Автор Тема: Горд собственик на марката  (Прочетена 4923 пъти)

VladiN89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Горд собственик на марката
« -: Февруари 16, 2015, 05:26:55 pm »
Здравейте колеги,
От няколко дни съм собственик на Киа Сиид 1.6 CRDi 115к.с. 2007-ма хечбек и за момента съм много доволен :)
Колата е на 118 000км и е ясно ,че вече не е в гаранция, но е  страшно запазена , както в интериора така и външно. Ходих в сервиз при човек ,който до сега ми е ремонтирал всичките коли и за момента всичко е наред по колата с малки изключения,като например това ,че не ми работи третия стоп (без да е спукан или да има конденз) и това ,че дясната пръскалка пръска много слабо струята.
Това ,което ме притеснява обаче е това ,че съединителя отделя много ниско и понякога не включвам скоростите нормално. Забелязах че има една гайка , която е сложена при помпата на съединителя и не знам каква роля трябва да играе тая гайка ,предполагам нещо е натягано. Това е единственото ,което не ми се струва нормално ,иначе всичко останало е ОК. Ако може да дадете някакъв съвет :) или направо да се сменя с нов .
И моля ако може да ми сподели някой от къде се регулира височината на фаровете ,защото левият ми е свален прекалено ниско .
Благодаря предварително!  write

pacopsc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 36
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2015, 10:16:14 pm »
3-тия стоп е диоден и най вероятно е "заминал", пръскалката е запушена и нова струва 28 лв /най скъпото 20 гр парче пластмаса/.... за съединителя не знам.

SobieskiVanilla

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2015, 11:29:22 pm »
Честито, и безаварийна!
Пръскалката се сменя с нова, или ако уцелиш в някоя морга (мноооооооого съмнително). Не знам с някакво продухване дали ще успееш, не се знае с какво е запушена
На Голф 4 пръскалката за задния прозорец струваше 32 лева (нова, "оригинална") :) Но си намерих и за 8 лв.

Офтопик:
Това сийда от Горубляне ли е, който свалиха от обява миналата седмица?
На оглед на другите сийдчета, които са по сайтовете ходил ли си?

VladiN89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2015, 09:08:05 am »
Да колега,същият е .
Ходих и гледах доста такива ,но повечето бяха с доста неща за смяна и понеже бях с доверен човек за проверка ,ми препоръча този. Работеше най-тихо от останалите и почти нищо няма за смяна. Дано се окаже читав.
А пък за пръскалката ще се разровя да потърся,но по-спешно ми се струва оправянето на съединителя. Май ще го сменям напълно :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2015, 10:08:04 am »
Най-добре е да си го смениш с нов,както и всички около него

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2015, 01:07:19 pm »
Да колега,същият е .
Ходих и гледах доста такива ,но повечето бяха с доста неща за смяна и понеже бях с доверен човек за проверка ,ми препоръча този. Работеше най-тихо от останалите и почти нищо няма за смяна. Дано се окаже читав.
А пък за пръскалката ще се разровя да потърся,но по-спешно ми се струва оправянето на съединителя. Май ще го сменям напълно :)

колега, съединителя на сийда се сменя изцяло за да нямаш грижи. лагер + дискове.
провери си и за дискове и накладки - на тия километри като нищо да са вече за подмяна.
също много важно нещо е да си смениш ремъците на двигателя. по принцип не ги дават за смяна, но се износват и на мен на около 125хил км направо се разпиля и остана един косъм да върти всичко
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

VladiN89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2015, 04:30:31 pm »
Колега мерси за съвета. ;D
Дисковете и накладките ги проверих и ми казаха че имат поне още 2к км живот ,та предполагам ,че след около 2 месеца и тях ще сменя,а иначе ремъка ще го сменя заедно със съединителя , даже е наличен вече :) другата седмица ще я вкарвам да я оправят ,за да знам че няма какво друго да правя за момента  ;D

VladiN89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2015, 01:53:44 pm »
Здравеите пак колеги,
Смених всичките части по количката,които трябваше да се оправят :) Само остана неработещият трети стоп. Някой може ли да даде съвет какво да направя,тъй като предполагам е изгорял, защото друго логично обяснение нямам,а пък не ми се иска да купувам чисто нов.  :o
Крайният ми вариант е да го счупя и да отскоча до застрахователите , но пък ми е малко гузно :)
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 02:10:54 pm от VladiN89 »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2015, 05:04:51 pm »
Ходи при застраховател

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2015, 06:54:58 pm »
Щом ти е малко гузно - приготви 260 лв (по спомен) и отделно "за работа" и си ти...)))

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2015, 08:27:53 pm »
Щом ти е малко гузно - приготви 260 лв (по спомен) и отделно "за работа" и си ти...)))
Все си мисля,че може да си намери същите диоди.По левче да е,и няколко бири за майстора music

VladiN89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2015, 09:02:41 am »
В крайна сметка ,ще се ходи при застрахорателите :D Въпроса е дали проблема идва от самия стоп или е някъде по някой кабел :)

pacopsc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 36
Re: Горд собственик на марката
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2015, 09:04:24 am »
свали го, и го пробвай на акумулатора.