Автор Тема: Датчици за налягане в гумите  (Прочетена 5927 пъти)

Lean Six Sigma

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Cee'd 1.4 CVVT
Датчици за налягане в гумите
« -: Юни 25, 2015, 09:58:05 pm »
Здравейте, наскоро си купих Сийд 1.4 CVVT (смятам, че е излишно да го хваля, защото като всяка нова кола няма база за сравнение със старата). В момента е със стоманени джанти с тасове, но ще си взимам и едни алуминиеви за летните гуми.

Разбрах обаче, че стоманените джанти имат датчици за налягането и въпроса ми е някой от вас местил ли е датчиците на други джанти, ако ли не, то дава ли някакви грешки компютъра при неоткриването на такива?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Датчици за налягане в гумите
« Отговор #1 -: Юни 25, 2015, 10:20:38 pm »
привет колега, поинтересувай се дали няма да е нужна калибрация, звънни в КИА по телефона и просто ги попитай. предполагам ще ти отговорят.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Датчици за налягане в гумите
« Отговор #2 -: Юни 28, 2015, 07:57:58 pm »
Има и вариант новите алуминиеви джанти да не бъдат с датчици ok

Lean Six Sigma

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Cee'd 1.4 CVVT
Re: Датчици за налягане в гумите
« Отговор #3 -: Юли 06, 2015, 09:25:15 am »
Вчера смених джантите. Значи, този датчик за налягането е с големина почти на кибритена кутийка и се захваща точно от вътрешната страна на джантата, като излиза през отвора на вентила. Там се захваща само с една гайка, която се развива с обикновена лула.

Сваля се много лесно, като се развие гайката и просто трябва внимателно да се сваля, за да не се скъса/счупи. Освен това, за да се избегнат допълнителни грешки на компютъра, не трябва да се разменят местата на датчиците т.е. ако един е бил свален от предна лява, то след това пак трябва да бъде сложен на предна лява (така ми казаха в Киа).

След като ми сложиха новите джанти и запалих двигателя веднага ми излезе грешка на таблото (което се очакваше), но след около 1 километър, датчиците се обучиха и грешката изчезна.

А това е крайния резултат:

Lean Six Sigma

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Cee'd 1.4 CVVT
Re: Датчици за налягане в гумите
« Отговор #4 -: Септември 29, 2015, 12:40:08 pm »
Случи се нещо много странно!
Наскоро компютъра показа, че налягането в една от гумите е спаднало, след което я напомпах малко и се оправи. Преди два-три дни обаче, се случи същото - проверих налягането и беше 2.3 бара (по показания на лепенката трябва да са напомпани 2.2 бара). Проверих и останалите три гуми и на всички налягането беше кажи речи еднакво, но просто ги оеднаквих всички да са с еднакво налягане.

След като тръгнах компютъра показа, че има проблем в левите две гуми. На следващия ден вече компютъра показваше, че всички четири гуми имат проблем с налягането. От тогава, вече няколко дни постоянно светят лампичките за гумите.

Някой имал ли е такъв проблем?

blgmspt

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • AWD 2.0 cdri 136hp ръчка
Re: Датчици за налягане в гумите
« Отговор #5 -: Юни 08, 2016, 11:58:49 am »
Вчера смених джантите. Значи, този датчик за налягането е с големина почти на кибритена кутийка и се захваща точно от вътрешната страна на джантата, като излиза през отвора на вентила. Там се захваща само с една гайка, която се развива с обикновена лула.

Сваля се много лесно, като се развие гайката и просто трябва внимателно да се сваля, за да не се скъса/счупи. Освен това, за да се избегнат допълнителни грешки на компютъра, не трябва да се разменят местата на датчиците т.е. ако един е бил свален от предна лява, то след това пак трябва да бъде сложен на предна лява (така ми казаха в Киа).

След като ми сложиха новите джанти и запалих двигателя веднага ми излезе грешка на таблото (което се очакваше), но след около 1 километър, датчиците се обучиха и грешката изчезна.

А това е крайния резултат:

Наскоро и аз взех сиид 1,6crdi 136hp.
Аз също направих същата процедура, като се спазваха насоките при смяна, но вече седмица лампата си свети.
Освен тези датчици с  винтила, има ли нещо друго което се мести от металните джанти към алумиевите такива?
Има някакви точки по металните джанти, като лепенки те дали се местят?
« Последна редакция: Юни 08, 2016, 12:00:48 pm от blgmspt »

Lean Six Sigma

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Cee'd 1.4 CVVT
Re: Датчици за налягане в гумите
« Отговор #6 -: Юни 08, 2016, 01:31:39 pm »
Колега, проблема не се криел в датчиците на колата ами в скапаните барометри които ползваме на бензиностанциите. Ходих в КИА и там ми замериха налягането със сертифициран барометър и се оказа, че просто налягането в гумите е по-слабо. Така че отиди на бензиностанцията и си напомпай още гумата за която ти свети датчика.