Автор Тема: kia sorento много лош късмет  (Прочетена 3569 пъти)

velikov87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
kia sorento много лош късмет
« -: Ноември 04, 2014, 07:28:39 pm »
Колеги здравейте.От скоро съм собственик на киа соренто 2005 2.5 дизел 140кс.КИАТА брадяса още на пърия месец изплю балансиращия вал.оказа се че блока е с проблем,леглото на този вал е изядено.И така нов блок и още куп части трябва да се намерят.от сервиза ми дадоха тяхната оферта като ми изглежда доста скъпо.и така искам съвет относно добра ли е цената им.Комплекта вериги е 650лв,комплекта гарнитури е 350,другите като цяло са лагери,ролки и итн. не ме претисняват толкова.Ако може да ме посаветвате от каде е най добре да взема части.В момента киата е разпиляна изцяло. %) %) %) %) %) %) %)

Kamenov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: kia sorento много лош късмет
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2014, 10:48:31 am »
Ей, измъчих се с тая снимка - в огледало  ли си снимал, не мога да схвана :)
В кой сервиз е разколачена КИАТА?

Сега, ако приемем че задрасканите неща няма да се правят, и ако можеш да си намериш по евтин блок, цените не са толкова лоши. Само не разбрах за труд колко ще ти искат, но сигурно няма да е по малко от 50 % на частите.

Блок, може да си поръчаш направо от някоя морга в германия, англия - трябва да видиш с транспорта колко ще се върже с някой от транспортните фирми дето носят стоки от там.
Блок може да си поръчаш и на някой познат, автоджамбазин, ако имаш, да ти купи и да го докара.