Автор Тема: Никога повече Shell  (Прочетена 51721 пъти)

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Никога повече Shell
« -: Август 08, 2014, 10:25:16 pm »
Днес съм ядосан и ще си го изкарам тук. Става въпрос за никакъв ред, наглост и простотия на бензиностанция Shell (Шел) в Пазарджик.
Нареждам се аз на опашка да зареждам газ, пред мен 3 коли. С децата и жената съм, седим и е неприятно да киснем. Идва един с черен голф след мен, подминава всички чакащи и отива най-отпред. С маневра назад се намества на колонката и ония бензинджии му сипват газ. Подивях. Значи ние да си седим и да си чакаме, а наглите тъпанари да се пререждат. И никой не следи за ред. Не ги и интересува. Вдигнах скандал, бензинджията ми се смее, касиерката го защитава, а оня наглия тип вика - ми видях че е празна колонката и затова.
Случката е незначителна, но много показателна. Аз няма да променя България с това мрънкане тука, но отмъщението ми ще бъде следното - никога повече няма да зареждам на Шел! Имам карта и за Газпром, и за Еко. И на кварталната No-Name-бензиностанция ще ида, но не и на Шел. Като не могат да поддържат ред на обектите си, наглеят и подкрепят простотията - така ще е. И не ме интересува изобщо, че няма да постигна нищо с този бойкот, или че някой ще си го премести в другия крачол.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Никога повече Shell
« Отговор #1 -: Август 09, 2014, 12:48:34 am »
Лично аз на шел зареждам само в най-най-краен случай
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: Никога повече Shell
« Отговор #2 -: Август 09, 2014, 09:16:46 am »
Нахалници има навсякъде и това може да се случи на която и да е бензиностанция . Никой от служителите не е длъжен да следи за опашката !  Това че сте оставили път от където да мине си е ваш проблем  write

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Никога повече Shell
« Отговор #3 -: Август 09, 2014, 09:48:28 am »
Нахалници има навсякъде и това може да се случи на която и да е бензиностанция . Никой от служителите не е длъжен да следи за опашката !  Това че сте оставили път от където да мине си е ваш проблем  write
Ми той човека, като гледам, даже съвсем ще им освободи пътя :)
... никога повече няма да зареждам на Шел! ...

Аз също отавна съм го "освободил"

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Никога повече Shell
« Отговор #4 -: Август 09, 2014, 09:59:09 am »
По тая логика,трябва да спра изобщо да зареждам!
Излагате се!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Никога повече Shell
« Отговор #5 -: Август 10, 2014, 01:19:57 am »
Нахалници има навсякъде и това може да се случи на която и да е бензиностанция . Никой от служителите не е длъжен да следи за опашката !  Това че сте оставили път от където да мине си е ваш проблем  write
1) Където и да се случи същата случка,решението ми ще бъде същото.
2) Персоналът на бензиностанцията е длъжен да следи за реда,защото ако на мое място беше някой идиот,да извади някоя щанга,положението щеше да ескалира.
3) Няма как да застана напряко на бензиностанцията и да препреча  пътя на всички.
4) Идеята на поста беше да споделя какво ме е ядосали и да ми мине. :) Мина ми. Благодаря за вниманието.
5) Може и да съм се изложил,но това не променя крайното ми решение. Демокрация е. Или както ми каза преди години един полицай "За съжаление живеем в България". Аз тогава възроптах срещу тази му реплика. Но беше прав. Задочно му се извинявам.
6) Бъдете всички живи и здрави и не се ядосвайте като мен за глупости. :) И Шел да са така,но вече без мен. ;)
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Никога повече Shell
« Отговор #6 -: Август 10, 2014, 04:17:01 pm »
Според мен решението ти да споделиш случката тук, във форума, е правилно и напълно те подкрепям, като също спирам зареждането на "шел". Така се формира гражданско общество - с нетърпимост към малоумщината на такива тарикати и служители. Вбесявам се когато изпреварват в аварийната лента при задръстване. Този случай е подобен по наглост.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Никога повече Shell
« Отговор #7 -: Август 10, 2014, 08:15:51 pm »
Вбесявам се когато изпреварват в аварийната лента при задръстване. Този случай е подобен по наглост.
И сигурно вече не минаваш по този път, когато са те изпреварили от аварийната, така както спираш да зареждаш на конкретната бензиностанция.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Никога повече Shell
« Отговор #8 -: Август 11, 2014, 11:25:23 am »
Не разбирам сарказма ти, но да си жив и здрав!

edinmilion

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Никога повече Shell
« Отговор #9 -: Август 12, 2014, 10:03:44 am »
Подкрепям колегата! Там където има опашка е редно служителите да следят за реда. Не може на всяко място където си отишЕл да ръсиш кинти, да носиш рицарски доспехи и копие и да се браниш, щото видиш ли служителя не можел...ами да си увеличат капацитета за да могат! А колегата където казва, че му били оставили място, щом е минал - много добре, по тази логика утре и по пътищата ще се "ограждаме" и няма да може да мине ни линейка ни автобус, страшна логика...
Не сме длъжни да се бутаме като овце.
Веднага излизат и такива които защитават ответната страна, но въпреки тях и постоянно увеличаващата се агресия между ни, къде с нормални тонове къде със скандал - нещата лека по лека се променят. 

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Никога повече Shell
« Отговор #10 -: Август 14, 2014, 07:34:10 pm »
Подкрепям колегата! Там където има опашка е редно служителите да следят за реда. Не може на всяко място където си отишЕл да ръсиш кинти, да носиш рицарски доспехи и копие и да се браниш, щото видиш ли служителя не можел...ами да си увеличат капацитета за да могат! А колегата където казва, че му били оставили място, щом е минал - много добре, по тази логика утре и по пътищата ще се "ограждаме" и няма да може да мине ни линейка ни автобус, страшна логика...
Не сме длъжни да се бутаме като овце.
Веднага излизат и такива които защитават ответната страна, но въпреки тях и постоянно увеличаващата се агресия между ни, къде с нормални тонове къде със скандал - нещата лека по лека се променят.

Благодаря на двамата колеги, които ме подкрепиха принципно. Явно не съм само аз, дето се дразня, когато ни правят на балъци и се толерира простащината и безредието. Само да уточня, че опашката беше само за газ. На бензина и дизела нямаше коли, а служителите отвън бяха двама. Тоест не им пречи нищо да следят кой е наред и да управляват потока от клиенти. Вътре бяха 3 служителки, които не ги интересува какво се случва отвън, освен да попитат кой клиент на коя колонка е. Не мога да разбера, след като повечето коли в БГ са вече на газ, защо има по една или максимум две колонки за газ, а за бензин и дизел има примерно 4-5 и никога няма повече от 1-2 коли. Това е вече друга тема, но би трябвало някой да прави статистика колко коли има в страната, на какво гориво са процентно и големите вериги да правят бензиностанции примерно с 5-6 колонки за газ и по максимум две за бензин и дизел. Просто си разсъждавам.  ;D
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

shnor hell

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Никога повече Shell
« Отговор #11 -: Август 16, 2014, 04:47:18 pm »
Здравейте.И мен не ме кефи Селянията-Спирам и Аз да дареждам на ШЕЛ.Казах !!!

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Никога повече Shell
« Отговор #12 -: Март 03, 2015, 10:40:45 am »
Колега аз съм от същия регион и ми се струва ,че това е било чисто и просто шуро-бадженащина за чужда сметка разбира се. Това може навсякъде в БГ да се случи и  на всяка бензиностанция.