Автор Тема: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления  (Прочетена 51565 пъти)

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #30 -: Май 23, 2016, 05:56:49 pm »
Такааа ..... лек ъпдейт:
- първа инспекция на 26500 км;
- безплатен ъпдейт на навигационната система;
- следваща инспекция живот и здраве след 2 години или още 30к км.


Sent from my iPhone using Tapatalk

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #31 -: Май 24, 2016, 09:49:26 am »
Какво стана с горенето на масло? Казаха ли нещо при инспекцията на автомобила? Интересно ми е. Моля сподели. write

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #32 -: Май 24, 2016, 10:55:46 am »
Датчика се активирал след като маслото мине една идея под средата (което наистина беше така, когато го доливах). Явно е някаква супер консервативна настройка.
Иначе двигателчето си е часовник ..... да чукна на дърво. ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #33 -: Май 14, 2018, 03:05:05 pm »
Време е да повдигна малко темата :-)
За четири години минах близо 40к км (знам, че не е много, но пък и условията са различни:-)). Градско/извънградско - 50/50, като в извънградското включвам 2х обиколки на Европа, а градското е възможно "най-съсипващото" за един двигател - кратки разстояния с множество "студени" стартове.
Разход извънградско - 5.5-6.0 (в зависимост от условията).
Разход градско - лятно 7.5-8.0, зимно 10-12 (в най-студените зими).

Резултати от 2-рата "service inspection" (в KIA я водят на 60к км):
 - "Сълзене" и при 2-та задни амортисьора - с оглед на лошите пътища изобщо не ме учудва:-). Ще бъдат сменени гаранционно.
 - Не знам защо, но и 2-та стопа на 5-та врата се напукаха в секцията за задни светлини. Ще бъдат сменени гаранционно. Всъщност имах подобен проблем и със старата Сийдка - 3тият стоп се напука по същия странен начин и се наложи да го сменят при първа инспекция.

Накратко - доволен от "вагончето" и от сервиза. ok

П.П. Докато чаках да си взема колата имах възможност да се "докосна" до Stinger GT и да си призная останах силно впечатлен. Звук на двигател, изработка, детайл ..... много приятна изненада. Досега корейските автомобили бяха направени да са надеждни и абсолютно неангажиращи, но в Stinger има и емоция. Well done, KIA!!! ;D

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #34 -: Март 16, 2019, 08:17:49 am »
А какво общо е имало датчика на маслото с горенето? По мярката нали е показвало, че намалява и вие сте доливал?  На мен също ми казаха в КМ, че е нормално за GDI 1.6 да харчи масло.  Ама започна да харчи, след като го смениха с 5w 30

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #35 -: Март 19, 2019, 01:02:45 pm »
А какво общо е имало датчика на маслото с горенето? По мярката нали е показвало, че намалява и вие сте доливал?  На мен също ми казаха в КМ, че е нормално за GDI 1.6 да харчи масло.  Ама започна да харчи, след като го смениха с 5w 30

Неее ..... доколкото ги разбрах като обясняваха датчика на маслото бил настроен ''консервативно'' (каквото и да значи това), т.е. е много чувствителен и светва лампата и при най-малкото отклонение от нормата. Тяхното (сервиза) заключение беше, че когато съм взел колата най-вероятно е била с масло някъде около минимума и в един момент датчика е решил да се ''застрахова'' и да вдигне аларма.
На втората инспекция (на 4тата година) нямаше никакви драми. Масло не ми е харчила и не съм доливал.
Маслото мисля е 0W 30 (Северна Европа).

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Carens 1.6GDI, model 2014 - първи впечатления
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2020, 11:54:06 pm »
Днес ''сдадох'' Каренс-а и ми е леко  :(
Накратко - 6 години и 60к км само положителни емоции. MPV-то е абсолютно перфектната семейна кола.
Жалко, че за този модел не се планира нито хибрид, нито електрически наследник.

Живот и здраве в четвъртък влизам в клуб "ProCeed".

Моля, модераторите, да заключат темата.