Автор Тема: Проблем със Сорентото - държи 1100-1200 оборота; педала на газта не влияе  (Прочетена 6041 пъти)

SSK2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте колеги,
Преди около месец ми светна chek лампата на Сорентото2,5 CRDI 2003г.,работи само на 1100-1200 оборота и педала на газта въобще не действа.В сервиза казаха,че педала е заминал и трябва да се смени.След като смениха няколко педала се оказа,че проблема не е от него,а нещо по инсталацията.Върнаха ми я миришеща на контактен спрей ама работеща.....до преди два дни!Паля сутринта и ми светна chek лампата.Същата работа като преди,работи само на обороти!
Моля,помагайте!
« Последна редакция: Април 05, 2015, 04:10:46 pm от rmk »

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Проблем със Сорентото
« Отговор #1 -: Март 30, 2015, 01:37:33 pm »
Влязла е в авариен режим и тези от сервиза трябва да го знаят много добре. Кадърните майстори правят: 1. Диагностика; 2. Установяване на проблема; 3.Оглед на проблемната система или агрегат; 4. Ремонт; 5. Чистене на грешката.
Имах същия проблем и се оказа запушен горивен филтър от "качествения" зимен дизел. Смених филтъра и всичко е о.к.

SSK2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем със Сорентото
« Отговор #2 -: Март 30, 2015, 06:03:35 pm »
След диагностиката казаха,че е от педала на газта.Смениха няколко същата работа.Сложиха моя педал на работеща кола...работи си!След това казаха че е от инсталацията,малко контактен спрей,чистене на грешките и тръгна...ама за седмица!

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Проблем със Сорентото
« Отговор #3 -: Март 31, 2015, 12:27:05 pm »
Най - вероятно не са прочели правилно грешката. Съветвам те да идеш на сервиз на КИА. Има много добър такъв до Плевен (от къде си?). Препоръчвам го относно четене на грешки и диагностика.
Иначе - да, и при мен беше изписана грешка в педала за газта (или както там се казва), но бяха изписани и грешки с дюзите и горивната система.
« Последна редакция: Март 31, 2015, 12:29:31 pm от PolYank »

georgi1991

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Проблем със Сорентото
« Отговор #4 -: Април 02, 2015, 07:52:06 pm »
Здравей колега аз имам същия проблем с моето соренто. Ще съм ти благодарен да кажеш как реши проблема  bye

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Проблем със Сорентото
« Отговор #5 -: Април 03, 2015, 12:58:40 pm »
Размина ми се само със смяна на горивния филтър. Иначе не лошо да се изчисти и резервоара от всички утайки и гняс от лошата нафта.

kircata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Проблем със Сорентото
« Отговор #6 -: Април 05, 2015, 04:05:25 pm »
И аз имах същият проблем и излезе от нафтата. Почистиха ми резервоара и ми смениха филтара. Сега нямам този проблем.

georgi1991

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте колеги,
извадих подкачващата помпа и погледнах резервоара но беше чист нямаше грам боклук , а сипвам само на големи вериги бензиностанции.  Забелязал съм ,че когато е валяло дъжд ми прави този номер с високите обороти.И го прави когато си поиска  %)

iliev_1971

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
здр.педала на газта е един потенциометър който при влага се влияе ако от някъде капе отгоре му е възможно да прави номера а между другото той се разглобява,аз съм го правил .

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Провери под мокета в краката на пасажера дали е мокро. Там се намира компютъра на колата. При спукан радиатор на парното или при запушен отдушник на конденза от климатика водата се събира точно там. В някои случаи при отлепено предно стъкло в горния десен ъгъл водата от дъжда също се събира при компютъра. Мокета може да е сух на пипане, но като разглобиш пластмасата на прага и повдигнеш мокета можеш да се изненадаш колко вода се събира в дунапрена отдолу.

Asan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Провери под мокета в краката на пасажера дали е мокро. Там се намира компютъра на колата. При спукан радиатор на парното или при запушен отдушник на конденза от климатика водата се събира точно там. В някои случаи при отлепено предно стъкло в горния десен ъгъл водата от дъжда също се събира при компютъра. Мокета може да е сух на пипане, но като разглобиш пластмасата на прага и повдигнеш мокета можеш да се изненадаш колко вода се събира в дунапрена отдолу.
    zdr. I primen svetna indikatora ikatomu zadam mnogo gas napravo gasne.