Автор Тема: Проблем с чистачките?  (Прочетена 9862 пъти)

pavkruglii

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Проблем с чистачките?
« -: Ноември 26, 2008, 07:07:51 pm »
Здвейте колеги.
От 1 седмица съм собственик на CEED SW. Oбщото ми впечатление от колата е доста добро, но за съжаление се появи и първия проблем. Става въпрос за чистачките на предното стъкло, значи какато карах пуснах пръскачките за да измия стъклото при което чистачките стигнаха до средата на стъклото и там спряха, не се движеха на какъвто и режим да ги пусках. Стояха така в продължение на около 30-40 сек. и сами се включиха, но за съжаление съжаляние сега като почистят стъклото не се връщата в най-ниско положение, а се качват в най-високо и там стоят докато не ги включа след което пак се връщат там. В кижката видях, че в това положение чистачките застават за да бъде извършена смяна, но в моя случай не съм извършил описаната процедура, а и ако опитам да направя написаното нищо не се променя. Търсих инфо в нета, но нищо не отких. В сервиза ми казаха да отида да я погледнат, но според тях е нещо с моторчето. Мене ме съмнява това защото чистачките се движат иначе нормално. Моля ако някой знае нещо по темата да помага. Мерси предварително. 

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2008, 11:11:35 pm »
хм,интересен проблем 8-)
Според мен,или е моторчето или има едни пластини ли бяха или .....незнам сега ка им беше наименованието на лостчето,които се бъгват и трябва да се подмени цялото лостче за чистачките.Отивай в сервиза и ни кажи какво е излезнало write

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2008, 09:52:50 am »
pavkruglii, според мен това е страшно малък проблем и ще ти я оправят веднага. И аз мисля, че е най-вероятно моторчето.
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2008, 09:55:07 am »
често малките проблеми излизат големи.
Хайде представи си ,че трябва да се смени лостчето за чистачките?
Знаеш ли колко време е неоходимо да се  подмени?
Мога да ти обясня,подобно на голф,ама след 2002г :-*
За мен проблема не е в моторчето,но да изчакаме колегата да се върне от сервиза 8-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2008, 10:02:29 am »
ето да ти покаже,че едва ли има какво да се скапе в самия механизъм нагледно



ето да видиш и колко електроника има по лостчетата,само жалко,че немога да сложа снимката с подробното управление на самото лостче >:(


Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2008, 10:05:48 am »
лило, чесно.. незнам. На голф 2 (1989-та) е лесно обаче. Проблема на pavkruglii не е от постоянно повтарящите се и се надявам да е като моя в началото с неработещите копченца който оправиха за 5 минути. pavkruglii, сподели после какво е :)
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2008, 10:42:16 am »
ами да ти кажа,няма ка да знаеш без да се заинтересоваш,или да страдаш от проблема :) та да се научиш :)

По -съм склонен да мисля за подмяна на моторчето,ако голегата беше писал,че като иска да пръска на челното стъкло да пръска на задното.Тогава да.Обаче пък,тогава проблема щеше да е от друго място :)

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2008, 12:13:12 am »
....е така се по4ва...и това е само на 1 седмица.....4акай да мине една година и тогава ще си говорим


П.С.
извини ме за песимизма!!! ;D
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 12:16:51 am от Svetko »
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2008, 11:45:22 am »
Светко,много те моля да вземеш да се образочваш малко.Поне технически.Защото само с ходене в сервиза да ти оправят галимациите,няма да има кола която да ти издържи на темпото :)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2008, 12:22:16 pm »
Ахах Svetko, от тука нататък във всяка тема ли ще пишеш колко е гадна колата?  Става смешно вече, че я мразиш толкова, ама продължаваш да се возиш на нея. Сега аз ще ти дам един съвсем приятелски съвет. Сериозно ударената кола като цяло нестават. Аз ако бях на твое място веднага след като ми я оправят щях да я продам и да купя нова. А ти освен това не я и харесваш, такаче имаш още един повод. Ще загубиш доста пари, ама ще си спестиш доста нерви което е по-важно.
Сега за чистачките да питам колегата дали насрочи час?
Skype: Slumky

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2008, 03:06:03 pm »
аз мисля също, че нямаме полза от толкова негативизъм във форума.даже първи предложих на "svetko" не на шега да продава колата.след толкова негативни мнения на един човек цената на атомобила на старо трудно ще се задържи изгодна.да не забравяме, че това вреди на всички останали закупили този модел на КИА, които в бъдеще ще решат да продават го продават.между другото във всеки друг форум за собственици на нови коли(Опел,Сутиен C4..и др.) има по някой супер недоволен, който не си намира място без да клепа по модела.извинете ме за офтопика!успех на svetko.
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 06:52:38 am от bongo »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2008, 05:05:20 pm »
pavkruglii, не каза до къде я докара с чистачките.
Сподели мнение относно обслужването в сервиза.
Таз твойтъа повреда да се очакава ли и н адруги модели music

pavkruglii

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2008, 03:49:07 pm »
Колеги още не съм стигнал до сервиза. Най вероятно утре ще отида и ще пиша какво е станало.

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #13 -: Декември 01, 2008, 10:51:46 pm »
аз мисля също, че нямаме полза от толкова негативизъм във форума.даже първи предложих на "svetko" не на шега да продава колата.след толкова негативни мнения на един човек цената на атомобила на старо трудно ще се задържи изгодна.да не забравяме, че това вреди на всички останали закупили този модел на КИА, които в бъдеще ще решат да продават го продават.между другото във всеки друг форум за собственици на нови коли(Опел,Сутиен C4..и др.) има по някой супер недоволен, който не си намира място без да клепа по модела.извинете ме за офтопика!успех на svetko.

Не е само по един недоволният(чети внимателно...особено за ситроен...и аз чета там), просто малко сме тези дето не ни е срам да си признаем 4е сме се преебали с покупката на въпросният автомобил!!!
Идеята ми не е да вредя на собствениците на Киа, идеята ми е хората които си тарсят нова кола да не сбъркат като мен!!!
ДОВЕРЕТЕ СЕ НА ДРУГА МАРКА!!! 
П.С.
Аз също се извинявам за офтопик-а....просто трябваше да отговоря на 4овека
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем с чистачките?
« Отговор #14 -: Декември 01, 2008, 10:54:23 pm »
пич, ае стига вече ...
та на колко години си казваш?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT