Автор Тема: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...  (Прочетена 13801 пъти)

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #15 -: Декември 02, 2014, 10:28:18 am »
Честно да си кажа ефекта от направеното лед осветление не ми харесва , не свети готино но начина на работа е добра идея.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #17 -: Септември 22, 2015, 10:40:58 pm »
Предпазитела на пантата е добре да ги поглеждаш периодично

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #18 -: Септември 23, 2015, 08:45:19 am »
Да, като че ли ми се струва, че може да задържат вода и затова превантивно натъпках вътре с грес здраво. Но от друга страна моята кола е постоянно в подземни гаражи и не вижда много дъждове.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #19 -: Септември 29, 2015, 09:25:08 am »
Хайде и една Shark-антенка (пак от Ali-то):

Преди:

http://media.snimka.bg/s1/4908/036059915-big.jpg

По време:

http://media.snimka.bg/s1/4908/036059918-big.jpg

След:

http://media.snimka.bg/s1/4908/036059922-big.jpg

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #20 -: Септември 29, 2015, 09:31:00 am »
Има ли някаква разлика на качеството на звука на радиото?

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #21 -: Септември 29, 2015, 09:46:40 am »
Ами не съм правил задълбочени тестове, но си хваща радиото. Общо взето ми изглежда като да е 1:1

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #22 -: Септември 30, 2015, 10:26:48 am »
Пръснах с един черен матов спрей сивото панелче на волана около копчетата за телефона.
Просто не мога да повярвам колко хубаво стана. Цветът е идентичен с този на самите бутони.


rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #23 -: Октомври 17, 2015, 10:48:18 pm »
Да се похваля - пристигна ми воланчето с подгрев (то няма какво друго да си поръча човек за тази кола). Естествено в комплекта има и бутон за включване (с индикатор) и модула с лентов кабел с дебелите кабели за подгрева.


http://media.snimka.bg/s1/4960/036164763-big.jpg

Воланът освен с подгрев е и с по-гладка кожа. Предполагам е същата като тази която слагат на фейслифтовия спортидж (след средата на 2014 година). Ще видим колко е държелива новата кожа...

Та тези дни ми предстои забавление по монтажа, но понеже предвиждам и други промени имам няколко въпроса:
1. Знаете ли как се сваля лоста за скоростите (кожата и топката) ?
2. Някой със фейслифтов спортидж (тези с режимите на усилване на волана) дали случайно е поглеждал къде отива кабелът от този бутон? Чудя се дали има начин да се подкарат режимите на волана и на по-старите спортиджи като моя (примерно само бутонът да липсва при мен).

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2015, 09:47:24 am »
Тези режими да ти кажа ...... не се усеща кой знае каква разлика (поне на Каренс).
Кожата на волана иначе е ОК - мека, фина, а подгрева зимата си е кеф:-)
Успех.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2015, 09:39:36 am »
Здравейте, воланът го монтирах миналия месец (24-25 може би), но не съм писал. Исках да видя как се държи и дали има някакви проблеми. Монтажът съм го правил по тази схема:
http://media.snimka.bg/s1/5009/036261105-big.jpg

Но то реално няма какво толкова да се гледа схемата - важно е да сте си купили необходимите части. Според схемата захранването би трябвало да се вземе от някакъв ICM модул (3-4 релета в една кутийка). Въобще не съм се занимавал да го търся, защото сигурно половината кола трябваше да разглобя, а и кой знае каква е буксата за свъзване към него. Целта на този модул е, че подава захранване след контакт от ключа, така че да не може да забравите волана включен, да си излезете и да ви източи акумулатора. Аз си взех захранване от кабелите на запалката и там напреженето се подава след контакт. Подгревът на волана си има два дебели пина през които се захранва и 2 по-тънки, където се включва бутонът (ако ползвате оригиналния). Всичката логика си е във волана - в смисъл, че той си има терморезистор и си мери температурата за да не прегрее, подава напрежение към индикатора на бутона когато работи, след определено време сам се изключва и има памет - ако загасите колата с работещ подгрев, при палене пак си тръгва сам. Ето една снимка на бутона - сложих го там където видях, че фабрично го слагат:


http://media.snimka.bg/s1/5009/036261111-big.jpg

Много приятна екстра се оказва това воланче, вече 2 две седмици се подгрявам сутрин, като застудее още навън - сигурно ще е още по-приятно.

Crivite

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Kia Sportage 2.0 16V CVVT AWD 5МТ
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #26 -: Януари 25, 2016, 12:44:28 pm »
Колета супер ти е станало волан-чето! ;D Чак и мене ме вдъхнови да си го направя с подгряване! Супер продължавай все така много ми е интересно да гледам как си правиш колата. Супер е станала!


П.П Искам да питам някои знае ли дали, на Sportage 2.0 16V преди фейслифта, може да си сложи 6-степенна трансмисия от Sportage 2.0 GDI 16V след фейслифта? Много ми е интересно дали ще съвпаднат, тъй като двигателите нямат толкава голяма разлика, освен че след фейслифта е с директно впръскване и е няколко коня по-мощен. Ще съм благодарен ако някои знае дали става. Благодаря предварително!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #27 -: Април 10, 2016, 02:14:14 pm »
Пореден щастлив юбилей - 50000 км.
По случая зарадвах колата с нови предни накладки Hi-Q за 49.15 лева. Това ми е първа смяна на накладките.

Прегледах и почистих и задните - май ще изкарат до 100000 :)

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #28 -: Август 09, 2016, 12:22:54 pm »
Най после и аз от една година канене намерих време да кача снимки как си направих габаритите отзад честно казано на снимките не се вижда много добре но на живо не може да се каже серийно ли е или не , просто стана идеално  никаква разлика в силата и цвета на светлината  .

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - поправки, доработки, подобрения...
« Отговор #29 -: Април 01, 2019, 02:02:21 pm »
И така задните накладки не можаха да изкарат 100000 км, но пък навъртяха 73000 и ги смених. Май струваха около 45 лева (отдавна съм ги купувал и не помня).