Автор Тема: Градушка - начини за премахване  (Прочетена 20052 пъти)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Градушка - начини за премахване
« -: Юни 29, 2014, 11:51:35 am »
Здравейте колеги! Извинявам се предварително ако съм объркал раздела за темата, ако преценят шефчетата могат да я преместят. Ситуацията, която ми се случи е следната. Сгреших с това, че оставих колата за две седмици не покрита и резултата беше разочароващ. Колата в момента цялата е очукана от градушката. Яд ме е, че така се получи но това да ми е за урок. Хубавото е, че успях да заведа щетите в Армеец. Въпроса ми е дали е добре да я пребоядисвам или само да и изправят ламарините. Обаждайки се до КИА ми обясниха, че изправяли ламарината и след това боядисвали. Надявам се, че наистина изправят а не китосват и после боядисват. Поне ми потвърдиха, че изправят. Ако някой е минал по такава процедура в КИА София , нека сподели. Притесненият ми след пребоядисването е дали новият лак няма да е по зле от стaрия, дали няма да се драска повече и тн. Макар, че КИА ми споделиха, че гаранцията по боята си остава след като е направена при тях. Така или иначе имам време от още месец - два, докато преценя къде да я вкарам в бокса. А токувиж и отминат тия градушки.

Благодаря предварително за мненията!
« Последна редакция: Юни 29, 2014, 02:53:47 pm от Shadow »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #1 -: Юни 29, 2014, 12:13:16 pm »
Аз не вярвам да изчукват, еле пък таван. Кат се позамислиш, че трябва да махат и тапицерията.. write write
Кит и боя ;D

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #2 -: Юни 29, 2014, 12:26:04 pm »
Ако е така май ще трябва да прибягвам от услугите на фирмите дето издърпват. Поне преди така са ми оправяли вдлъбнатини със спот чук. Ама да видим.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #3 -: Юни 29, 2014, 11:11:56 pm »
Мен ми боядисаха предната броня в КИА София далечната 2011 година (ядоха я кучета) и резултата след 3 години е видимо по-различен цвят от оригиналния techno orange. Дали тогава не са знаели още как да го нагласят или просто е невъзможно не знам. Не ме дразни и без това не си мия колата всяка седмица, че да се вижда  :)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #4 -: Юни 30, 2014, 08:38:00 am »
Все си мисля (или поне ми се иска да вярвам), че големи детайли изкривени от градушка ги изправят чрез засмукване с вакуум и после вече леките неравности с шприц кит. Ако всичко пълнят с кит толкова много ще изразходят, че ...
Колкото до боята - ако са боядисали цялата броня и сега изглежда различно от колата - зле свършена работа от КМБ.

vladodikov

  • Гост
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #5 -: Юни 30, 2014, 04:37:39 pm »
До колкото знам вдлъбнатините се изправят със специални щеки, които са с различна дължина в зависимост от мястото, което трябва да се изправи. И съм виждал много добри резултати.Това с вакуума не знам колко е ефективно и кой го прави. Трябва много добре да проучите и да Ви обяснят как ще става изправянето. Това с пълненето е най-лесно, но ако със щеки ви изправят вдлъбнатините както трябва, може да се мине и без боядисване. Да се пита за метода задълже music

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #6 -: Юни 30, 2014, 08:52:24 pm »
Щом има разлика в боята, май ще се наложи само PDR да и правя. Иначе процеса с изправянето на вдлъбнатини са ми го правили когато е възможно с повдигане на вдлъбнтината отдолу , ако ли не със специален силикон и издърпване на вдлъбнатината. Ако прекалено се издърпа, после я набиват обратно докато се изравни. А как измерват дали се е изравнило като прекарат през проблемното място светлинат наподобяващa интерфернция. Процеса съм го виждал, просто ме интрисуваше какво се случва в КИА след като ми казахам, че ги изпрвяли и боядисвали. А може и да са променили вече боите. Хм, ако някой наскоро е боядисвал в КИА техно ориндж ще му бъда благдарен да каже какъв е ефекта.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #7 -: Юни 30, 2014, 08:54:23 pm »
 "........Така или иначе имам време от още месец - два, докато преценя къде да я вкарам в бокса. ....."
Защо само около месец ? Щети по Каско могат да се бавят до три години - не бързай , нека мине сезона на отпуските (и на градушките) и тогава - на спокойствие....

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #8 -: Юни 30, 2014, 09:11:57 pm »
 
"........Така или иначе имам време от още месец - два, докато преценя къде да я вкарам в бокса. ....."
Защо само около месец ? Щети по Каско могат да се бавят до три години - не бързай , нека мине сезона на отпуските (и на градушките) и тогава - на спокойствие....
ok

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #9 -: Юли 01, 2014, 01:15:00 am »
боята има каталожен номер и не трябва да има разлика!
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #10 -: Юли 03, 2014, 08:48:50 pm »
Малко късно виждам... Имам две врати боядисани на същата като твоята (техно ориндж) и изправяне на едната. Няма кит и няма разлика на вратите. Те даже ми казаха, че ще има малко разлика, защото оригиналната боя била по-изпечена от слънцето, но нито аз виждам разлика, нито всички познати виждали колата. Останах много приятно изненадан. Ако не ти хареса нещо, ще ги мъчиш пак да ти го правят, но според мен ще останеш доволен. Специално за такова нещо според мен си е най-добре в официалния сервиз.
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 08:53:12 pm от direct »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #11 -: Юли 03, 2014, 10:02:41 pm »
Мерси за отговора direct - супер, и те така ми казаха от киа за изправянето, но исках да бъда сигурен. Ако правят всичко там ще е най-добре. Така или иначе е описана цялата за боядисване така, че там ще е май.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #12 -: Юли 08, 2014, 08:05:34 pm »
И моят Сийд пострада днес, дори предното стъкло е спукано, единия фар и задната броня отстрани. Ама като гледам другите коли, пак е добре :) Сервиза са КМБ ще се напълни следващите дни.
При щети по цялата кола не следва ли цялата я боядисат?
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 08:07:49 pm от Pro style »

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Градушка - начини за премахване
« Отговор #13 -: Юли 08, 2014, 09:14:56 pm »
И аз съм на опашката заедно с теб. Всички ламарини ( покрив, капаци, врати, калници ) предно стъкло, стоп, тасове, пластмаси под чистачките. :) Предполагам колега че цялата ще е боядисат, само да стигнат до тази процедура .
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
« Последна редакция: Юли 11, 2014, 10:56:43 am от Митето »