Автор Тема: С любов за КИА сервиз, София  (Прочетена 96103 пъти)

Rosana

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
С любов за КИА сервиз, София
« -: Юни 04, 2014, 03:25:02 pm »
Правете проверка на всеки ремонт, извършен в сервиза!

Трябваше отдавна да напиша тук, за неприятно ми преживяване, вследствие сервизното обслужване в КИА.
Имам КИА просийд. В началото на 2013 поради удар на заден, десен фар, колата е приета за сервиз. Взела съм си я поправена и със сменен фар. Почти цялата година не бях в страната, поради, което колата е била в гараж и съответно не е карана. Когато се върнах и започнах да я карам, започна да мирише на мухъл! Чудех се откъде, но реших, че поради дългият й престой в подземен гараж...
Януари 2014, пукам гума, отварям да извадя резервната гума, оказва се, че тя е напълно заледена (отрицателни температури), но е заледена, защото там, където се намира резервната гума е било пълно с вода. Отново, чуденка известно време, откъде и защо там се е напълнило с вода... и естествено забравих за факта, след като смених гума и т.н.
Докато не дойдоха пороите, около Великден. Бях паркирала колата на един наклон с предницата надолу, не я карах 5 дни. Отварям вратата и дясната половина на колата се оказва пълна с вода.
Закарх я на сервиз, не КИА! И какво се оказа:

Когато са поправяли задния фар, са поправили външно колата, но отвътре са оставили непоправена зееща дупка, през която е влизала вода в багажника, непрестанно! Но не е имало как да разбера, без да повдигна най-горната преграда (това, както се сещате се налага, ако ми потрябва резерваната гума!). И разбрах, едва, когато се изля пороя, бях я паркирала на наклон, не я бях карала 5 дни и багажникът е прелял и се е изсипал в купето!
А, имало е остатъци и от стария фар!
Няма как да го докажа, защото когато майсторът ми се обади, побеснях и докато беснях и се сетих да му звънна да снима, той го беше оправил! Но си остава фактът, че колата ми мирише на мухъл!
Не знам как се контролира ремонта на колите в сервиза, но това е несвършена работа, за която са взели пари от застрахователя?!

За мен, този майстор, може да се категоризира, като пълна Трагедия! 



Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #1 -: Юни 05, 2014, 01:42:49 pm »
Роси,вчера май те подминах в изток.
Пиеш студена вода в този случай,колкото и да е неприятен.
Кофти,но наистина ли няма шанс,кия да си го оправят?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #2 -: Юни 05, 2014, 04:09:47 pm »
според мен, щом това е некачествен ремонт от тяхна страна, все пак ти не може да ходиш и да разглабяш това, което те са сглобили, значи трябва те да си поемат отговорността...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #3 -: Юни 06, 2014, 01:20:20 pm »
Не мисля че това е изненада за някой. От последните ми ремонти или не е ремонтирано и веднага след като колата е излязла от бокса я връщам обратно вътре, или проблема е отстранен, ама трябва аз да си досглобявам нещата. Оставят ми винтчета, кори, капаци нахвърляни вътре, да си ги сглобя като имам време или направо да е готово (разглобено и с подготвен достъп) за следващото влизане в сервиза.
Изглежда трябва някой да седи на главата на сервизаджията и да го гледа в ръцете, белким получим това за което плащаме.

Кичо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #4 -: Март 05, 2015, 04:57:42 pm »
Все още съм в чудене да похваля ли сервиза или да се оплача  :o Значи спортиджът влезе за ремонт след градушката на 26 януари с обещанието, че ще се справят за месец. Справиха се - на 28 февруари ми звъннаха и колата беше готова, перфектно изравнена и боядисана...но с друг цвят.
Просто друг нюанс на сивото - такъв са имали, такъв са сложили. Пребоядисана е цялата без едното огледало - навярно са го оставили мил спомен за оригиналния ми цвят. Та сега така - колата прилича на Белый бим, черное ухо с едно различно огледало и цветът е нов.
Понежепомолих съпруга ми да я прибере, той огледал всичко, но не и нюанса на цвета. В чудене съм - да им звъня и да ги питам защо е друг цвят, ако в официалния сервиз нямат оригинална боя, къде могат да имат ( колата е произведена 2013) ... и защо мамка му не са боядисали поне и другото огледало, на фона на цяла кола нямало е да фалират, ако и него пръснат.

п.с. Пък може и нова мода да е - нещо по Петдесет нюанса сиво...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #5 -: Март 05, 2015, 07:02:43 pm »

п.с. Пък може и нова мода да е - нещо по Петдесет нюанса сиво...
rofl rofl rofl rofl
Бих я върнал обратно в сервиза crazy

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #6 -: Март 05, 2015, 07:51:16 pm »
Аз не съм стъпвал в този сервиз в София няма и да стъпя. Особено , след като разбрах какво е отношението към клиентите и то с гаранционни коли, какво остава за тези които не са гаранционни. Ама да остави човек отношение ,например гледаме квалитет. То май и там не е по различно,еми хм защо тогава хората си обслужват там колите не мога нещо да разбера  :o :o :o :o

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #7 -: Март 06, 2015, 02:54:07 am »
С извънгаранционните са много по-внимателни. Имах проблем със светене на ESP OFF лампата и така и не можаха да намерят проблема по време на гаранцията, а за този проблем казвам всеки път когато съм карал колата за ТО от техническото обслужване на 1000км или за друг проблем. За сметка на това веднага след като изтече гаранцията го диагностицираха веднага ;)

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #8 -: Март 11, 2015, 09:46:09 am »
Жило на съединител със записан зас - половин ден. Цялата операция отнема не повече от половин час!!

bat_zdravko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2018, 03:28:11 pm »
Аз съм доволен от сервиза, но може би защото не съм с гаранционна кола, а си плащам всичко  :o Но пък за няколко часа свършиха работа, която в друг сервиз за 4 дни не можаха.

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2018, 05:54:08 pm »
Жилото извънгаранционно го сменях. Курих го от тях.

ЛъчезарБ

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: С любов за КИА сервиз, София
« Отговор #11 -: Юли 15, 2019, 08:35:14 pm »

Става въпрос за сервиза на KIA Motors в София:

Колата ми е KIA Sorento 2,5 CRDI 170 к.с.
Диагностицираха ми проблем със запалването като причината била датчик на коляновия вал...поръчах го и го смениха за около 8 часа като смяната не би трябвало да е повече от 2 часа. След смяната проблема не само че не изчезна ами и се появиха нови...check-а ми не спира да свети и от ауспуха излиза черен дим, преди "професионалната" намеса това не беше така!
Нямам никаква представа дали става дума за некадърност или мошничество.
Освен казаното по-горе приемчиците в сервиза са ужааасно надути.
Никога не стъпвайте там ако ви е мил автомобила!