Автор Тема: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V  (Прочетена 104489 пъти)

k.evgeniev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #255 -: Юни 03, 2020, 02:12:59 pm »
Здравейте, нов съм във форума и аз имам проблем с паленето на бензин когато колата е стояла по дълго време ( Kia Ceed 1.4 2009г. на газ).
Сутрин пали от 2,3 път и работи като че ли на 2 цилиндъра за секунди и гасне, паля отново и вече работи нормално.Ако я паля принудително на газ няма проблем.Смених помпата в резервоара и след това цялата кошница ( с втора употреба)в резервоара и няма  промяна. Прави ми впечатление че като карам на газ ми мирише на бензин понякога.Ако някой знае решение ще съм много благодарен.

l000p

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #256 -: Юни 03, 2020, 02:22:02 pm »
Здравейте, нов съм във форума и аз имам проблем с паленето на бензин когато колата е стояла по дълго време ( Kia Ceed 1.4 2009г. на газ).
Сутрин пали от 2,3 път и работи като че ли на 2 цилиндъра за секунди и гасне, паля отново и вече работи нормално.Ако я паля принудително на газ няма проблем.Смених помпата в резервоара и след това цялата кошница ( с втора употреба)в резервоара и няма  промяна. Прави ми впечатление че като карам на газ ми мирише на бензин понякога.Ако някой знае решение ще съм много благодарен.
Здравей колега, проблемът ти идва най-вероятно от газовия редуктор - "изпарителя", той може да изпуска газ, от там да "дави" двигателя когато палиш. Говоря от личен опит.
Относно миризмата на бензин - наистина посети сервиз, ще се изненадаш но повечето пожари при автомобили не се получават от изтичане на газ, а именно от изтичане на бензин.(друго което можеш да погледнеш е капачката ти на бензина, аз имах проблем с нея, можеш да ми видиш темата)
Също проблеми като твоя може да се дължат на "избягала центровка" - тоест трябва ти реглаж на клапани, чувал съм че когато си с газ тази "операция" е гарантирана да ти трябва след MAX 60k километра пробег. При мен след реглажа (купих колата втора употреба) колата стана като часовник.

kosta2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #257 -: Юли 02, 2020, 11:52:44 pm »
Провери настройките на газ. Прави си настройки да работи на газ, т. с. променя драстично бензиновите времена. Когато палиш сутрин, колата пали на бензин с времена за газ и не може да се адаптира толкова бързо. Затова нямаш проблем, когато палиш принудително на газ.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #258 -: Юли 05, 2020, 09:38:13 am »
Хора, ама когато задвате въпрос после даййте отговор за решението на проблема!
едва ли един месец след задванаетона въпрос продължавате да карате с развалена кола

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #259 -: Юли 30, 2020, 08:59:04 am »
От известно време и при мен почна да пали нещо не добре.Като запали на бензин,работи на незнам колко цилиндъра и глъхне.Ако леко и подам газ,и се изфорсира ,всичко е наред и си работи отлично.Тоест критичното е след като запали,да я изфорсирам един път и всичко е ок.

Ако не я изфорсирам,ще работи на два цилиндъра безкрайно ,и мотора се тресе зверски.

Ако я запаля директно на газ,няма проблем никакъв.

Прави ми впечатление че ако съм карал на газ,проблема го има при палене на бензин.

Ако съм карал на бензин,и я загася ,и пак пали на бензин,няма проблем.

Съмнявах се в рейката че изпуска,имам няколко оборотни,които само развъртам и когато имам време,ремонтирам свалената,не изпуска нито сеалената,нито качената.

Ще чистя бензиновите инжектори като имам време.

Иначе новата рейка я калибрирах на 0.55 ,пуснах калибриране и на ГИ .Нови свещи съм сложил преди 1 или 2 к километра.Не съм сигурен за хлабината на свещите 1.1 ли бяха ,но както си бяха,така ги сложих,NGK оригинални ми изпаднаха.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


milan4estyr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #260 -: Септември 14, 2020, 11:09:39 pm »
Моля, някой ако им възможност да ми даде някакви коректни стойности на бензиновите времена на празен ход. За настроя газовата уредба

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #261 -: Септември 14, 2020, 11:16:48 pm »
4.2-4.5 са ти газовите времена на празен ход.

milan4estyr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #262 -: Септември 14, 2020, 11:21:30 pm »
Бих искал бензиновите. Техните стойности за да настроя по тях. Мойте бензинови са около 2.33

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #263 -: Септември 14, 2020, 11:26:00 pm »
Бих искал бензиновите. Техните стойности за да настроя по тях. Мойте бензинови са около 2.33
Имам някъде снимки,ако ги открия ,ще пиша

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


milan4estyr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #264 -: Септември 14, 2020, 11:28:15 pm »
Много ще съм ти благодарен. Иначе незнам от къде да намеря тези стойности.