Автор Тема: KIA Sorento 2010 Navigation Head Unit Software Problem  (Прочетена 1903 пъти)

Forester

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
KIA Sorento 2010 Navigation Head Unit Software Problem
« -: Август 28, 2014, 10:21:29 am »
Здравейте!

Проблема е следният: Слушах музика от флашката докъто пътувах и на самия дисплей изписа (software error, please check head unit software) и след това всички копчета по самия юнит не работят. След като изгасих колата и я запалих отново на дисплея нищо не се появява, но задната камера си работи добре и музиката която звучеше продължава да звучи.

Според мен проблема е от софтуера който се намира в самото устройство (head unit-а). Евентуално да знаете за сервиз където могат да преинсталират софтуера на устроиството, освен официалния или има ли начин да го направя сам ?

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: KIA Sorento 2010 Navigation Head Unit Software Problem
« Отговор #1 -: Август 28, 2014, 01:20:43 pm »
Пробвай да разкачиш акумулатора за една нощ примерно.

Forester

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA Sorento 2010 Navigation Head Unit Software Problem
« Отговор #2 -: Август 28, 2014, 03:19:17 pm »
Пробвах да разкача акумолатора не става... в официалния сервиз на КИА ми искат 10 000лв. - ДА 10 000 лева, за да сменят устройството с ново и затова реших да го го направя сам. Имам грешка в един от файловете в самото устройство, явно файла се е повредил в момента в който е искало да прочете файл от флашката ми, дали имате представа от къде мога да взема файловете за оригиланата версия на софтуера на навигацията - някоя от началните версии, защото трябва да поставя версия около 5.01, не мога да поставя направо версия 7.1.3 - за която имам файлове ?