KIA Форум България > КИА Моторс

С любов за КИА сервиз, София

(1/3) > >>

Rosana:
Правете проверка на всеки ремонт, извършен в сервиза!

Трябваше отдавна да напиша тук, за неприятно ми преживяване, вследствие сервизното обслужване в КИА.
Имам КИА просийд. В началото на 2013 поради удар на заден, десен фар, колата е приета за сервиз. Взела съм си я поправена и със сменен фар. Почти цялата година не бях в страната, поради, което колата е била в гараж и съответно не е карана. Когато се върнах и започнах да я карам, започна да мирише на мухъл! Чудех се откъде, но реших, че поради дългият й престой в подземен гараж...
Януари 2014, пукам гума, отварям да извадя резервната гума, оказва се, че тя е напълно заледена (отрицателни температури), но е заледена, защото там, където се намира резервната гума е било пълно с вода. Отново, чуденка известно време, откъде и защо там се е напълнило с вода... и естествено забравих за факта, след като смених гума и т.н.
Докато не дойдоха пороите, около Великден. Бях паркирала колата на един наклон с предницата надолу, не я карах 5 дни. Отварям вратата и дясната половина на колата се оказва пълна с вода.
Закарх я на сервиз, не КИА! И какво се оказа:

Когато са поправяли задния фар, са поправили външно колата, но отвътре са оставили непоправена зееща дупка, през която е влизала вода в багажника, непрестанно! Но не е имало как да разбера, без да повдигна най-горната преграда (това, както се сещате се налага, ако ми потрябва резерваната гума!). И разбрах, едва, когато се изля пороя, бях я паркирала на наклон, не я бях карала 5 дни и багажникът е прелял и се е изсипал в купето!
А, имало е остатъци и от стария фар!
Няма как да го докажа, защото когато майсторът ми се обади, побеснях и докато беснях и се сетих да му звънна да снима, той го беше оправил! Но си остава фактът, че колата ми мирише на мухъл!
Не знам как се контролира ремонта на колите в сервиза, но това е несвършена работа, за която са взели пари от застрахователя?!

За мен, този майстор, може да се категоризира, като пълна Трагедия! 


Митето:
Роси,вчера май те подминах в изток.
Пиеш студена вода в този случай,колкото и да е неприятен.
Кофти,но наистина ли няма шанс,кия да си го оправят?

smirn0ff:
според мен, щом това е некачествен ремонт от тяхна страна, все пак ти не може да ходиш и да разглабяш това, което те са сглобили, значи трябва те да си поемат отговорността...

gog:
Не мисля че това е изненада за някой. От последните ми ремонти или не е ремонтирано и веднага след като колата е излязла от бокса я връщам обратно вътре, или проблема е отстранен, ама трябва аз да си досглобявам нещата. Оставят ми винтчета, кори, капаци нахвърляни вътре, да си ги сглобя като имам време или направо да е готово (разглобено и с подготвен достъп) за следващото влизане в сервиза.
Изглежда трябва някой да седи на главата на сервизаджията и да го гледа в ръцете, белким получим това за което плащаме.

Кичо:
Все още съм в чудене да похваля ли сервиза или да се оплача  :o Значи спортиджът влезе за ремонт след градушката на 26 януари с обещанието, че ще се справят за месец. Справиха се - на 28 февруари ми звъннаха и колата беше готова, перфектно изравнена и боядисана...но с друг цвят.
Просто друг нюанс на сивото - такъв са имали, такъв са сложили. Пребоядисана е цялата без едното огледало - навярно са го оставили мил спомен за оригиналния ми цвят. Та сега така - колата прилича на Белый бим, черное ухо с едно различно огледало и цветът е нов.
Понежепомолих съпруга ми да я прибере, той огледал всичко, но не и нюанса на цвета. В чудене съм - да им звъня и да ги питам защо е друг цвят, ако в официалния сервиз нямат оригинална боя, къде могат да имат ( колата е произведена 2013) ... и защо мамка му не са боядисали поне и другото огледало, на фона на цяла кола нямало е да фалират, ако и него пръснат.

п.с. Пък може и нова мода да е - нещо по Петдесет нюанса сиво...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия