Автор Тема: Проблем с аудио системата  (Прочетена 39595 пъти)

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #90 -: Юни 05, 2017, 10:46:08 am »
Извадих двойния бушон за 2-3 мин. сложих го и се оправи  yahoo yahoo Благодаря.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #91 -: Октомври 29, 2018, 10:04:44 pm »
Някой знае ли какво е нужно за да се достигне до задните говорители на pro ceed 2008? Идеята ми е да ги сменя, че са много зле. Имам предвид дали се сваля цялата кора или само решетките на говорителите се откопчават някак си? Мислех да пробвам с решетките, но ме достраша да не счупя нещо. Благодаря!

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #92 -: Октомври 29, 2018, 10:19:51 pm »
Решетките са декоративни!. Колкините са нитовани за купето %)

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #93 -: Октомври 29, 2018, 10:23:48 pm »
Решетките са декоративни!. Колкините са нитовани за купето %)
Точно така,с поп нитове,разпробиваш и сменяш.Мойте са оригинални блаупункт.Ако си с оригиналното радио,то е много зле.Сложих висок клас пайниър и ела да видиш как кърти огледалата с фабричните говорители.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #94 -: Октомври 30, 2018, 07:15:44 pm »
Оригиналното радио го смених. Като цяло съм доволен от саунда, но задните говорители са супер зле, в сравнение с предните. Би трябвало да са различни предните и задните. При вас така ли е? Значи на про сийда се маха цялата кора отзад така ли? Как става? И седалката ли се маха? Изцяло на щипки ли е кората? За пръв път чувам за занитени говорители. Как би могъл човек да монтира други? С някакви адаптори ли? Извинявам се за многото въпроси, но искам да знам преди да се захвана. Нито информация открих, нито видео.
Благодаря!

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk


Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #95 -: Октомври 30, 2018, 07:49:49 pm »
Вместо болт(винт)са сложили поп нит.Нищо сложно Отварял съм само предните и са блаупункт.Шасито на говорителите отпред е пластмасово което и мен ме учудва,но факт,при мен свирят добре и баса е як ,с ново радио разбира се,оригиналното не става за нищо.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #96 -: Октомври 31, 2018, 04:36:49 pm »
Вие ми говорите за корите и говорителите на предните врати. Аз питам за задните кори на двуврата кола. Как се свалят? Някой правил ли го е? Трябва ли да се махат задни седалки, облегалки? Става ли само решетките на говорителите да се откопчеят някак си или и отзад са декоративни?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #97 -: Ноември 01, 2018, 07:27:11 am »
Не става бре човек. Решетките са изляти на цялата кора.

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #98 -: Ноември 01, 2018, 08:42:47 am »
Вие ми говорите за корите и говорителите на предните врати. Аз питам за задните кори на двуврата кола. Как се свалят? Някой правил ли го е? Трябва ли да се махат задни седалки, облегалки? Става ли само решетките на говорителите да се откопчеят някак си или и отзад са декоративни?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
На сийдовете вратите са затворени плътно с ламарина от вътре ,включително и задните ламарини на двуврата ,образува се кухина с обем , вероятно по тази причина са и нитовани говорителите ,за да не се разхлабват във времето или за по евтино незнам.Поради тази причина,дори да изрежеш декоративните решетки ,няма да извадиш говорителите.А те,решетките са част от корите ,както ти е казал колегата.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #99 -: Ноември 04, 2018, 12:20:53 am »
Ясно, разбрах. Благодаря за информацията. Въпросът е тогава как се свалят задните кори. Само ако някой свалял - да каже. За нитовете и ламарините и решетките разбрах. Аз всъщност от самото начало питам за корите. Няма видео, няма нищо по въпроса.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk


dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #100 -: Март 21, 2019, 08:33:56 am »
Киа 2007г. Аудиото е с флашка. Всеки път след запалване на автомобила тръгва флашката и винаги отначало (1-ва песен) не е както си го оставям на радио. Това го прави при всяко стартиране, все едно е спиран тока. Вадих два пъти бушона, за да се рестартита но не се оправи. Случвало ли се е на някого защото е дразнещо, а и всеки път от начало да тръгва флашката е дразнещо при условие че има 200+++ песни. krivogled krivogled

radkof

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #101 -: Март 21, 2019, 10:33:07 am »
Киа 2007г. Аудиото е с флашка. Всеки път след запалване на автомобила тръгва флашката и винаги отначало (1-ва песен) не е както си го оставям на радио. Това го прави при всяко стартиране, все едно е спиран тока. Вадих два пъти бушона, за да се рестартита но не се оправи. Случвало ли се е на някого защото е дразнещо, а и всеки път от начало да тръгва флашката е дразнещо при условие че има 200+++ песни. krivogled krivogled

Здравей,

При мен се случва от дъжд на вятър да не разчете флашката, тогава правя като на старите нинтендота - вадя, продухвам и връщам, съответно връща на първата папка. Иначе когато разчита флашката, никога не ме е връщало на първа песен.

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #102 -: Март 21, 2019, 02:52:10 pm »
С каква мултимедия ще ми препоръчате да сменя оригиналното радио на 2009г модел SW? Ако може от лични наблюдения.

frany

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #103 -: Февруари 14, 2020, 10:56:43 am »
Колега намери ли подходяща мултимедия? Моята е същия модел и аз търся.

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #104 -: Февруари 14, 2020, 01:33:29 pm »
Не. Карам засега още със заводската.