Автор Тема: Проблем с аудио системата  (Прочетена 39594 пъти)

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2009, 04:52:22 pm »
Ето малко инфо как можете да си проверите версията на радиото. Натискате
SETUP и 5 за около 10сек (за по-стари модели четох, че става с 4, вместо 5)
и после
SCAN и 1.

Поне това, което твърдят в www.kia-forums.com, ако ви е 3.14 е за подмяна с 3.15.
Сега отивам да тествам моето :)...а после и на изпит  %) %) %)

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #31 -: Февруари 12, 2009, 09:14:20 pm »
Явно това с музиката е обща болест на мен вече ми я смениха преди около два месеца!И за сега нямам продлеми ама не се знае! :-\

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2009, 09:41:23 am »
Онзи ден, съвместно с колегата Lilostich, решихме проблема с "PI Search". Колкото и да е странно, оправи се като изключихме "AF", въпреки че това е много полезно, когато си напът и искаш да слушаш едно и също радио през цялото време.
Но сега се боря с друг проблем, на който не мога да му хвана логиката: Като загася двигателя и извадя ключа, в повечето случаи радиото също изгасва (което е добре, защото не го мислиш като излизаш от колата), но понякога не иска да спре и трябва да се изключи ръчно. Впоследствие като запаля колата, радиото не тръгва само и трябва пак да го включа ръчно.
И още нещо: В настройките съм му задал Start Volume да бъде 5. Е да, но понякога тръгва от 3 или 4, а не от 5. Тук отново не мога да хвана някаква логика от условия, при които се получава това...
Инак има още нещо, което ме дразни много, но това е фабрична недомислица: Когато за последно си слушал диск и тръгнеш да палиш колата, даваш на контакт, светват лампите на таблото, CD-то също тръгва да чете, въртиш стартера, CD-то изгасва за времето до запалване и после се включва отново. Случвало ми се е няколко пъти от това бързо включване-изключване-пак включване да ми даде Disk Error и да ми изплюе CD-то. Според мен радиото не е толкова силен консуматор, че да трябва да се гаси при палене на двигателя. Същото важи и за 12V изхода, на който имам постоянно вкючен радар детектор. Даваш на контакт - пищи, палиш, изгасва, пак тръгва, пак пищи... Тъпо е някакси...

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2009, 12:22:55 pm »

И още нещо: В настройките съм му задал Start Volume да бъде 5. Е да, но понякога тръгва от 3 или 4, а не от 5. Тук отново не мога да хвана някаква логика от условия, при които се получава това...

Това става, защото това ограничение влиза в сила само, ако  звукът е бил по-висок от 5. Когато е бил по-нисък, тръгва от последната стойност ;)

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2009, 10:57:20 pm »
Това със спирането на радиото и мен ме дразни но явно имат някъква зъщита която се включва при спад на напрежението това сигурно е поправимо но требва да говорем с някой
Ел. човек!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #35 -: Февруари 17, 2009, 05:04:40 pm »

И още нещо: В настройките съм му задал Start Volume да бъде 5. Е да, но понякога тръгва от 3 или 4, а не от 5. Тук отново не мога да хвана някаква логика от условия, при които се получава това...

Това става, защото това ограничение влиза в сила само, ако  звукът е бил по-висок от 5. Когато е бил по-нисък, тръгва от последната стойност ;)
това е когато си намалил радиото под 5 и си го изгасил, като го включиш стартира на толкова на колкото си го оставил - примерно 3
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #36 -: Февруари 17, 2009, 05:51:46 pm »
Според мен, това е защита като палиш да не стават токови смущения заради големия консуматор - стартера и да не ти се прецака електрониката като радио-СД плейер-а. Всички по-нови коли го имат май, или поне тези с които имам опит. Аз принципно гася всички консуматори на ток преди да загася двигателя и пускам каквото и да било след като го стартирам освен когато си слушам музика в гаража докато правя нещо де :P
Skype: Slumky

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2009, 08:54:06 pm »
Според мен, това е защита като палиш да не стават токови смущения заради големия консуматор - стартера и да не ти се прецака електрониката като радио-СД плейер-а. Всички по-нови коли го имат май, или поне тези с които имам опит. Аз принципно гася всички консуматори на ток преди да загася двигателя и пускам каквото и да било след като го стартирам освен когато си слушам музика в гаража докато правя нещо де :P
ами то и аз така правя, единственото нещо което оставям е габаритите да светят ...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #38 -: Март 12, 2009, 09:38:33 pm »
И тъка преместваме се !
Моята аудио система вече и флашки не ще да чете въпреки ,че е на 2 месеца след смяна! Скапана работа ви казвам! :-\

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #39 -: Март 12, 2009, 11:40:45 pm »
И тъка преместваме се !
Моята аудио система вече и флашки не ще да чете въпреки ,че е на 2 месеца след смяна! Скапана работа ви казвам! :-\

 :-\

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #40 -: Март 13, 2009, 11:32:20 am »
И тъка преместваме се !
Моята аудио система вече и флашки не ще да чете въпреки ,че е на 2 месеца след смяна! Скапана работа ви казвам! :-\

хмм ... колега имаш много неприятен проблем ... втора смяна май ще има  :-[
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #41 -: Март 13, 2009, 11:57:17 pm »
 :-\ ще видим ще по наблюдавам още малко !

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #42 -: Март 14, 2009, 01:31:34 pm »
И моята плуе напоследък дискчета, ама май не и харесват щото са стари и надрани. И аз наблюдавам дали не е познатият вече проблем.
Skype: Slumky

hari

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #43 -: Март 26, 2009, 07:34:23 pm »
Здравейте.......
поблема при мен с аудиото е,че при настройка на bass - treble- balance ,старт volume и другите там стоиностите не се променят
никак напр. ако е 3 става на 4 и пак 3 и немога да го вправя никак, та се чудя дали да не ходя в сервиза.
Ако имате някаква идея как да го оправя - споделете.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с аудио системата
« Отговор #44 -: Март 26, 2009, 09:32:34 pm »
Имаме

сваляш панела който е отсрани на шоф. врата

Търсиш голям жълт двоен бушон (в средата на бушониерата е и няма как да не го видиш) с 2 по-малки в него(май бяха по 5-10 А) вътре в него.Вадиш и после го връщаш.Проблема ти е решен,ама временно :)