Автор Тема: Оптима на газ, течна фаза  (Прочетена 131843 пъти)

Kia_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #30 -: Януари 04, 2018, 04:05:12 am »
Честита Нова Година и от мен!
Много безаварийни!

Гледам от няколко дни Киа и Хюндай с течна фаза, повече ми допадат КИА, регистрирах се във форума за да получа повече инфо, но изглежда няма много ентусиазирани собственици след като пост на колега от преди месеци не е предизвикал внимание.

Аз в момента карам Субару Форестър 2004та година с ръчна ск.кутия но сега търся автомат седан след 2013та и предвид "съвместните" дейности на Субару с КИА обмислям да взема Оптима или Соната, тъй като и парите им са доста по приемливи. Разгледах вариантите - течната фаза е доста интересно предложение.
В мобиле.бг има оферти на човека срещу Арената, виждам че е писал търговска печалба 1500 долара, които не коментирам, но какво излиза поръчка на кола по избор и не е ли малко странно една кола на 3-4 години, при това сравнително луксозна да струва 6 хиляди долара на пазара в Корея  :o
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11511712485226902&slink=5pdhiy

По груби сметка с всичките плащачески истории колата идва крайна цена около 11 хиляди долара, което е двойно на цената в Корея.
Точно този модел и модификация ми харесва доста на външен вид, бих се радвал на мнение от собственици, особено от такива които НЕ карат със средни скорости от порядъка на 170 км/ч.

И 2ри въпрос - заслужават ли си тези CEED-чета, държат ли на газ и как са откъм мотор и ск.кутия?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11504355148740440&slink=5pdi27

Поздрави на групата!

NNenkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #31 -: Януари 25, 2018, 08:38:53 pm »
Здравейте,
от известно време и аз проучвам въпроса с внос от Корея и по-конкретно от autowini.
Цените, като цяло на колите са доста евтини, хората имат добър support, но проблема е че от пристанището, което товарят до БГ пътуват само кораби с контейнери и трябва да се качи една кола в контейнера и цената не се връзва. Другият вариант е Ro-Ro кораб (цената е на кубик) до Пирея и от там до БГ да се докара транзит с някакъв сухопътен транспорт.
 Нещата за които знам тук към момента, като такси са:
 - Технотест - 960лв.
 - Такса в министерството на транспорта - 110лв.
 - Мито 10% - за което четох, че има спогодба за безмитна търговия, но гледам че търговци които внасят искат 10% мито.
 - ДДС

Останалите неща са стандартни, като регистрация на друг автомобил мисля.

Въпросите при мен, които останаха е дали може да се регистрира като N1 и да се ползва ДДС-то и да се регистрира като служебен автомобил.

Ще се радвам някой, който е минал през този път да сподели опита и къде с какво трябва да се внимава.


hristo_bgh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #32 -: Януари 26, 2018, 01:38:04 pm »
И аз се чудех за N1 (oпределено моментът е Технотест) ... но си мисля че ако е излезнала с хомологация М1 и без съществени промени , едва ли ще може изведнъж да стане N1.
Много ще се радвам някой да ме опровергае.

NNenkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #33 -: Януари 26, 2018, 05:36:32 pm »
Вече разбрах N1 няма начин да стане. Някой, който го е правил да знае други такси, които излизат по този път?

hristo_bgh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #34 -: Януари 26, 2018, 08:33:32 pm »
Защо да не става ?  До каква информация си се добрал, колега?
Аз чух за друга организация, която може да издаде сертификат за хомолация ... ще проверя дали е слух или не и ще пиша .

NNenkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #35 -: Януари 29, 2018, 10:44:45 am »
Питах 1 от фирмите, които внасят такива автомобили, но това не може да се счете за 100% достоверно.
Проучвам все още въпроса и ще пиша ако имам нова информация.

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #36 -: Септември 19, 2018, 05:49:53 pm »
Тези фирми дето внасят коли директно от корея, само на газ, не фалираха ли вече?
Питам защото работих близо до един "шоурум",не знам как да го нарека. И по едно време  фирмата се изнесе. Надписи, коли, офиси, всичко. Доста бързо стана.
Тъй като и аз ги проучвах известно време и счетох, че не са на сметка, си рекох, че и други хора са  си направили тея изчисления и никой не ги купува и са фалирали.
Така ли е наистина или още си съществуват, може би са се преместили на друго място?

Dimitar.

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #37 -: Декември 25, 2021, 01:04:09 pm »
Честито Рождество!

Да изтупам темата от прахта :-).
Обмислям покупка на К5 с течна фаза. Попаднах на обяви за автомобили, които само с газ, без бензинова система.
Има ли някой колега от форума с такъв автомобил, да сподели впечатления.
Недостатък ли е, че е само на газ?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #38 -: Декември 25, 2021, 11:32:01 pm »
тия които са течна фаза са само с газ, нямат бензин.
Иначе собствениците да се включат с мнения, аз до колкото съм чувал са доста здрави автомобили, още повече, че когато отпътуват от Корея са напълно обслужени.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Dimitar.

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #39 -: Декември 26, 2021, 01:23:44 pm »
Благодаря за отговора.
Като се поразрових из форума, намерих отговори на повечето от възникналите въпроси.

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #40 -: Декември 27, 2021, 09:42:00 am »
Благодаря за отговора.
Като се поразрових из форума, намерих отговори на повечето от възникналите въпроси.
Това е истинско "МАГАРЕ" , така я наричам аз! Кола без много електроника и екстри съответно , но за сметка на това здрава и евтина за поддръжка в сравнение с други марки на същата възраст. Ако си решил да купуваш , давай смело няма а съжаляваш! Прекрасен подарък за празниците!

wandering133

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #41 -: Март 14, 2022, 04:02:03 pm »
Здравейте на всички!
Заглеждам се по KIA K5 в автокъща, която внася само автомобили от Корея. Имам следните питания -
1) Нормално ли е кола на 5-6 год. да е на под 70 хил. км.? Изглежда ми странно.
2) Ако някой има наблюдения/мнение към тази автокъща нека сподели.
3) 80 литра газова бутилка според вас колко литра газ събира?
Благодаря предварително.
Споделям линка към обявата - https://www.mobile.bg/11646917902118397
Поздрави  bye

Dimitar.

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #42 -: Март 14, 2022, 04:15:48 pm »
Относно първия въпрос, прочети този пост и избери на кого да вярваш.

1926

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Оптима на газ, течна фаза
« Отговор #43 -: Март 21, 2022, 01:48:28 pm »
Здравейте на всички!
Заглеждам се по KIA K5 в автокъща, която внася само автомобили от Корея. Имам следните питания -
1) Нормално ли е кола на 5-6 год. да е на под 70 хил. км.? Изглежда ми странно.
2) Ако някой има наблюдения/мнение към тази автокъща нека сподели.
3) 80 литра газова бутилка според вас колко литра газ събира?
Благодаря предварително.
Споделям линка към обявата - https://www.mobile.bg/11646917902118397
Поздрави  bye

Здрасти,

имам К5 от скоро (около два месеца), за съжаление мога да се включа горе-долу само по третия ти въпрос. На самата бутилка има датчик за литрите в нея и ми е направило впечатление, че отчитетеното на него, съвпада напълно със зареденото количество газ, едно към едно. Най-много съм зареждал около 50 литра, веднага следкато ми беше светнала лампата. Човека, който ми я продаде, каза че най-много е рискувал да кара стотина километра със светнала лампа. Което са още 12-13 литра да речем, така че минимум 60-65 литра е изпробвано от първа ръка :)

Дано съм бил полезен.