Автор Тема: Не си купувайте Киа,ама никога  (Прочетена 34240 пъти)

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Не си купувайте Киа,ама никога
« -: Ноември 10, 2008, 09:34:52 am »
Знам 4е админите сигурно ще ме баннат или поне оплюят ама съм бесен и вече ми писна...все пак съм си купил нова кола за да нямам грижи а на мен ми побеля главата. Подредбата е в хронологичен ред.

1.Тропане в задно дясно колело - на 4ти път ми го оправиха
2.Забърсаха ми задният калник - след 1 седмица беше готова
3.Шум в двигателя - 3 пъти ходих - не го оправиха, нормално си било, шумът бил от веригата(на новите не е така ама това е друга тема)
4.Минах през една скала на пътя за Самоков - 1 месец ремонт(престой в бокса през цялото време), частично готова.Колата беше карана ~300км сигурно са я тествали. Гневни писма до Киа България!!!Чакане на всичките части 3 месеца!!!
5.Некакъв смотан гей ми удари задната врата - след 3 месеца беше готова (поне си я карах!!!) Имам си и едно бяло петно ....за спомен от сервиза, някой бояджия явно се е подпрял ама не го видях на място
6.Смяна на радиото - признат официален проблем от Киа
7.Трудно пали - най-вероятно е имобилайзера, влизам в бокса на 17.11.2008
8.При завой с ~30км/ч, в завой върху неравна настилка(релсите на НДК) ми тропа волана
9.Тропане в задно дясно колело (отново) - ще се гледаме на 17.11.2088
10.Много надрасквания - не4увано, невероятно, чудовищно "мекият" лак - то само с памук трябва да се докосва тази кола

Това е за Киа СИИД само на една година и три месеца. Купете си Киа СИИД и няма да ви е скучно, ще си имате занимавка постоянно. Кола на старо не дава толкова проблеми колкото тази. Каръщина ли ме гони не знам, ама втори път Киа НЕ мисля да си купя!!!То сервиза ли да похвалиш за бързодействие, колата ли да похвалиш.........хубавото е 4е засега ми излиза без пари.....
Преди време бях чел че разумните хора си копували кола след като модела се продава поне от две години...за да се из4истят проблемите......трябваше да чакам

малко ти опраих заглавието 8-)
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 10:47:18 pm от lilostich »
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2008, 12:09:10 pm »
Няма да оспорвам констатациите на колегата но по мое мнение половината от нещата са случайни събития,които не са свързани с качеството на автомобила.просто късмет, това е.явно не всички модели дават дефекти, тъй като аз, а и няколко мои познати намаме подобни оплаквания, а аз наближавам 30к. км.Съгласен съм за лаковото покритие и стъклата.Това са дребни неща, не трябва да се робува на колата.Виж трудното палене или шума в двигателя явно създават проблем.В крайна сметка гаранцията е 5 год.Ако беше друга марка след още 9 месеца тия неща трябваше да си ги плащаш.Ако е каръщина най-добре продавай колата и взимай друга, но след тия писания не знам кой ще се навие да ти я купи.Преди да оплювате модела първо помислете и тогава пишете.успех!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2008, 01:41:14 pm »
аз за момента единствения ми проблем е със претракването на волана, но това ще ми го оправят ... иначе съм доволен от автомобила
това с надраскването не съм го забелязъл също, а и за ударите много зависи как караш ...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2008, 01:52:25 pm »
Споменаването на ударите беше с цел да покажа бързодействието на сервиза....без думи
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2008, 04:26:00 pm »
Не искам да те засегна Sve, но мисля, че си бил прекалено афектиран, когато си писал темата.

Ето например колегите от опел клуба колко мъки имат с новите си астри

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=32318


Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2008, 05:01:27 pm »
Дори не искам да сравнявам Киа със Опел. Ама тези наистина са го закасали...то нормално.
Само да направя една вметка.....ебавам се аз с опел и голф ама Киа натам са трагнали, и като проблеми по колите и като бройка коли.....засега само дивите шофиоруи не са запо4нали да карат сеед.Не вървят на добре нещата...
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2008, 01:02:30 pm »
Забравих да спомена за скърцането на тапицерия, сглобки и вси4ко дето може да скърца.........баси скърцането(извинявам се за тафтологията).
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2008, 01:11:00 pm »
предлагам ти бартер за моя г2 '91 с газово и сменено цялото окачване с доплащане още 3к лв :)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2008, 02:44:46 pm »
това със скърцането много зависи как се кара колата и къде се кара.по хубавия път не скарца нищо. по каруцарските всяка хлопа и скърца.зависи от задкормилното управление.продавай не му мисли.

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2008, 02:50:13 pm »
Помисли си дали не си просто твърде афектиран в момента, за да не сбъркаш ...
Guns don't kill people ... people kill people ...

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #10 -: Ноември 11, 2008, 03:57:05 pm »
Ами налага ми се да минавам 4есто по Гоце Делчев....паветааааааааааааааааааа........баце павета.
Относно задкормилното.....ами да ти кажа кадето пътя е кофти много внимавам ама явно не помага

Може и да съм афектиран...ама и фактите са такива  >:(
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КИА СИИД!!! НИКОГА...ДxxxА И КАРУЦАТА
« Отговор #11 -: Ноември 11, 2008, 05:33:58 pm »
е чудно ми е,след като колата я кара жена ти,как ги хвана тея подрънквания krivogled
Само се опитвам да си представя как я караш тая кола,и по колко нарушения правиш(впредвид на срешата какво направи) krivogled

п.п.
офертата ми е всила все още :)
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 05:44:14 pm от lilostich »

biser

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Не си купувайте Киа,ама никога
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2008, 08:16:35 am »
какво ше кажеш за сепията 96г имат ли проблеми или да си взема астра

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Не си купувайте Киа,ама никога
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2008, 10:36:29 am »
Не знам защо реши 4е я кара тя?!?!?!?!?!?!? Тя си има кола......ама наистина кола....Citroen....основно аз карам Киа-та.
Нарушенията които правя нямат нищо общо с тракането, скърцането и т.н.........тези неща са фабри4но заложени.
Недей да си правиш изводите за един 4овек как шофира, от едно нарушение..........сигурно ти си безгрешен, ама не останахте много такива...предвид факта 4е си с голф 2 съм мноооого дале4 от идеята 4е караш по правилата - нарушенията са ви заложени в кръвта на голф-аджиите.
Относно офертата.......никога няма да падна толкова ниско за да карам Голф.......
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Не си купувайте Киа,ама никога
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2008, 10:49:45 am »
ха,ама моля ти се :)
Да не би аз да карам по магистралата да святкам на хората които си карат в нормалното ограничение,а ти че бързах да ги натискаш(в другата тема беше писано)да се преместят.
Кой как кара ,сам си преценява :-*
Това ,че карам голф или киа ,все тая.Важното е да спазвам правилата,не да ги нарушавам 8-)
Колата ти тропа,скърца и тем подобни поради много причини.И мойта тропа,ама отивам да ми я оправят.Поддръжката е важна music
Покарай цитрона повечко и кажи как е де :)
Па никой не те кара да падаш толкова ниско отново на голф бре :) той е магаре,може да носи на доста по-голямо натоварване от киата,затова си го перкам него.Кво да праиш,краста.Ама знам ,че като вдигна капака и всичко мога да барна по него,без да чакам сервизи и части.Спирам на 1-я мгазин за части и взимам каквото ми трябва :)

Айде успех с ремонта и подмяната на колата crazy