Модели автомобили > Picanto

Ремъка прискърцва

(1/1)

zazduvka:
Здравейте, имам питане, някой дали е имал следния проблем: Като мине през някоя по-сериозна локва, някой от ремъците(предполагам този на алтернатора) "прискърцва" за няколко секунди и колата в този момент губи мощност, все едно,че климатика е включен и съвсем леко,почти невидимо присветва лампата на зареждането.
Ремъка е добре опънат(според мене,технически грамотен съм и каквото мога сам си оправям по колата).
Колата е 1000 см3, 2007-ма, на 55000 реални километра.
Нито годините,нито километрите са в повечко на ремъка за да се е "одървил" вече.
Заслужава ли си смяна и ако след смяната продължи да свири, кво правиме?

rmk:
Според моето скромно мнение и годините и километрите са много за пистов ремък и е време да го смениш.
Смяната според мен си заслужава, защото ако не го смениш, ще свири все повече, шайбите които върти ще се полират още повече и след време и нов да сложиш и той ще превърта (скърца).

zazduvka:
Определено смяната е най-"тънкия" вариант. Нямах представа,че пистовите ремъци карат по толкова малко. Колите,които съм карал до сега все с трапец бяха и караха по доста повече.

rmk:
Еми на един "афтермаркет" ангренажен ремък му дават обикновенно 60000 км, този пистовия е по-"отворен", духа го вятър, мокри го вода,.... еми по-малко от 60000 изкарват (поне това са моите наблюдения). Естествено има и изключения.

zazduvka:
Така и така съм започнал да питам:
- има ли въздушен филтър на купето и къде да го търся?
- има ли долна "мъртва" точка охладителната система и евентуално пробка от където да източа антифриза или ще трябва от някое съединение?
- преди 2-3 дни еи така от интерес се трътлявчих около двигателя,еи богу не открих масления филтър. Явно трябва на канал да се качи и е някъде от към купето
- карам я предимно градско и като разход ми показа 5.8 - много ли е,малко ли е за 1000 кубикова кола?
- при малка скорост(до 50 км/ч) леко дърпа наляво. Реглажа показа един градус отклонение на едната гума, но и след него пак дърпа. След 60-70 и нагоре спира.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия