Автор Тема: Борба с гризачите  (Прочетена 3805 пъти)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Борба с гризачите
« -: Декември 31, 2014, 04:42:00 pm »
Здравейте , колеги !
Не намерих друга подходяща тема , затова отворих нова.
Вчера сменях на новата ми придобивка (бус Т3 SYNCRO) подгревните свещи и се оказа , че мишки са спели и яли на топло , върху двигателя.
Нямам нищо против тях , но е опасно да не прегризат някой кабел или съединение....
Тогава се влиза в един филм...
Та научих един много лесен и евтин начин за борба с мишките (може и някой друг да го знае) - посъветваха ме да си купя 2 сапунчета за тоалетна чиния (от най-обикновените) и да ги закача в коша на двигателя (където ми е удобно). Така на двигателя ще му мирише на чисто , а мишките ще бягат....
Купих 4 бр. от магазин "ПЕНИ" (по 0,39лв/бр.) и вече си сложий по два в КИА-та и в буса.
Дано да има ефект !!!
Общо разходи 1,56 лв. ...
Някой , ако знае и други варианти за борба с мишките - да споделя...

gebraneca

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Борба с гризачите
« Отговор #1 -: Декември 31, 2014, 05:45:12 pm »
Колега има една отрова ,която изглежда като локум , много ефикасна хубавото в нея е ,че бързо умират ии не миришат аа другите отрови се разлагат ии миришат ако искаш тя е ефтина мога да ти напиша марката на отровата на ЛС ще се радвам ако съм ти полезен  bye bye bye
KIA CLARUS 2.0 SLX
KIA CLARUS 1.8 SLX

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Борба с гризачите
« Отговор #2 -: Декември 31, 2014, 06:15:17 pm »
Жорка аз го имах този проблем със старото опелче. Цялата ми кола смърдеше на мишка и ми идеше да откача. От една аптека изкупих всичката отрова за мишки, разхвърлих в гаража на 100 места и стана каквото и ме предупредиха - нахраних всички мишки в квартала и ми измряха в гаража  ( на килограм ) :)
Въпросната мишка я намерих след 5 години разложила се на филтъра за въздух към купето :)

Та искам да кажа че моя вариант не е вариант :)
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Борба с гризачите
« Отговор #3 -: Декември 31, 2014, 08:11:11 pm »
Аз не искам да убивам мишките - искам да ги изгоня от колите ми...)))
Нека си живеят - и те душа носят..
Само да не е за моя сметка ))))))

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Борба с гризачите
« Отговор #4 -: Януари 02, 2015, 02:05:21 pm »
Щом не искаш да трепеш тая мръсна гад, тогава я разгонвай, въпреки че незнам дали ще е ефективно, пробвай с това...или нещо подобно, не правя реклама просто ми попадна в мрежата...аз лично не съм пробвал и не знам тези или подобни средства дали оказват нужният ефект по предназначение?
http://www.newfresh.org/shop/product/83/elektronen-statsionaren-ured-elektronna-kotka-progonvasht-grizachi-v-transportni-sredstva-za-20-kv-m.html
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Борба с гризачите
« Отговор #5 -: Януари 03, 2015, 06:14:44 pm »
Използвах същия уред, закупен от Бриколаж-а - напълно неефективен! Около месец след поставянето му намерих отново следи от мишки под кората на двигателя. Тази есен бяха направо някаква напаст! Спрях да си вкарвам колата в гаража, но в него направих елементарен капан - срязана 6 литрова бутилка от минерална вода пълна на 2/3 с вода и посипан отгоре малко слънчоглед, поставих една летвичка между земята и ръба на бутилката. Всеки ден отварях да го проверявам и всеки ден имаше удавена по една гад - изхвърлях я заедно с водата и зареждах наново. Не съм ги броил, но със сигурност бяха повече от 15. Като застудя и изчезнаха.
Това с тоалетните сапунчета е велико, дано да върши работа! Ще следя резултатите от темата.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Борба с гризачите
« Отговор #6 -: Януари 08, 2015, 03:07:18 pm »
Това със сапунчетата  , за сега дава резултат - вече седмица никой не е ползвал двигателя ми за "столова"...)))
Ако има някакво развитие в каквато и да е посока - пак ще пиша...))