Автор Тема: Наблюдения върху бензинов мотор  (Прочетена 2108 пъти)

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Наблюдения върху бензинов мотор
« -: Септември 10, 2014, 06:37:18 pm »
Здравейте,

Решил съм се да добавя нещо към автопарка си (В момента търкалям авела и само тя и остана като лична кола).
Интересувам се дали имате наблюдения върху бензиновия мотор 2.4 с който са оборудвани джипките. По принцип малко песиместично гледам към марката, че колите до 2011 са си леко дървени от към оборудване,пластмасата е като от коли за 90-те, но като като съотношение цена/джипка/година е задоволително. По принцип се чудех и за санта фе 2,7 мотора но се отказах от него. Другите ми насоки вече са леки коли като съм се колебая за jaguar x-type 2.5, audi a6 (2.4 ili1.8t 2003+),bmw 530 или крайно положение mercedes C class (W203). Но тук там се катеря по тротоари,някъде на туризъм из планините и клиренса е от значение.

Кажете дали знаете как се държи този мотор качен на соренто, може ли да дърпа по баирите и при изпреварване. Има ли детски болести по този мотор.
Ако знаете повече инфо моля споделете, разход на гориво, има ли гадна електроника която да влиза в check и после в авариен режим и от там да не позволява движение. Ако не се лъжа hyndai -sonata/santa fe са с този мотор също.Също предполагам и се надявам към газ да е като по старите коли и да да се приспособява към уредбите около 1000 лв.

Иначе като здравина на ламарина,ходова част и ел. инсталация няма да се разсърдя ако споделите  write .





« Последна редакция: Септември 10, 2014, 08:29:12 pm от jojo »