Автор Тема: Соренто 2.5 нАдув в охладителната система  (Прочетена 3923 пъти)

Samokovliev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Соренто 2.5 нАдув в охладителната система
« -: Декември 22, 2014, 11:57:52 pm »
Здравейте ... Колеги ... купих соренто април 2004 дизелче ... в последствие се оказа на магистралата че губим вода ... едвам прибрали се до бургас веднага я проверихме оказа се че надува водата .. губи около 2 литра вода за около 20 км ... знам че може да е гарнитура ... но ми казаха че може и да е по сериозно ... дайте мнение и какво може да се окаже ... благодаря предварително ;)

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Соренто 2.5 нАдув в охладителната система
« Отговор #1 -: Декември 23, 2014, 07:18:17 am »
Споделям опита си. Такава ситуация може да се получи и при лошо работеща помпа за охладителна течност или термостат. Надуването се получава от прегряване и изпаряване на част от охл. Течност. Симптомите са че по датчик температурата е над нормалната а маркучите са хладни на пипане докато блока и главата са много горещи. Патил съм точно по същият начин 2 пъти. И в двата случая беше помпата.
Разбира се не на Соренто.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Соренто 2.5 нАдув в охладителната система
« Отговор #2 -: Декември 23, 2014, 05:35:27 pm »
Айде и аз да хвърля малко боб. Не пишеш колко сте минали преди да установите, че се губи вода, но с тези 2 литра да 20 км залагам на гарнитура или глава. Стискам палци да е само помпа, както пише Маверик, но се съмнявам.

Samokovliev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Соренто 2.5 нАдув в охладителната система
« Отговор #3 -: Декември 24, 2014, 01:20:09 pm »
Добре ако е помпа ... няма ли да има проблем с работата на двигателя от сорта на шум и такива ... мисля че може да е гарнитура ... но за термостат изключено ... гледаха я но казаха че няма да е това ... искат да я птварят ... кви пари е тази гарнитура и къф е шанса да е само тя .. благодаря за мненията ви :) и весели празници на всички :)

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Соренто 2.5 нАдув в охладителната система
« Отговор #4 -: Декември 26, 2014, 10:45:05 am »
Не задължително да се чува помпата. Ако е гарнитура или нещо по главата и блока ще издува и на студен мотор. Това може да се провери. Между другото, когато оглеждахме моята, човекът който я гледа специално обърна внимание че в маркучите трябва да се усеща известно налягане при работа на двигателя. Весела коледа и много без аварийни кмет.

iliev_1971

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Соренто 2.5 нАдув в охладителната система
« Отговор #5 -: Декември 27, 2014, 09:21:39 am »
здр.за надуването не се притеснявай ,охладителната система работи при определено налягане на всеки автомобил ,погледни си комперсаторния  съд отдолу да не е напукан и изобщо имаш ли течове,