Автор Тема: Покупка на Kia Rio  (Прочетена 2868 пъти)

frenchy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Покупка на Kia Rio
« -: Август 16, 2014, 06:45:11 pm »
Здравейте,
Харесала съм си Киа Рио и Алфа Ромео 147 и се колебая между двете.Става въпрос за първа кола.Ето тази обява събуди интереса ми,обаче нямам много опит и се допитвам до вас ,специалистите  bravo
http://www.cars.bg/c736871
Благодаря!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Покупка на Kia Rio
« Отговор #1 -: Август 16, 2014, 09:15:38 pm »
Алфата е съвсем друг автомобил. Специално 147 модела има и 105 коня, има и 150 коня. Вървежът е различен, както и харченето на гориво. КИА-та е слабичка и е типична семейна кола. Липсва й газова уредба и ще е идеалният икономичен и удобен семеен автомобил. Мен лично ме съмняват километрите под 100 х., но а дано да са толкова реално. Алфата би трябвало да е много по-пъргава, данъкът ще ти е различен, което е пряко свързано с конските сили. В крайна сметка при оскъдната първоначална информация, която ни даде, реши си дали ще караш спокойно или бързо, после влез в едната и другата и където се почувстваш по-комфортно, избирай. Успех и със здраве да си я търкаляш, която и да е твоят избор.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Покупка на Kia Rio
« Отговор #2 -: Август 16, 2014, 11:37:04 pm »
Привет на новата колежка - добре дошла във форума !
Не , че сме във форума на КИА , но все си мисля , че щом ще е първа кола - за предпочитане от двете посочени е КИА-та.
Защо имам такова мнение :
 - КИА-та е здрава и непретенциозна кола - на нови водачи , лично аз бих им препоръчал точно такава (като тип) кола - средна по размер и мощност на двигателя кола , трудно чуплива и с евтини части.
 - силата на двигателя е напълно достатъчен да се научи човек да кара ( да не се обижда колежката !!!)
 - и да се жулне тук-там няма толкова да "боли" -  ако колата е от по-висок клас , тогава....
 - тази КИА си има всичко необходимо за нормален автомобил: ел.пакет , климатик , музика
 - Алфа-та е по скъпа и по-лесно се чупи , но затова пък частите й са по-скъпи..))
 - по-бързо оборотна е (Алфа-та) и за по-нови шофьори , без придобити навици и умения , от начало е препоръчително да са по-спокойни на пътя
 - не на последно място , Алфа-та повече хваща око - и в добрия , но и в лошия смисъл на думата...
Та , така...
Успех в избора ! )

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: Покупка на Kia Rio
« Отговор #3 -: Август 21, 2014, 01:59:26 pm »
Аз съм за Рио защото  я имам и на газ със същия мотор и т.н. ! ;D Вдигал съм 155 и то продължително време , гори ми средно 7,5л газ  music, друса като е празна , има проблем с палене ...  8-)

lupohunter

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Покупка на Kia Rio
« Отговор #4 -: Август 22, 2014, 09:14:12 am »
Здр. на всички!
Алфата и Киата нямат нищо общо.
Италианката е красива, по-мощна,по-скъпа за поддръжка и ще изпиташ по голямо удоволствие от шофирането (нещо като красивата жена-но и по-лесно може да ти изневери crazy %))
Киата си е по-обикновена, но пък рядко ще ти върти номера.
Аз бих си избрал някоя по-нова и натокана Киа, и красива,и по-сигурна bravo!
поздрави!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Покупка на Kia Rio
« Отговор #5 -: Август 22, 2014, 02:24:28 pm »
Ако трябва да сме коректни по темата - всичко си е въпрос на субективна преценка - за удобсто и комфорт при каране , имидж , поддръжка , здравина , икономичност ..... и какво ли още не....
Бих препоръчал на колежката , в края на краищата да пусне същата тема и във форума на Алфа - там вероятно ще има повече позитивни мнения в полза на Алфа-та - нека събере мненията с тези от тук и сама да си реши какво (от хубавото) иска да има , с какво (от лошото) може да се справи и какво й казва сърцето ....)))
после да вади парите и да взима , което си реши...
Успех в покупката !