Автор Тема: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.  (Прочетена 54241 пъти)

Базикчо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Ако нямате какво да правите не го правете тук.
Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« -: Август 29, 2014, 07:10:26 pm »

Здравейте колеги,
трябва ми помощ с моята Авела 1.5   krivogled двигателя има сериозен проблем засега без да е отворен, вероятно проблема е в клапан или колянов вал.
В първия цилиндър ( най левия когато си срещу колата ) се чува странно тракане колата няма мощност и се пали много трудно.


Някой има ли е подобен проблем и какво ще ме посъветвате да правя. Нови части и откъде освен в kolos-ms на друго място намират ли се.
Втора употреба части, смяна на двигател втора употреба или нещо друго.

Аз по график щях да влизам другата седмица за смяна на свещи и масло. devil

Базикчо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Ако нямате какво да правите не го правете тук.
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #1 -: Септември 08, 2014, 11:43:00 pm »
Днес майстора е оправи за няколко часа, оказа се скъсана гарнитура между двата цилиндъра. Имам и нови свещи бриск и засега вървим повече.

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #2 -: Септември 10, 2014, 08:40:00 am »
Имам и нови свещи бриск и засега вървим повече.
   
-Абе колега, тея "пръчки" Бриск, хората на москвич и жужа не ги слагат а ти на азиатеца си ги турил :)
Махай и слагай едно Денсо да ти е мирна главата!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #3 -: Септември 10, 2014, 06:05:53 pm »
Това за свещите май само докато са новички има разлика.
Аз лично NGK предпочитам, но вече не съм сигурен дали наистина има оригинални на нашия пазар.
И мотокрафт които в мотопфое уж са оригинални също мисля че пасват(все пак в Азия -авелата е форд).

Вече поне части се намират повече от преди, но с какво качеството не знам.Въпреки че досега съм заменил почти всичко без двигателя и ремонти по него и само бензинова помпа дето се наложи 3 пъти,един път маздова...даже май това е сегашната.

Кажете какъв разход ви дава градско на Вас.

Базикчо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Ако нямате какво да правите не го правете тук.
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #4 -: Септември 10, 2014, 10:08:35 pm »
То ми е ясно че тия свещи са пръчки ама майстора ми такива е сложил не ме е питал да марка или нещо конкретно каза че така излезли по каталога в магазина не ми се чакаше аз да поръчвам частите. Оправи я  за един работен ден, може би само тези е имало налични в магазина.

Разход на мен градско ми даваше около 12 - 13 литра LPG това преди ремонта и други подобрения сега според мен ще падне, все още съм с "калпави" гуми.

Извънградско беше доста по добре под 7 това с скорост 90 - 140 км/ч дори с климатик, аз градско е карам на къси разстояния под 5 км предимно, дето има една приказка тя загря и аз пристигнах.

При мен трудно пали на бензин къде може да е проблема филтър помпа или нещо друго да търся.

Какво масло слагате вие.

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #5 -: Септември 11, 2014, 01:07:48 pm »
За масло аз слагам 10w40 ,слагам малко по-скъпо масло вече ,че преди години си патих с едно евтино. На киа-та слагам Yacco, но литъра е към 20 лв някъде. Два пъти Castrol magnetic 10w40 и останалите пъти все Yacco, преди взимах от един  магазин който беше вносител и колата не се чуваше в началото като работи след смяна,сега пак съм с такова масло ама вече не мърка така (но и км са 70 000 + сравнение с първата смяна).

Смени си бензиновия филтър и въздушния, че общо е към 35 лв и 10 мин работа, че неоригинална бензинова помпа е 100 лв. Аз при мен винаги вече държа поне 15 литра бензин, че преди бях на мин. и единия път така ми изгоря помпата отзад (че колата пали на бензин и след това минава на газ).
Извънградско с тази кола също я тормозя 120-180, но над 140 км/ч не препоръчвам, че колата си е малка все пак....2 пъти съм и палил накладките и дисковете отидоха също.

Иначе за разхода и при мен е подобно, в редките моментите когато съм доста спокоен около 9 ги докарвам, иначе в повечето време 40 литра газ за около 270 км свършват.

Базикчо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Ако нямате какво да правите не го правете тук.
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2014, 10:10:47 pm »
Тази вечер в лошото време направихме малко беля и се целунахме с един форд.

На него му се счупи мигач и калник, а при мен бронята и гредата зад нея се огъна доста имам и на предния капак един пръст огънато ама то не е проблем.

Та сега ако може да обясните тая греда отделно ли е от бронята или дали мога да си намеря такава или ще трябва да я оправям.

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2014, 10:31:37 pm »
Гадна ситуация, но се случват такива неща.Щетите не са големи.

Гредата зад бронята е носеща и е отделно от бронята. Ако няма ръжда и удара предполагам не е много силен,ще се оправи при читав майстор.

Понеже заради вандали си търся странично огледало, виж в Мегапартс за броня....имаше доста изгодни цени там в момента (но аз ударих на камък).

Базикчо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Ако нямате какво да правите не го правете тук.
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2014, 10:48:17 pm »
Видях ама там и на още едно място имат само задна трябва да гледам другите обяви и да питам.

Бронята е доло горе здрава има 4 - 5 драскотини и някой "шайби" които я държат са поочукани, но тая греда е Алуминиева сякаш и е доста сгъната и дясното желязо което я държи е също малко нагънато и мисля да ги сменям ако намеря.

То и с чука ще стане ама ще е побългарено.

Огледалото ти не го намерих и аз по "онлине магазините" в колос има ама не е налично пък и цената е солена. Няма ли да ти стане само огледалце да си купиш и да се залепи или ти е изцяло натрошено.

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2014, 11:20:05 pm »
Здрасти колега,

Огледало си намерих аз, само чакам да пристигне че е в другия край на страната.

За гредата зависи и от майстора, ако се справя и побългаряването си е идея (въпроса е да не дърппа на някоя страна).

Понеже и аз доста коли за части съм извадил от модела и утре мога да ти пратя номерата, ако случайно някой ти се е изплъзнал.

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Kia Avelle Delta - Двигател проблем.
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2014, 02:32:11 pm »
Ето и малко телефони на авели на части, може и вече някой да не са актуални:

0888405836
0897505545-лилав-горубляне
0876300550-червен-горубляне
0899202400-Стара Загора
0885501212-Пловдив
0878555537-Бургас -жълт
0888116804-Монтана
0887341152-Червен бряг
0887678031-София
0888223469-София
0888405836-Бургас-дядото е много точен.

Общо взето до момента съм набарал тези при нужда от чаркуляци за авела на старо.
Магазини за София мога да кажа ако някой не ги знае.