Автор Тема: Глъхне при рязко подаване на газ  (Прочетена 12861 пъти)

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2015, 12:33:01 pm »
@bigboy
Благодаря ти за предложението. Нямам книжка, свалих си от Нет-а за Америките, но там моя ( 2.0 ) го няма и гледам за 2.4, с едно наум. Ако не ти е проблем ще се радвам да ми пратиш снимка.
А при теб, като си имал проблем с дебитомера, не ти ли е излизала и грешка при диагностика? Ако да - каква? При мен засега е ок: като сложих газовата, първите 1000км, излизаше грешка за бедна смес, но след задължителната настройка всичко е спокойно по таблото, вече 2000км.

@smirn0ff
От аутодата и моята я дават CVVL. Има разлика, обаче, в мощностите при моя и твоя мотор. Останалите разлики са ми мъгла. Би било хубаво да се знаят и дали имат значение при избора на консумативи, като масло, филтри, антифриз и т.н.
Твоето чаткане само на студен мотор ли е? Слагал ли си ГИ?

Хубав ден,
Виктор
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 12:34:36 pm от Putzmeister »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2015, 12:51:24 pm »
С риск вече да стана смешен - виж под горния капак на двигателя дали мишки не са си оставяли храна и от това да чуваш причукване при студен двигател и при ниски обороти....
Аз го имах този проблем на моята кола....
Махнах оставената храна и причукването веднага изчезна..... drink

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2015, 10:57:12 am »
@jorko.b67
Хехе, четох в една твоя тема за този ти проблем. Чисто е под капака, проверено е, има само една пчела в стопа crazy, няма майтап! Ще сменя маслото, най-вероятно ще е март месец и ще пиша с резултатите. Ще помоля и за диагностика за глъхненето, но си спомням добре, че като я купувах пак така правеше, а диагностиката тогава беше чиста.

Благодаря ви мненията колеги и хубав ден,
Виктор

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2015, 01:32:47 pm »
@bigboy
Благодаря ти за предложението. Нямам книжка, свалих си от Нет-а за Америките, но там моя ( 2.0 ) го няма и гледам за 2.4, с едно наум. Ако не ти е проблем ще се радвам да ми пратиш снимка.
А при теб, като си имал проблем с дебитомера, не ти ли е излизала и грешка при диагностика? Ако да - каква? При мен засега е ок: като сложих газовата, първите 1000км, излизаше грешка за бедна смес, но след задължителната настройка всичко е спокойно по таблото, вече 2000км.

@smirn0ff
От аутодата и моята я дават CVVL. Има разлика, обаче, в мощностите при моя и твоя мотор. Останалите разлики са ми мъгла. Би било хубаво да се знаят и дали имат значение при избора на консумативи, като масло, филтри, антифриз и т.н.
Твоето чаткане само на студен мотор ли е? Слагал ли си ГИ?

Хубав ден,
Виктор
както бях написал твоята е поколение 1, моята 3-то на този мотор. иначе моето чаткане е при студен мотор по-засилено, като загрее е по-неуловимо.
нямам газово и не смятам да слагам
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #19 -: Февруари 25, 2015, 12:48:44 pm »
Здравейте,

Преди 700км смених маслото с филтрите и свещите. Малко извън темата: смених и горивния филтър, който, по препоръка на майстора, трябваше да е оригинален ( с другите помпата не държала налягане и такситата масово забивали муцуна ). Ако сте чували и вие нещо такова, моля споделете, че да се потвърди и да се знае занапред, че цената на този филтър от Киа е 70лв  8-).

Маслото, което избрах е Castrol Magnatec 5W30 A1 от maslata.bg, по препоръка на Митето  bravo. Има почти незначително подобрение в тракането, което може да е резултат на повишените температури. Последното има най-голямо влияние. Помолих майстора да направи едно-две кръгчета и каза, че не чува нищо нередно. А може и да не я е карал около 3000 обор/мин, заради пик час  :-\.  Примирих се, че това си е звукът на мотора, клипчетата в нета, които намерих, го потвърждават.

След смяната на свещите, глъхненето при рязко подаване на газ изчезна, ама само на бензин. На газ си остана абсолютно същото, предполагам, че ще се наложи да мина да й направят една диагностика  %).

Помолих да проверят и тракането в предницата: всичко било ок. Можело да се сменят тампоните на амортесьорите, но имали още време да карат, та ги оставихме за по-натам  crazy.

Познавате ли някой майстор/механик, който се е профилирал в корейските коли, да си каже и той мнението, че окачването си е дразнещо? Чувал съм, че има един в пряка срещу Ташев Галвинг на Климент Охридски, можете ли да потвърдите? Приемат се препоръки  bye.

Благодаря ви за вниманието и хубав ден,
Виктор

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #20 -: Февруари 25, 2015, 01:42:15 pm »
За тези при Ташев,са Виликар. Може са питаш Пешо! music

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2015, 02:22:03 pm »
За тези при Ташев,са Виликар. Може са питаш Пешо! music

Пешо от Виликар или Пешо от форума? :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2015, 04:24:08 pm »
Засега,на Пешо от форума rofl

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #23 -: Февруари 25, 2015, 06:57:55 pm »
Засега,на Пешо от форума rofl

:) Как да го намеря, какво му е потребителското име?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #24 -: Февруари 25, 2015, 09:48:34 pm »
Пешо!
Таткото на форума е music

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #25 -: Март 04, 2015, 06:08:38 pm »
Пешо!
Таткото на форума е music
sorry Не знаех, ще му пиша.

Благодаря и хубав ден,
Виктор

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #26 -: Март 05, 2015, 12:12:44 am »
 Liqui Moly  Top Tec 4100 5W- 40  е изключително подходящо и за автомобили на газ (CNG/LPG).---- Това е относно маслото ,мое мнение.
Имам и един въпрос към колегата . Случайно ремъци с ролки нещо да си сменял,ако да то проблема може да е другаде.Най-добре си прегледай колата в оторизиран сервиз на Киа. Може мн. неща да са ,но според мен на диагностика нищо няма да покаже или ще покаже друг проблем който отчита . 

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #27 -: Март 05, 2015, 11:50:06 am »
Liqui Moly  Top Tec 4100 5W- 40  е изключително подходящо и за автомобили на газ (CNG/LPG).---- Това е относно маслото ,мое мнение.
Имам и един въпрос към колегата . Случайно ремъци с ролки нещо да си сменял,ако да то проблема може да е другаде.Най-добре си прегледай колата в оторизиран сервиз на Киа. Може мн. неща да са ,но според мен на диагностика нищо няма да покаже или ще покаже друг проблем който отчита .
Здравей,
Ще го запиша това масло и може да го пробвам при следващата смяна.
Моторът е на верига, та не съм сменял ремъци. Съгласен съм, че може да са много неща и трябва да се прегледа на правилното място. Но за сервиза на Киа има доста противоречиви мнения. Ако кажете, че там е мястото да се намери проблема с глъхненето и лашкане ( от време на време ) - ще си запиша час.

Хубав ден,
Виктор

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #28 -: Март 08, 2015, 12:04:35 am »
За Киа сервиза в София мненията са по скоро красноречиви.Аз съм писал къде я поддържам когато съм,обаче в Бг. Ако бях на твое място ,обаче и изключим проблем с маслото , тогава ще потърся проблема в ГИ и настройките . Обслужен ли е ГИ, след като казваш че на бензин си работи добре ,значи много е вероятно проблема да идва и от ГИ . Също е добре майстора да я чуе на студен мотор как пали ,как работи, тракане или тресе или придърпва и т.н.

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Глъхне при рязко подаване на газ
« Отговор #29 -: Март 11, 2015, 12:26:47 pm »
За Киа сервиза в София мненията са по скоро красноречиви.Аз съм писал къде я поддържам когато съм,обаче в Бг. Ако бях на твое място ,обаче и изключим проблем с маслото , тогава ще потърся проблема в ГИ и настройките . Обслужен ли е ГИ, след като казваш че на бензин си работи добре ,значи много е вероятно проблема да идва и от ГИ . Също е добре майстора да я чуе на студен мотор как пали ,как работи, тракане или тресе или придърпва и т.н.

За настройки на ГИ ходих след първите 1000км, защото нямаше и 400км и ми светна чек енджина. От Ансико, газаджиите, ме увериха, че е нормално, на прегледа се изненадаха, че налягането в редуктора било паднало повече от очакваното, но вече 4000км след тяхната намеса чек енджина не е светвал. Може да мина и през тях, но ще е много трудно да се хване проблема, защото не е постоянно. Има дни, в които се движи по масло.
Отностно работата на студено: първите 30 сек, ако тръгна леко и после рязко подам газ, се замисля за секунда и се изхвърля. Не съм го повдигал като въпрос, защото каквато и кола да съм имал на газ, сутрин, първите метри на бензин, или тръгва да гасне, или е спъната, та се съобразявам.

За тропането в предницата: днес минах на стенд за амортесьори и резултатите бяха идеални   ok . Поговорихме си с човека за какво съм там и той ми обясни, че ако има луфт в оста на амортесьора, при определни неравности, може да има тропане и в същото време амортесьорите да си работят перфектно. Благодарение на Пешо  bravo , ще мина през Виликар да се пробват за диагноза.

Благодаря за мненията.