Автор Тема: Връзка с Киа Моторс БГ  (Прочетена 127831 пъти)

Paco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #45 -: Февруари 17, 2011, 02:22:36 am »

  С голям интерес проследих форума.
Виждам ,4е коментарите са отдавна.Но и това ,4е през това дъъълго време ,нищо не се е променило.
  Скоро си закупих нов автомобил от КИА,много желан от мен.
Случи се нещо,което не бях чувал за нов автомобил.
Бях извън България.Пътувах,когато изведнъж се чу шум ,който подобаваше на счупване на желязо.Оказа се ,че едното от буталата,беше излязло извън цилиндровия блок,т.е,счупен двигател.Всичко вътре беше на кайма.Видях го с очите си в сервиза.Както и да е...,дефект...случва се...може би .Подробностите,ако ви интересуват.
Срещнах невероятно безразличие и безхаберие от КИА МОТОРС БЪЛГАРИЯ А Този телефон ,който е изписан за спешни случаи ,не работи.
  Искам да ви попитам.!!
  Вие знаете ли какво ви очаква,ако напуснете страната ,пътувайки в чужбина,било на екскурзия или по работа ...и нещо ви се случи с колата,която е още в гаранция(фабричен дефект)!????
ОО<ХОО,очакват ви големи "изненади "  devil, devil, devil.
Искам просто да ви предупредя,защото го намирам за много важно за всички нас.Аз няма да спра до тук,и ще направя всичко възможно,за да се промени системата ,и наистина да се почувстваме част от Европа.
 Споделете и ваши мнения!!!


 

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #46 -: Февруари 17, 2011, 10:35:50 am »
случва се.На никой не го пожелавам,но в случая,неразбрах какъв е отговора от КИА krivogled

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #47 -: Февруари 17, 2011, 11:31:45 am »
Първо - добре дошъл във форума колега "Paco" !
Сега , по темата:
- при излизане от страната е подходящо (за съжаление вече си го усетил) човек да си направи подходящи застраховки , като за предпочитане е да се използват сериозни ЧУЖДИ компании (примерно Алианц , Дженерали) , защото колкото и да са (евентуално) калпави у нас , то в чужбина си вършат работата.
- после се прави разбор на приблизителните места до които ще се пътува ( да се знае къде има болница , къде има опера , къде има СЕРВИЗ ЗА НОВАТА КОЛА и др.)
- относно твоя случай с КИА - при положение , че имаме международни гаранции , това БИ трябвало да означава , че ако примерно си закъсал така във Виена , то във виенския сервиз на КИА би трябвало да се подмени и отремонтира дефектиралата гаранционна част за сметка на КИА Моторс .
Докато това се случи обаче , всички останали разходи (хотел , храна и др.) ще са си за твоя сметка (или донякъде за сметка на застрахователя , ако си си сключил такава застраховка).
През това време КИА - Австрия , КИА - България и КИА - Корея - да си се оправят помежду си.
Поне така мисля , че е редно.
Дай повече инфо какво стана след това , колко продължи/продължава ремонта и т.н.
Успех !
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 11:41:37 am от jorko.b67 »

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #48 -: Февруари 18, 2011, 12:28:38 am »
Гаранцията е международна!!!Проверено ;D Междудругото за пръб път чувам нова КИА да се случи подобно нещо особено пък атмосферен двигател.За кой модел става въпрос?Явно лош късмет...
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 12:31:09 am от aris »

Paco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #49 -: Февруари 23, 2011, 01:05:43 am »
 Здравейте отново!
Аз ви пожелавам да не ви се случва.Оставете тези застраховки.Моята е в ЛЕВИНС,международна-АБСУРДНА.Вече сме в евросъюза,да ... ама ... не.Оказва се че,БГ изобщо не е запозната с изискванията на другите застрахователни компании в Европа,а още по малко телефони ,на които да се свържат с тях.
 Предполага се ,а и е така ,4е когато си в друга страна,трябва да спазваш техните правила и закони.
   ...1..В Испания ме удариха на паркинг.Човека беше си оставил регистрационния номер и компанията -застраховател.ЛЕВИНС  просто трябваше да се обади на застрахователя,за да предяви иск(рекламация),за да може исп.застраховател да отремонтира повредата и за да потвърди ,че аз съм застрахован при тях..НО те категорично ми отказаха,защото това не било тяхна политика.А после куп глупости,..да превеждам  и пращам документи.Испанците се хванаха за главата...Казаха ми че това не е необходимо,след като сме в европеиския съюз.Питаха ме  България в Африка ли е.!? Защо след като моята компания е с европейско застраховане,те си нямат понятие как работи цяла Европа.
   ...2...Та ,написах това ,за да ви кажа ,че ни взимат луди пари застраховки -международни,а после мънкат по телефона,че и го затварят даже.А що се отнася до колата.....тук вече беше поредното разочарование.
  Когато закъсах на пътя,(благодарен съм че беше на прав път ,и имах лента да отбия веднага...иначе ,незнам,особенно ако бях при изпреварване или завой....какво щеше да  стане) званнах първо на КИА БГ -денонощен.ТЕлефона не работеше.КИа Испания ,се свързах веднага ,но условието за пращане на пътна помощ,беше КИА БГ

Paco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #50 -: Февруари 23, 2011, 01:27:21 am »
КИА БГ трябваше да се обади   на тях,за да потвърди ,че на пътя има техен автомобил.
Само и единствено това беше условието за да получа пътна помощ до най близкия сервиз на КИА.Това  обаждане щеше да ми осигури безплатен транспорт и впоследствие оборотен автомобил.Така...добре че имах телефона на дилъра,от който закупих автомобила.Той направи всичко възможно да ми помогне и проведе разговори  със София.Отговорът беше " да се обадят  в понеделник".А аз закъсах в петък сутринта...Еее,и какво ,с палатки  ли да пътуваме ....и консерви?????  Гарантиен автомобил,на година и половина КИА СОРЕНТО с  счупен двигател!!! И каква реакция от КИА МОТОРС СОФИЯ. С мен се свърза  Калоян Матев,завеждащ след продажен сервиз,чак след 10 дена от датата на инцидента,след като аз пратих рекламация до КИА КОРЕЯ... после....Бла бла...блаа..блаа  да ти писне от дъвкане на едно и също, и от него и от главния директор Иванчев.
 Чудя се ,че сега пък 7 години гаранция дават  ;D.
  Такаааа...накрая си платих пътната помощ,и 2 седмици карах кола под наем.Испанците си свършиха работата изкючително бързо и професионално.

Paco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #51 -: Февруари 23, 2011, 01:43:18 am »
   Един колега по горе писа ,4е разходите за хотел и храна,не се покриват!!!
   Искам да питам...,ако това ви се слу4и на 200 км,и трябва да си платите пътната помощ(за 25  км,платих 120 евро)...,а после трябва да си чакате автомобила 2 седмици(както в моя случай)  КОЯ БГ КОМПАНИЯ ЩЕ ПОКРИЕ ВСИЧКИ ТЕЗИ РАЗХОДИ??? Защото КИА БГ ще ви остави на пътя със сигурност,както сте във международна гаранция.
   
   
   
 

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #52 -: Февруари 23, 2011, 03:55:22 pm »
Колега Расо ,
имам усещането , че леееко объркваш нещата - не те виня (опазил ме Господ) !!!
 - Относно застрахователната компания - ти (клиента) си я избираш , а друг (застраховател) само ти я "препоръчва" (не казвам защо точно дадена компания) - нали няма "силово" застраховане - в края на краищата ти (клиента) даваш/плащаш парите и си слагаш подписа ?
 - Ти споменаваш ЛЕВИНС - аз споменавам други компании.
 - Относно включването на нощувка при авария на пътя в застраховката - ДА , ТОВА ГО ИМА И АЗ ЛИЧНО СЪМ СЕ ВЪЗПОЛЗВАЛ ОТ ТАЗИ ОПЦИЯ !!!!
Друг е въпроса , че се покриват ДО 1 или ДО 3 нощувки (в зависимост от това колко си е платил клиента и то на територията на България). Не съм сигурен  , но мисля , че имаше такава застраховка И за чужбина.
Относно КМБ - сигурен съм , че си си в правото и ти препоръчвам да се спреш на "Господари на ефира" 02/ 946 33 27 , имаше нещо "....на портебителя" , преса , медии и др.
Успех ! И пак пиши !

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Връзка с Киа Моторс БГ
« Отговор #53 -: Февруари 24, 2011, 09:09:09 am »
извинете че се отклонявам от темата но "господари на ефира" не се хващат за всеки сигнал за нередност...моля, моля.и те си гледат интереса и си подбират случаите които да отразят.имам познати които неведнъж са им писали и оплаквали за къде по-големи и обществено значими проблеми....ама "грънци".
успехи само за парична компенсация!