Автор Тема: Соренто 2010-2011  (Прочетена 6088 пъти)

turtle

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Соренто 2010-2011
« -: Юли 12, 2017, 08:09:46 pm »
Здравейте, интересувам се от Соренто 2010-2011, прочетох от тук-от там и много противоречиви мнения за тази кола. Едни казват че била шумна, други казват че купето е добре заглушено, едни казват че друса доста по неравности, други че доста меко вози... %)
Кои са слабите места, прочетох че някакви дюзи дето били по +1000лв, някаква помпа и парното, че бавно загрявало заради малки тръби. Не разбирам много, много от коли, та си казах да попитам хората който се интересуват. Как се държи на пътя, разхода 5.5-6 извънградско ми е съмнителен с тези габарити. Кой двигател на дизела е добре 2.2 - 2.5? Някакви специфични проблеми да има по някой модели, филтъра за твърди частици как е, как му е поддръжката и ориентировъчно как са цените частите. Да кажа предварително, не обичам да натискам коли, обичам да се влача 10-20км по-бавно от разрешеното, просто търся удобство и стабилност на пътя, особенно през зимата, да не треперям от 10см сняг.
ПС: Ориентирал съм се към ръчка.

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Соренто 2010-2011
« Отговор #1 -: Юли 27, 2017, 12:35:25 pm »
Ъммм, ще се опитам да помогна с каквото мога... мойто е 2.2 дизел (за тая модификация май няма 2.5 - той е на по-стария модел), автоматик.

Колата е прилично тиха отпред, отзад имах проблеми с обезшумеността - първоначално си мислех, че е лагер или диференциал, но се оказа, че е от гумите - чуваше се едно виене между 60-80 км/ч. Наистина изчезна, след като си купих гум с 69 децибела шум (предишните бяха 72 децибела - и зимните, чисто нови, и летните, на 2 сезона). Сега е добре. Двигателя мърка, и не се чува много, особено на по-високи скорости и хубав път се чува почти само шума от пътя. За возията - на мен ми харесва - струва ми се мека и комфортна, доколкото може за подобен голям камък.
Проблеми засега не съм имал (пу-пу), щото колата беше в гаранция допреди месец - единствено съм сменял една биалетка гаранционно, така че нямам идея колко струва. Но все пак е сравнително нова - в момента е на 5 години и 1 месец, 96000 км (гарантирано истински - взех я от Киа, върната от лизинг). Към парното и климатика нямам никакви оплаквания - загряват си чудесно за дизел.
За разхода - който ти е казал разход 6 извънградско - бая се е измайтапил  ;D аз под 7.2/100 не съм докарвал - това при мнооого кротко каране. Обаче и над 8.6 също не съм изкарвал - това при яко юркане на магистрала или планински път. Градското - много зависи от времето и трасето - например жената лятото изкарва 10.5-11/100, а аз под 14 рядко падам. Все пак е автоматик, а при потегляне моментния разход може да ти докара инфаркт, ако му обръщаш внимание (50-80/100). Всъщност, разхода ми се вижда нормален за кола 2 тона, с 200 коня двигател и автоматик.
Относно интериора - всичко вътре е пластмасово, и пука и скърца често (учудващо, все пак колата е сравнително нова, и уж по-висок клас). М/у другото, абсолютно същото пукане го чувах и на едно Рио на 360000 км (такси) - чува се някъде отпред под стъклото - доколкото четох се оправя лесно, ако разчастиш таблото - имало някакви неща дето подпират таблото, и ако им се тури по една изолацийка/нещо меко - се оправя проблема.

Това е от мен, надявам се да съм помогнал. Ако се сетиш нещо друго да питаш - питай...
« Последна редакция: Юли 27, 2017, 01:47:05 pm от blake »

turtle

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Соренто 2010-2011
« Отговор #2 -: Август 16, 2017, 10:44:00 am »
Благодаря ти, от 5-6 модела коли, 5-6 форума, ти си единственият който не ми каза, ''чети, в интернет пише'' или е отговорил.  ;D
Достатъчно изчерпателен беше нещата който ме интересуваха, мерси пак.

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Соренто 2010-2011
« Отговор #3 -: Август 16, 2017, 12:06:23 pm »
Моля, моля!  8-)

То по прицип този форум (на КИА) е много слабо посещаван, съответно отговор я получиш, я не... Аз като почнах да си търся Соренто, зададох подобни въпроси, и за няколко месеца никой не ми отговори... Тука като гледам има по 2-3 коментара на седмица, за сравнение, понеже имам и Рено - там форума е много по-жив, и освен за коли можеш да попиташ за каквото и да се сетиш (бойлер, легло, печка, мебели), и пак ще получиш отговори веднага.


blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Соренто 2010-2011
« Отговор #4 -: Август 16, 2017, 12:09:29 pm »
Само между другото да спомена - тези дни ходих до Чехия и обратно със Сорентото - зареждах на всякакви бензиностанции, и разхода (извънградко, магистрала предимно) си беше закован на 8.1/100.
Последното зареждане в Нови Сад беше с ЕКО Авио дизел - учудващо дотук се прибрах с разход 7.7/100, със същото каране по същия път... Ще взема да пробвам, и нашенския аналогичен как е, макар че ЕКО яко ги недолюбвам поради боклучави горива...

turtle

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Соренто 2010-2011
« Отговор #5 -: Август 20, 2017, 12:37:25 pm »
Е за други форуми говоря - Субару(outback), Хюндай(santa fe), Фиат(freemont), Мазда(cx5), Волво(xc90). Съсредоточил съм се към не традиционните - Ауди, Мерцедес и Бмв. :D Търсех си удобна, широка кола с 4х4, не ми пука дали е джип, ван или автобус, само да вози меко, да е удобна, стабилна в снега, да има климатик/климатроник, круиз контрол, да е ръчка и след ремонт да не ме свестяват, като Патрол на Нисан. Но никъде, никой, нищо не казва, даже ми трият темата и ме пращат да чета.  crazy
Един приятел пробваше горива преди години - ОМВ, Шелл и Петрол. Не помня точно, но и тогава ми разказваше че бордовият компютър показвал различни резултати, след различните горива. Според мен на това не може много да се разчита, особено и на различните настилки, различен модел на шофиране и тн. Най-добрият начин за мен е, ако се напълни резервоара до горе газ по едно и също трасе и в края напълниш до горе. Аз така карах с моята от Петрол, 680км с около 40 л нафта(80лв+) или 6/100, при положение, че се движа половината път по магистрала с 120, бордовият компютър отчете над 7,5-7,7/100. Когато бързах и шофирах със 150-160 ... разходът ми беше 66 л (140лв+)10/100 бордовият отчете над 12/100, а времето едва 30 мин по бързо. Тогава разбрах предимството на влаченето.  :)
Пробвал съм го само с Петрол и Омв и разлика не намерих, един приятел разправяше, че румънското гориво било мн добро, но нямам достъп до него. За Шелл също разбрах, че всяка година се класирали за най-чисто гориво в България.