Автор Тема: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация  (Прочетена 25818 пъти)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #60 -: Януари 30, 2009, 04:21:59 pm »
на колко км си ?
едва на 2000 км.

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #61 -: Януари 30, 2009, 10:34:46 pm »
Пак ще се появи споко и при мен изчева няколко пъти и пак се появява карай небой се  :)

emilll

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #62 -: Септември 05, 2009, 11:02:33 am »
При мен има подобен проблем при бензинов.... вече километрите са 45000 и при 80 км/ч само при подаване на газ и на скорост се появяват вибрации и то не само в педала или скоростния лост а в цялото купе... преди дни смениха горивния филтър на помпата и една биалетка отпред в ляво.... вибрацията се появява само на скорост при ускорение и изчезва след 90 км/ч не е от гуми или джанти проверих ги вече.... в понеделник пак влизам в сервиза но им нямам доверие вече... ако някой може да даде съвет ще съм благодарен...
« Последна редакция: Септември 05, 2009, 11:14:59 am от emilll »

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #63 -: Септември 07, 2009, 05:40:27 pm »
Искай да ти проверят тампоните на двигателя!

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #64 -: Юли 29, 2012, 01:17:16 am »
И аз имам тъкива вибрации между 2400 и 2900 оборота , и мисля , че се дължи на свещи! в кия и на това нямат отговор само ми казаха ,че се дължало на (газоразпределението  или впръскването ) нещо тъкова ,че затова било тъка!

Ха.....Както писах в друга тема преди 2-3 седмици си сложих ГИ...(сам) И при автонастройката се калибрират някои неща...после се държи оборотомера на 3000  об/мин. и така след около 1 мин. ако всичко е Ок ГИ компа се самонастройва ....И в реда както съм описал забелязах същото нещо......на газ...просто мотора се спъва около 2500 оборота....Викам си има проблем с ГИ ...нещо съм оплескал....я да видим как е на бензин......същото....! Така че не е от впръскването....ГИ пръска съвсем отделно от бензинвите инжектори.....По принцип 1.4 CV.... е с два разпределителни вала и 16 клапана...с верига и обтегач...веригата струва към 200 лв. и е дефицитна......налягането на маслото в зависимост от оборотите избутва (обтяга) различно веригата и съответно сходимоста между двата вала се променя .Така се променя и фазата на газоразпределението в зависимост от оборотите......! Имах честа, на един служебен сиид ,да прескочи 9 зъба на веригата и да засрещне клапаните.....Пиленето на главата се отразява на разстоянието между пуловете на клапаните и кобилиците на вала.....Не ми се мисли ако се наложи смяна на гарнитура на мотора...филм без край.....пуловете са 16 бр...колкото и клапаните и са с точен размер..един пул е към 90 лв. умножи го по 16 бр. и сметни колко ще ти струва една грешка с една стотна.....а и неможеш да ги върнеш веднъж монтирани !

Връщам се на темата.....притрисането при мен се усеща само на празен ход както на бензин така и на газ....разлика във вървежа в тоя диапазон няма....Не се усеща и в движение...пък може и да не съм забелязъл ! Тея дни ще сменям свещи и ще пиша дали има ефект...досега трябваше да съм сменил два комплекта ама нейсе.....!
« Последна редакция: Юли 29, 2012, 01:24:50 am от Ronin »

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #65 -: Октомври 21, 2016, 09:23:26 pm »
По руските форуми пише че това е детска болест на тоя мотор,та на всички е така