Автор Тема: Автоматични трансмисии на Киа -кой ги произвежда?  (Прочетена 35633 пъти)

myKiaCarens

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Рових се много,но не намерих информация.Възможно е и те да си ги произвеждат,но по лиценз на кой?
« Последна редакция: Март 09, 2015, 07:47:16 am от myKiaCarens »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Нямам представа колега дали има специфична фирма, която да ги произвежда, но по принцип наблюдавам, че всички разработки са на Хюндай.
В интерес на истината и двете ми коли са автоматици и съм много доволен от работата на системите. Сменят добре, плавно, което ми харесва. Има 4 степенен, има 6 степенен автомат ... Зависи от модела има и ECO режим
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Колега при мен автомата е японски ! Аз също бях учуден, но излезе наистина японски. По пътя на логиката мисля ,че е индивидуално според модела, предполагам също КИА произвежда също трансмисии ,а други ги поръчва спрямо дадения модел. Има хора във форума мн. запознати с нещата и с марката и те биха могли в детайли да разяснят кой,какво и за кой модел се произвежда. write write write

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Моето мнение е, че до около 2006-2008 година КИА и Хюндай са ползвали автоматици с хидротрансформатор от японския производител Jatco (или друг). С настъпването на ерата на автоматиците със сухи съединители разработките са си вече вътрешно фирмени (Хюндай/КИА).

spasspace

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
От това което съм чел мога да кажа, че след 2009г. автоматичните кутии с хидротрнсформатор са производство  на Кия/ Хюндай. Кутията за леките автомобили се казва A6GF1 и  е адски надеждна. Мой познат таксиджия със Соната я леко ремонтира на 600000 км !!! Новите 7 - степенни кутии с двоен съединител също са собствено производство. Първата такава 6 - степенна с два съединителя е разработена съвместно с Luk, но явно корейците доста добре се учат и бързо вземат добрите практики  в тази насока и не само. Виждате само за няколко години вдигнаха качеството до неузнаваемост.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
така е, новите автомати се разработени и се правят от концерна КИА-Хюндай.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT