Автор Тема: KIA SORENTO - Поднася  (Прочетена 11261 пъти)

razputinbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • http://onlinebulgaria.bg/
KIA SORENTO - Поднася
« -: Юни 17, 2014, 02:40:03 pm »
Здравейте колеги искам да Ви питам за един проблем които имам с моята кола. КИА СОРЕНТО 3.5 V6 бензин автоматик. Става въпрос че тая кола много поднася задницата.
На един завой в града направо си видях задния номер така се завъртях. Следващия път по време на дъжд понатиснах спирачката и се поднесох като на лед. В задачата се пита. Тая кола има ли вобще traction control и ABS.

Поздрави.
KIA SORENTO 3.5 V6

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #1 -: Юни 17, 2014, 04:51:45 pm »
С тоя три и половина литров мотор ще поднася , трябва да се кара нежно /ела поднеси мойта малолитражка  music/ . Особено ако има и други режими на предаването , виж си гумите , окачването отзад амортисьори и т.н.

razputinbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • http://onlinebulgaria.bg/
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #2 -: Юни 17, 2014, 04:55:56 pm »
Всичко е точно по окачването, но няма според мен тракшън. На 4х4 за сега не ми е занасяла, но проблема е че вдига с 20% разхода като я караш на 4х4 а не на задно. Другото е че май няма АБС което за кола 2006 година ми се вижда направо абсурдно но факт.
KIA SORENTO 3.5 V6

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #3 -: Юни 17, 2014, 05:06:13 pm »
2006 година и да няма АБС ми се вижда малко научна фантастика :)
Общо взето не е трудно да разбереш и сам дали има. Вдигаш предния капак и гледаш тръбите от централния спирачен цилиндър дали отиват направо към колелетата или преди това минават през нещо такова:



Обикновенно така изглеждат ABS помпите. Друг е въпроса, че може да не работи.
Светва ли АБС индикатор на таблото преди палене?

razputinbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • http://onlinebulgaria.bg/
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #4 -: Юни 17, 2014, 05:17:57 pm »
Ами не виждам никъде да пише ABS има това само за ръчната спирачка, но за най-добре ще видя под капака за това което ми показа.  Лошото е че поразгледах из нета и май ABS за моята колица (Тя е внасяна от Америка) е "опция" която които я е купил май е решил че не му трябва.  %)
KIA SORENTO 3.5 V6

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #5 -: Юни 17, 2014, 08:01:26 pm »
колега, намери един user manual за твоята кола - там пише дали е опция и къде е лампата, ако има такава и дали светва при включване на контакт.

иначе няма да ме учуди 2006г. в САЩ ABS-a да е бил опция
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #6 -: Юни 18, 2014, 03:38:18 pm »
Сорентото поднася защото е много лека задницата, но с хубави гуми и задължително 4х4 (дори при най-малкия сняг или дъжд) няма начин да поднесе.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #7 -: Юни 18, 2014, 05:15:43 pm »
Ето снимка на Соренто 2006 автоматик. ABS лампата е най-дясно горе на таблото където сочи стрелка 5. Представлява кръгче с 2 дъги от двете страни и вътре пише ABS. Трябва при всяко палене на колата да светва за няколко секунди и да изгасва после. Ако не светва има проблем. Ако свети постоянно и не изгасва след тръгване пак има проблем. Ако я няма изобщо лампата няма ABS :)

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #8 -: Юни 18, 2014, 09:51:10 pm »
То и да има лампа, не е гаранция че има ABS... таблата са универсални.
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

razputinbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • http://onlinebulgaria.bg/
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #9 -: Юни 30, 2014, 10:00:06 am »
Няма лампа колеги...да ми е честито  ??? Иначе помпа не мога да видя дали има защото двигателя е много наблъскан. Относно 4Х4 при всички Сорентота ли колата много трудно завива на бавна скорост или при тръгване от място с лълен ляв/десен ?
KIA SORENTO 3.5 V6

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #10 -: Юли 02, 2014, 12:36:56 pm »
Не се препоръчва пълен ляв или десен волан при потегляне с включено 4х4. Дори при включване волана трябва да е изправен (да сочи напред). Така пише и в Инсрукцията за експлоатация. Също така не се включва 4х4 при суха настилка. Ще повредиш раздатката или ще скъсаш верига. Колелата при 4х4 трябва да имат възможност за приплъзване (пребуксуване), а това не става при добро сцепление с пътя.

razputinbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • http://onlinebulgaria.bg/
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #11 -: Юли 04, 2014, 10:16:36 am »
Не се препоръчва пълен ляв или десен волан при потегляне с включено 4х4. Дори при включване волана трябва да е изправен (да сочи напред). Така пише и в Инсрукцията за експлоатация. Също така не се включва 4х4 при суха настилка. Ще повредиш раздатката или ще скъсаш верига. Колелата при 4х4 трябва да имат възможност за приплъзване (пребуксуване), а това не става при добро сцепление с пътя.

Благодаря колега ще го имам предвид, макар че примерно като трябва да го кача на някой висок тротоар и искам да вкл. 4х4 няма как да не навия волана за да се кача.
Както и да е благодаря на всички за мненията и много безаварийни километри Ви желая :)

Поздрави :)
KIA SORENTO 3.5 V6

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #12 -: Юли 07, 2014, 08:15:59 pm »
А защо трябва да включиш 4х4 за да го качиш на бордюр?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #13 -: Юли 07, 2014, 10:25:21 pm »
най-вероятно за да може да дръпне и през предните гуми и за да не пребоксува

никой не знае колегата какви бордюри качва.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

koko_stil

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA SORENTO - Поднася
« Отговор #14 -: Юли 19, 2016, 11:29:51 pm »
здравейте маниаци ! Купих си Соренто 3.5 бензин. Нямаше я резервната гума. Трябва ми джанта единичка. Из продавалниците и мобилетата нещо ги нямат много. Дайте акъл......