Автор Тема: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение  (Прочетена 26703 пъти)

smania

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« -: Март 19, 2015, 12:06:09 pm »
КОЛЕГИ ДНЕС ХАРЕСАХ Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. 2006г
бихте ли изразили мнението си относно въпросния джип

niki8

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #1 -: Март 30, 2015, 07:07:58 pm »
И аз съм нов във форума , харесал съм същия джип но 140к.с. и аз моля за мнение , здрав джип ли е , разходите как са по него и друго всичко каквото кажете ще ми е от полза да реша да взема ли тази кола .  ;D

valentindb

  • Гост
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #2 -: Май 26, 2016, 02:34:56 pm »
Здравейте колеги,

Нов съм във форума а гледам, че темата няма движение поради и което реших да пиша за Спортидж в случай, че е полезно за други хора.Жалко на мен нямаше кой да ми пише :) но положението е следното;

Купих преди 2 седмици Киа Спортидж Април 2005г. Дизел 112 к.с., автоматик.

Разход-по-малко от 12-13 градско не мога да я смъкна.Имайте предвид, че съм много спокоен шофъор карам като баба и пак разхода е такъв. Извънградско около 9 .Говоря за маршрут Варна-Сливен.

Автоматика може да се каже, че е тромав , но на мен ми харесва. Добре си включва след обслужване. Да би било добре да има и 5-та предавка, но няма.На мен лично много ми харесва комфорта в колата.Вози страхотно, широка е, много добре стъпва на завоите и като цяло е ок с изключение на това, че е шумничка.Не е обезшумена в никакъв случай.Отбелязвам, че предната ми кола беше Вектра Ц комби която също возеше добре, но според мен Киата по по-добре.

Багажника е малък така, че не разчитайте на много товари.

При мен има някакъв шум когато ускорявам и не мога да разбера от гърнета ли е или от скороста кутия но в сервизите казват, че трябвало да се отваря а на мен хич не ми се пипа .Инъче двигателя работи много добре .Като цяло на мен ми харесва.Не е джип в никакъв случай и нямам намерение да го ползвам за такъв а просто като малко по-висока кола за да мога да ходя по сух черен път до село, както и на някой по затънтен плаж. Ако някой иска да пита повече подробности.

Поздрави,

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #3 -: Май 26, 2016, 09:03:05 pm »
Какъв е тоя разход?! Аз на бензинов Спортидж имам същия разход.

valentindb

  • Гост
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #4 -: Май 27, 2016, 04:35:25 pm »
Ами това е положението.И на мен не ми харесва, но колата е автоматик.Гледах в един два сайта тъй като за автоматик в малко сайтове има данни за разход и общо взето това е.Може и да е от гумите защото са различни, като шарка но еднакви по размер не знам.Ще видим зимата ще сложа 4 еднакви хубави зимни гуми и ще видя тогава как е.

При теб е толкова ама автоматик или ръчна ? Питам защото има значение автомата е според мен старо поколение и нормално да гори толкова.

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #5 -: Май 29, 2016, 09:50:41 pm »
С ръчни скорости, 141 коня, на газ(течна фаза). Автоматика вдига разхода, ама чак пък толкова ... Колкото до шума- в рамките 1500-2000 оборота при ускоряване ли се чува, нещо като дрънчене на ламарина? Ако е така, почти сигурно е от съединителя, по руските сайтове много е писано за този дефект, не е опасен, може да се кара десетки хиляди км. докато стане време за смяна на съединител, макар че ти си с автомат и там нещата не знам как стоят. Ето и темата, ако разбираш руски
http://forum.kia-club.ru/viewtopic.php?f=249&t=62592
« Последна редакция: Май 29, 2016, 10:15:10 pm от eleena1999 »

valentindb

  • Гост
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #6 -: Май 30, 2016, 09:51:03 am »
Благодаря това беше полезно.Ще карам така пък ще видим дано не ме остави на пътя някъде. Поздрави,

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #7 -: Юни 15, 2016, 09:54:27 pm »
При него 100% не е от това, човека е с автомат. Опиши по подробно кога и при какви условия го чуваш. Има вариант да е лагер или просто тампон, звънни ми да си поговорим
diesel power.... feel it!

valentindb

  • Гост
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #8 -: Юни 16, 2016, 09:53:37 am »
Проблема е следния:

При ускоряване в ниските обороти се чува едно като леко метално грумолене при това на не е псотоянно ами на интервали.При махане на крака от педала на газта шумът спира.Т.е. това се случва само при ускорение.Спря ли с газта или баир на долу  няма шум.

Ще ти звънна по късно да поговорим.

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #9 -: Юни 16, 2016, 05:37:30 pm »
Малко като вибрация по купето усещаш ли? Все едно някъде ти е хлабаво гърне и хем подрънква хем вибрира. А във високите обороти има ли го? Или само около 900-1300-400
diesel power.... feel it!

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #10 -: Юни 16, 2016, 10:39:17 pm »
Според това, което съм чел, проблемът се явява и в автоматичните скоростни кутии, но това не изключва, че може и да е от другаде.

Navi1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #11 -: Юли 27, 2016, 08:13:07 pm »
Привет! Аз съм с Kia Sportage II 2.0 i 142 hp.
При ускоряване от ниски обороти (под 2000), се чуваше тропане откъм двигателя.
Когато премина тези обороти - изчезва. Оказа се кората под двигателя- в задния си край не беше закрепена.
Разхода при мен е: извън градско(90 км/час) - 9,1 а с климатик - 9,9; магистрала (135 км./час) - 11,3 ; градско - 11 до 17.
Най ме дразни , че не може да се кара с по малко от 15 - 20 км./час , по дупките извън пътя, разбира се. 

valentindb

  • Гост
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #12 -: Юли 28, 2016, 08:31:13 am »
Привет колеги.И при мен се оказа, че са някакви Вибрации от някой чаркол в купето защото спряхме 4х4-то огледахме скоростни кутии раздатки и нищо.Сега следваща стъпка е първо аз да проверя това с кората под двигателя и ако не е то ще откачаме гърнетата за да видим от къде идва този неприятен шум- направо ужасен на моменти особено когато колата е в обороти. Ако някой е имал подобен проблем с дизел да казва ако е намерил решение.При мен се чува все едно в гърнето в влязла някакв струшка и си ходи и си румоли вътре.

Navi1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #13 -: Юли 28, 2016, 05:16:48 pm »
Ето и още нещо за нашите "паркетници" : https://www.youtube.com/watch?v=co17O1spXo8&feature=youtu.be

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 112к.с. мнение
« Отговор #14 -: Октомври 18, 2016, 10:57:54 pm »
Интересен клип, гледам, че са позлвани снимки от моя тема (снимките не са мои, взети са от руския форум, аз само съм правил описанието на български и то е за ремонт на електромагнитната муфа)
Това НЕ Е джип и няма място извън пътя! Това е високо комби с 4х4 задвижване. На клипа се вижда тест на предния диференциал - естествено, че предния ще е отворен иначе колата няма да завива.
Има някои джипки с LSD заден диференциал или с твърд блокаж пак на задния диф, но на цивилно комби не му трябват подобни неща. Заводско LSD в предния диф не съм виждал..
Аз карам модела от 2008 с 140кс 6ст ръчна кутия и съм доволен, макар и да е правил магарии.
Но пак да кажа - това НЕ Е джип.
diesel power.... feel it!