Автор Тема: Палене при Kia Sorento (нов собственик)  (Прочетена 8800 пъти)

eroslav

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« -: Декември 31, 2014, 10:04:01 am »
Здравейте!

От няколко дни съм нов собственик на Киа Соренто, 2007, 2.5 дизел. И като нов колега имам няколко питания:
1. При палене трябва да се натиска съединителя, да обаче, когато го правя аз не всеки път става, даже по-често не пали. При предишния собственик (както и на други бройки, които гледахме) нямаше проблем. Въпросът ми е има ли някакъв тарикатлък за по-лесно палене? И за служава ли си да ходя до КИА да премахнат това ограничение за палене със съединител?
2. Имам някакъв борд. компютър над средното огледало, но не ми показва среден разход. Дали няма такава метрика или просто аз не я намирам?

Мерси предварително!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #1 -: Декември 31, 2014, 12:29:34 pm »
1. Ако не се лъжа функцията е следната: при натиснат съединител - стартера върти (а дали ще запали или не, зависи от други нещата). Ако при теб при настиснат съединител не върти стартера може да имаш проблем с бутончето/датчика/микропревключвателчето (или каквото друго име са му измислили) долу на педала на съединителя.
2. Не знам.

eroslav

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #2 -: Декември 31, 2014, 12:37:30 pm »
Изобщо не тръгва да върти стартера. Иначе щом завърти и пали.
Вероятно трябва да ида до КИА сервиза да погледнат датчика.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #3 -: Декември 31, 2014, 02:32:46 pm »
Махни стелката зад педала и го натискай до долу, иначе няма да стане
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #4 -: Януари 01, 2015, 02:03:47 pm »
Здравейте!

От няколко дни съм нов собственик на Киа Соренто, 2007, 2.5 дизел. И като нов колега имам няколко питания:
...
2. Имам някакъв борд. компютър над средното огледало, но не ми показва среден разход. Дали няма такава метрика или просто аз не я намирам?

Мерси предварително!
Честита придобивка, желая само приятни емоции с нея през 2015 и следващите години.
На първия въпрос не мога да отговоря, понеже съм с автомат. По втория - няма среден разход, колега. Показва само за колко километра ти остава нафта.

eroslav

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #5 -: Януари 03, 2015, 05:58:01 pm »
Благодаря за информацията!

Тази седмица мисля да ходя до официалния сервиз на КИА и да видим там какво ще кажат.

Междувременно възникнаха още няколко въпроса:
3. Почти не лови радио. Предполагам, че няма антена, защото има място за антена на предния десен калник, но такава няма. От къде мога да си закупя?
4. Дали има аларма? Имам някакво дистанционно, на което има няколко бутона (заключване и отключване, отваряне на задното стъкло на багажника, и паник бутон). Но като заключих колата и после отворих с ключа не пищеше, т.е. май няма аларма. Слага ли се такава (в КИА сервиза примерно) и колко би струвало? (Колата седи в гараж, но за каско май искат задължително аларма).

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #6 -: Януари 04, 2015, 01:39:55 pm »
По т.3 също се интересувам от къде мога да закупя оригинална антена.
По т.4 - мисля, че като се отключва/заключва с ключа алармата се изключва/включва, така, че няма как да се задейства по този начин. Но нямам идея как да се провери работи ли. drink

iliev_1971

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #7 -: Януари 04, 2015, 03:04:18 pm »
здр.когато заключиш с алармата и изчакаш няколко секунди, диодчето да премига нормално като ритнеш гумата започва да писка съответно и ако я разбиеш ще писка или отвориш без ключа.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #8 -: Януари 04, 2015, 06:21:45 pm »
За кое диодче става дума?

iliev_1971

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #9 -: Януари 05, 2015, 04:06:29 pm »
някакъв сигнализатор който ти показва че алармата е включена

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #10 -: Януари 05, 2015, 07:53:46 pm »
Не съм виждал такова нещо, затова питам къде да гледам?

Патилан

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • KIA- Carnival 2009 г. 2,9 CDI
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #11 -: Януари 06, 2015, 12:42:43 am »
Заключи я на тъмно, все някъде ще светне. Като я отключваш, светват ли ти всички мигачи? Номерът с два- три ритника при заключено положение също ще ти даде някои отговори.
Колата май се пали само на съединител. Поне при моя Карнавал е така. Утре ще пробвам и Сорентото. То е 2006-та, ама по- рядко го карам и не ми е направило впечатление. По принцип, по ред физикомеханични, термодинамични и прочее причини, добре е да свикнеш, да си палиш колата на съединител, каквато и кола да е. Дори на Витото, дето е автоматик, вече му протрих мокета отляво rofl.
Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #12 -: Януари 07, 2015, 08:53:53 pm »
Тя по принцип си стои на тъмно в гаража и не съм забелязвал нещо да индикира, че е включена алармата. Вчера специално се дзерих половин час, но нищо не забелязах. Иначе мигачите мигат като заключвам и отключвам. С ритане и чукане не успях да я задействам, но със сигурност има заводска аларма, понеже като я застраховах, застрахователите я пробваха.
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 08:58:53 pm от жоро »

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #13 -: Януари 07, 2015, 10:00:05 pm »
Това, което се сещам е: остави отворен прозореца, заключи с алармата и отвори през прозореца отвътре. Ако има аларма - Ще я чуеш :)

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Палене при Kia Sorento (нов собственик)
« Отговор #14 -: Януари 07, 2015, 10:18:28 pm »
Така не става, като е заключено-дръжките не функционират. Но да не разводняваме повече темата на колегата. drink