
Накратко - перфектната семейна кола. Дълги преходи не се усещат - например със Сийд-а след 1000км и 11 часа в колата вечерта всичко ни (на цялото семейство) се ''клатеше'', докато тук просто не се усеща. Няма вибрации от двигателя,  по-дългата база дава по-добър вътрешен простор, окачването е комфортно и приятно меко.
Воланът е с регулируемо услилие на въртене, но да си призная разлика не се усеща между 3-те режима.  dontknow
Ръчната спирачка е ..... електрическа, т.е. на бутон между седалките и се свиква:)
Запалването също е на бутон (keyless) ..... и с него се свиква:)
Седалките са невероятно удобни с отлична странична опора на бедрата, за разлика от тези в новия Сийд например.

Това е засега.
Лека!

acho_77:
Браво имаш си комфорт! При мен и чоя сийд не е съвсем така мнаго вибрации страни шумове и много потропване ! Но все пак си е супер! ;D

Thor:
Добре си е Сийд-а ..... просто си е друга кола (в друг клас) ..... и винаги ще си ми е слабост. drink

smirn0ff:
Браво! Много безаварийни колометри. Каренс-а е типично семейна кола.
Със сигурност е доста по-удобна за шофиране на дълги разстояния от Сийда.

Thor:
Благодаря! :-)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия