Автор Тема: Решение на проблем с каре  (Прочетена 4200 пъти)

Весо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Решение на проблем с каре
« -: Август 31, 2014, 02:05:51 am »
        Много е идиотско, но така е с нашите немасови автомобили. Каренс бензин 1,6 105 к.с. Разбито външно каре - щрака, хлопа, бързо прогресиращо и за 3-4 дни колата почти не можеше да се кара. Такова каре по магазините и вносителите няма никъде в България. В Киа Моторс ми го предложиха на цена 830 лв. (ОСЕМСТОТИН И 30 лв.) - Господ да ги убие! Принудих се да мина на варианта с рециклирането. Занесох полуоската при рециклаторите на Симеоновско шосе при зоопарка и за 3 часа и 70 лв. бях готов, че и с гаранция 6 месеца. Монтирах я и след 3-4 дневни шумове (улягания, според тях), стана идеално.
       Има-няма и месец и се разхлопа и другото каре, мамка му! Знам си аз и полуоската пак там, пак 70 лв. и чао. Обаче този път ядец! Няма улягане, щрака та знае ли се. Пак сваляне и пак там. Правят нещо и викат "Сега е ОК". Е не беше и така още 2 пъти!!! Накрая казват "Сори братле, не става, ето ти парите и се оправяй". Ами сега?! По препоръка на колеги и монтьори отидох в сервиза на Колос в Люлин. Взеха ме веднага. "Няма как да няма такова каре, разглобяваме го, броим зъби, дължини и все ще излезе нещо". Не излезе! Външнитезъби са 28, дължината ок, проблема е, че според каталозите вътрешните зъби ги дават 24, а те са 22! Корейска му работа - квото имали това слагали. Тия обаче не се отказват, ровене по каталози, онлайн справки, телефони и накрая намериха рядък модел каре от Мазда, което стругара като го пипне с 3 десети отгоре, точно му се набива гривната на АБС-а. @ба си мамата, а и колата 2дена в сервиза, щото карето идва от Варна, но накрая всичко стана перфектно. За смяна на карето - 34лв., самото каре 55лв GLO (намалено) и 5лв. за стругара. Верно са много печени в тоя Колос, а цените нормални.
        Та на когото му се разщрака каре, да не бърза да купува, а първо да свали и брои зъби, дължини и диаметри. Външните зъби на всички са 28 и дължината 150мм. Ако вътрешните са 24 да търси: OK2JT22610, Japparts GLK 10, Japko 62K10, Interparts 0J0441, SKF VKJA5961. Ако вътрешните са 22 да търси GLO 3531K. Цените им са до 90лв.