Автор Тема: Kia Avelle Delta - разглобяване на табло над скоростен лост  (Прочетена 36329 пъти)

hudini

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте !
От близо месец притежавам Kia Avelle Delta 1.5 , 82 к.с. модел 2000 г. На таблото над скоростния лост половината лампички не светят. Опитах се да го разглобя но когато стигнах до конзолата за парно / климатик установих че немога да го разглобя. Някой може ли да ми каже как се разглобява точно това малко табло за да се сменят изгорелите лампички.   

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Здравей колега и аз съм такава кола и има същия проблем един път разглобих всички пластмаси и стигнах до кабелите с мъка,че пръстите не са ми никак тънки и ужас...но не можах да стигна до крушките и съответно да ги сменя...през жабката също нямах достъп и ми писна, че това и е най-малкия проблем.

Ако имаш някакви проблеми с тая кола, казвай мога да ти дам инфо за всички магазини в страната + всички такива които се намират по морги от преди няколко месеци, че доста неща съм сменил с доста мъки.


Базикчо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Ако нямате какво да правите не го правете тук.
Здравейте,

И аз имам Делта от около 2 месеца и колата все повече взе да ми харесва откакто я карам.

И при мен свети единствено лампичката за бутон за климатика и аз го разглобявах с цел да намеря крушки но не намерих и сега ще си слагам диодна лента някъде вътре с цел да осветява някаква част ако успея ще кача снимки.

При мен основният проблем е ръждата и затова си търся "Вежди"  ако знаете къде има или от кои друг модел могат да се напасват.

Моята кукла е зелен седан  с газ 1.5 двигателя  bye
« Последна редакция: Август 08, 2014, 05:56:36 pm от Базикчо »

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Здравей колега,

дано те радва количката, като конструкция е добра, двигателя издържа на натоварване, но ламарината е ужаса.
При мен преди май 5 години станаха беше направена, но сега се пропука на същите места и на навсякъде по веждите и праговете и петънца по предния капак и вратите.
От ръждата спасение няма, затова че направи сметка дали си струва да се прави, че вече цената на такава кола е около 1500 лв и примерно да дадеш 600лв за ремонт.

Иначе питай в Колос дали имат подобни неща.

Базикчо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Ако нямате какво да правите не го правете тук.
Re: Kia Avelle Delta - разглобяване на табло над скоростен лост
« Отговор #4 -: Септември 08, 2014, 11:47:36 pm »
Какво чух от един майстор от жената и от ръждата отърване няма. Ремонта при мен ми казаха че ще излезе под 100 лева без веждите, това до краен вид с китосване боя и лак.

Понеже темата е предимно за светлини да попитам дали има модификация на която габаритите отпред не са свързани с мигачите или на всички си е така като моята, и не знам кой сляп майстор ми е слагал аларма ама е вързал алармата към габарита а не мигачите и когато я пускам и спирам моята свети като коледна елха.

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Kia Avelle Delta - разглобяване на табло над скоростен лост
« Отговор #5 -: Септември 09, 2014, 06:19:50 pm »
Аз тези дни пак правих обслужване и като я вдигаха ръждата ми се "усмихна" отвсякъде и под колата вече дори има доста петънца.
Жалко че съм сменил 60% от нещата по колата,ама като я карам не е като да не я търкалям, че и десния крак ми е тежък :D .

Но за жалост аз не виждам спасение от ръжда (за жалост и япончетата в тези години (след 90-те до 2001) са същите-нисан,субару, митсубиши и там гнилоча е на яве.


За светлините до колкото съм виждал всичките са по този начин, габарит и мигач на едно място.