Автор Тема: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V  (Прочетена 104534 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #45 -: Май 28, 2014, 02:14:39 pm »
Друго което се сещам за това давене сутрин (понеже пишеш мирише здраво на бензин) може да не е точно много бензин, а малко въздух. Там модула дроселова клапа/стъпково моторче как са. Някога отваряни ли са за тези километри. Да не запецва нещо там когато е студено, а като загрее да се оправя. Може примерно като е студена да не може да си отвори достатъчно дроселовата клапа да си поеме въздух. След малко мъки да позагрява стъпковото моторче и да се оправя.

Lubomir_Valkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #46 -: Май 28, 2014, 02:23:54 pm »
Друго което се сещам за това давене сутрин (понеже пишеш мирише здраво на бензин) може да не е точно много бензин, а малко въздух. Там модула дроселова клапа/стъпково моторче как са. Някога отваряни ли са за тези километри. Да не запецва нещо там когато е студено, а като загрее да се оправя. Може примерно като е студена да не може да си отвори достатъчно дроселовата клапа да си поеме въздух. След малко мъки да позагрява стъпковото моторче и да се оправя.

Дросела не съм го гледал и аз се замислих за него. Ако е той би трябвало да ми играят оборотите на празен ход.Иначе стъпковото моторче е чистено ( с WD40 ) , не беше особено мръсно . Не видях Кия-та дали има датчик за входящия въздух. Ако подава грешна информация и да си мисли колата, че е - 50 температура на въздуха може и това да ме бъзика. Не намерих информация в интернет за такъв , затова съм се хванал като удавник за сламка за него.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #47 -: Май 28, 2014, 02:31:24 pm »
Леле.В какви неща се хвърляш.Мини на газ анализатор,щом толкова те притеснява не доизгарянето на гориво.Това е къде по-лесно.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #48 -: Май 28, 2014, 02:31:49 pm »
Еми може да разглобиш около въздушния филтър, да махнеш кутията и първия въздуховод, да си хванеш един помощник и да пробвате да палите и гасите колата когато е топла и да гледате колко се отваря дроселовата клапа при палене, а после някоя сутрин и когато е студена. Ако не се отваря сама, някак да пробвате да я подпрете и да видите дали ще запали по-лесно.

За датчик за температурата или за количесвотто въздух (дебитормер) говориш? Аз пък въобще не мога да ти кажа. Никога не съм виждал двигателя на сиид. "Стрелям в тъмното"

Lubomir_Valkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #49 -: Май 28, 2014, 02:37:30 pm »
Еми може да разглобиш около въздушния филтър, да махнеш кутията и първия въздуховод, да си хванеш един помощник и да пробвате да палите и гасите колата когато е топла и да гледате колко се отваря дроселовата клапа при палене, а после някоя сутрин и когато е студена. Ако не се отваря сама, някак да пробвате да я подпрете и да видите дали ще запали по-лесно.

За датчик за температурата или за количесвотто въздух (дебитормер) говориш? Аз пък въобще не мога да ти кажа. Никога не съм виждал двигателя на сиид. "Стрелям в тъмното"

Ще го тествам това с дросела, скоро и без това ще влиза за смяна на съединител , ще съчетаем нещата. Иначе дебитомер няма , и ми е интересно от къде взима информация компютъра . Ако има такъв датчик , ще го сменя това е най-лесното. Колегите с CEE'D ако знаят , нека споделят тази информация .

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #50 -: Май 28, 2014, 02:52:17 pm »
Колите с "електронен педал на газта" нямат особенна нужда от дебитомер, защото количеството въздух е в пряка зависимост от това колко е отворена дроселовата клапа (само компа я управлява и знае колко е отворена) и оборотите на двигателя (компа и това знае).

От дебитомери имаше нужда при колите с жило на педала на газта. (не, че няма изключения, сега да не се хванете за думите ми)
Сиида нали няма жило на педала на газта?

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #51 -: Май 28, 2014, 02:55:55 pm »
Сийда е с жило и има дебитомер. Монтиран е в дросела.
Дори и с електронна газ, пак има си дебитомер или МАФ сензор
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #52 -: Май 28, 2014, 02:59:58 pm »
Ето, оказва се, че въобще не знам как изглежда двигателя на сиида. Отваряй и гледай колега. Явно няма да се оправи с писане във форума.

Lubomir_Valkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #53 -: Май 28, 2014, 03:03:38 pm »
Сийда е с жило и има дебитомер. Монтиран е в дросела.
Дори и с електронна газ, пак има си дебитомер или МАФ сензор

Добре , някой знае ли продуктов код или някаква друга информация. Като търся в google за MAF сензор не излиза нищо.Излиза само за дизелите информация за дебитомер , нищо повече.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #54 -: Май 28, 2014, 03:05:51 pm »
дай си вин кода на колата,ще ти го извадя,дори може и с цена music
Ама на лс моля,поне на мен

Lubomir_Valkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #55 -: Май 28, 2014, 03:06:10 pm »
Ето, оказва се, че въобще не знам как изглежда двигателя на сиида. Отваряй и гледай колега. Явно няма да се оправи с писане във форума.

Аз от много време съм минал на този вариант. Събирам информация , може някой да е имал сходен проблем. Не е много рядък автомобил :).

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #56 -: Май 28, 2014, 03:08:13 pm »
Сега се сещам, че щом си със жило няма нужда да разглабяш. Утре сутрин слизаш и с въртенето на стартер леко и газ подаваш и виж дали по-лесно ще запали така.

Lubomir_Valkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #57 -: Май 28, 2014, 03:09:31 pm »
Сега се сещам, че щом си със жило няма нужда да разглабяш. Утре сутрин слизаш и с въртенето на стартер леко и газ подаваш и виж дали по-лесно ще запали така.

Ще пробвам .
дай си вин кода на колата,ще ти го извадя,дори може и с цена music
Ама на лс моля,поне на мен

Имаш ЛС. Мерси предварително .

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #58 -: Май 28, 2014, 03:10:53 pm »
393002B000 SENSOR ASSY-MAP - това е за моя Сийд. Твоя трябва да провери дали е същия или друг.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Lubomir_Valkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #59 -: Май 28, 2014, 03:17:12 pm »
393002B000 SENSOR ASSY-MAP - това е за моя Сийд. Твоя трябва да провери дали е същия или друг.

Ако си 1.6 бензин , трябва да е същия. Предполагам не си го сменял?