Автор Тема: Сервизни периоди на CEED - цени  (Прочетена 31919 пъти)

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #90 -: Юни 03, 2009, 05:35:46 pm »
Това е нещо ново, не знаех ;)
Но е добре, че може.

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #91 -: Октомври 07, 2013, 03:05:23 pm »
Здравейте,
някой ходил ли е скоро в КМБ-София за техническо обслужване? Интересува ме какви са цените и какво е включено - ТО 6.
Преди имаше тази информация на сайта им, но сега не я намирам.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #92 -: Октомври 07, 2013, 03:18:17 pm »
Е , погледни си в диска на колата , де - там ги бяха написали за всяко ТО кога се прави и какво се прави. Относно цените - нали се сещаш , че това отдавна е условно понятие ? :)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #93 -: Октомври 07, 2013, 04:05:23 pm »
По-стар сиид:
http://www.kia.bg/web/files/model_documents/4.pdf

По-нов сиид:
http://www.kia.bg/web/files/model_documents/24.pdf

За цените - по телефона питай. Няма как години наред да се запазват еднакви.

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #94 -: Октомври 07, 2013, 09:48:34 pm »
@rmk - Много благодаря! Точно това(за стария сийд) търсех, но не го намерих на сайта. Така с линковете, вярвам ще е полезно и на други

Питах ги аз, но никак, ама никак не ми хареса това, което чух - 640 лева, та за това реших да се поинтересувам какво точно се включва.

И на всико отгоре сервиза в Пазарджик вече не е опция - не са подновили договора им  devil
Та сега се чудя има ли смисъл да продължавам гаранцията за последната 7-ма година или да взема да я обслужа в друг сервиз  :o


 

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #95 -: Октомври 21, 2013, 08:25:53 pm »
В крайна с-ка реших обслужването да е в КМБ СФ и скъпо или не да си запазя гаранцията. Цената се оказа по-ниска от казаното по телефона, което бе приятна изненада. Със смяна на задна биалетка - 603 лева (интересно що говорят друго по тел. като ги питаш...). Така без биалетката ще е ОК, все пак това е най-трудоемкото (6-то) обслужване.
И всичко щеше да е с хепи енд, но като се качих - педала на съединителя ми се стори доста по-твърд от обикновено. Връщам се, питам що така... и отговора - ми то така си беше, колегата го е написал. Отваря някакви листа и верно, най отдолу колегата (другия приемчик, дето прие колата), написал че е твърд педала на съединителя. Съответно идва другия и ми казва, че така си е било като я вкарвал.
Може и така да е било, да кажем че е субективно. Що не ми го казаха като ми връщаха колата? Нали в техния ПДФ има един куп чекове, единия от които е на съединителя?! И с изненада научих че проверката била на този младеж като се качи и натисне педала?! Е-какво да си помисля за останалите проверки от списъка-Наред ли е всичко или ако установя нещо - ще разбера че колегата е писал...
Реших този път да не си замълчавам и им написах едно оплакване (вх. номер, дата - както си му е реда), та ще видим. Може пък от следващия път да дават някакъв отчет с фактурата: какво са диагностицирали от проверените възли и каква е диагнозата

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #96 -: Октомври 21, 2013, 11:12:54 pm »
какво да се прави - софийския сервиз отдавна е традиционалист с не качествено вършене на повечето ремонтни дейности...

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #97 -: Октомври 22, 2013, 10:11:09 am »
Що бре, на мойта таратайка смениха таблото с лайсни и др. Подобни - направо перфектно. Явно, не им е било ден ...

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #98 -: Октомври 22, 2013, 11:31:34 am »
Имате ли представа дали разрешават да стоиш при колата докато работят по нея в сервиза (за София питам) ?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #99 -: Октомври 22, 2013, 01:03:19 pm »
До нея не. Отгоре може да я гладаш

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #100 -: Октомври 22, 2013, 04:37:06 pm »
Не си инструктиран по техника на безопасност за деня , месеца , годината.... Поне за това не разрешават официално...

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #101 -: Октомври 22, 2013, 07:57:41 pm »
какво да се прави - софийския сервиз отдавна е традиционалист с не качествено вършене на повечето ремонтни дейности...
Жорко,
Нямах това предвид, а и е твърде генерализиращо.
Лично аз не поставям под съмнение техния професионализъм. Обучени са, тествани са, разполагат с техника ... Лично аз съм ги хвалил в този форум и пак щях да го направя.
Това към което имам претенции е липсата на информация. Как протича процедурата: Отиваш, оставяш колата, правят нещо, отиваш , получаваш фактура, плащаш и си тръгваш. Някаква информация да си получил, нещо като отчет: какво е проверено, в какво състояние е, сега ли да се смени или след N километра? Да, може да зададеш няколко въпроса с отговор - колегите знаят, наред е и т.н.  Е, те това ми се ще да се промени. С фактурата да дават и някакъв отчет за диагностиката на елементите ( с отговори на въпросите от предното изречение), които по техния план трябва да се направят.  Не мисля, че ще ги затрудни особено , но ние, техните клиенти (или поне аз :) ) ще се чувстваме доста по-уверени и доволни.


p.s.  Ако модератор прецени - нека премести дискусията в друга по-подходяща тема. 

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #102 -: Октомври 22, 2013, 08:25:47 pm »
Подкрепям написаното последно, ходиме в техен сервиз за да сме спокойни - щом колегата не е спокоен на 100% значи системата на вършене на работа на КИА куца. И аз искам да съм удовлетворен на 100% като отида - дали ще ми предоставят информация, дали ще ми разказват вицове да ме забавляват или ще ми осигурят момиче за компания докато чакам - ИСКАМ !!!


p.s. И в Тойота като ходя няма компаньонки , но поне ми дават инфо за свършената работа . :)
« Последна редакция: Октомври 22, 2013, 08:28:17 pm от kiario2012 »
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #103 -: Октомври 23, 2013, 02:45:37 pm »
В Пазарджик поне даваха пълна информация, те и за това не са им подновили договора...хахаха...То не е за смях, ами всеки който е недоволен и има претенции нека да подава жалба.Само така ще се променят нещата.Затова колеги не си мълчете ами пишете за всяко нещо, което вие подразнило.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Сервизни периоди на CEED - цени
« Отговор #104 -: Октомври 23, 2013, 04:12:17 pm »
Ако може колегата ndg да каже къде и как се подават тези жалби и кой се предполага, че ги чете. Ако само ръководството на КМБ ги чете... загуба на време. Ако се намесва на някакво ниво и КЗП по вдъхва доверие.