Автор Тема: 2.5 CRDI не пали сутрин  (Прочетена 5046 пъти)

spirtx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
2.5 CRDI не пали сутрин
« -: Май 29, 2015, 10:43:58 am »
Здравейте,

Имам неразрешим (поне за мен и майсторите където съм ходил) проблем. Сорентото пали много трудно сутрин, но после си пали за 1/4 секунда през целия ден стига не я оставя повечче от 9-10 часа да стои.
Ходих на много места из Бургас и не само, но никой не успя да отстрани проблема, а пък ми писна да се събират тълпи от лубобитни чичковци пред блока докато се мъча да запаля сутрин.
Какво съм направил/проверил до сега:
-2 подгревни свещи сменени
-релето за тях си работи
-сензорите на колянов и разпределителен вал са ок
- акумулатор ок
- горивна помпа е ок - направих диагностика в киа бургас и нямаше грешки или отклонения
- сменени маркучите към и от горивната помпа за всеки случай
- сменено клапанче на горивната помпа пак за всеки случай
- стартер ок
- проверено е за въздух в системата - няма
- не съм гледал за компресия само, но от киа ми казаха че е щяло да им покаже ако има нещо
- 3 дена я оставих при ел. инжинери да проверят тоците, и всичко е наред
Колата е ЕКС на 120к реални километра. Просто се видях в чудо. Знам че има много кадърни хора в този форум и ако някой може да даде идея и да помогне ще се радвам.

Мерси предварително

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #1 -: Май 29, 2015, 11:39:57 am »
Налягане в рейката мерено ли е?
Ако има възможност, нека я закачат на компютър за живи данни и да се види особено сутрин какво се случва.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #2 -: Май 29, 2015, 05:53:58 pm »
Здравей,
Скоро сменял ли си горивен филтър? Също така можеш да почистиш  дебитомера.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #3 -: Май 29, 2015, 08:28:55 pm »
Здравей колега аз имах подобен проблем оказа се от регулатора за налягане на горивото намира се отзад на помпата с два болта успех!!

spirtx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #4 -: Август 04, 2015, 09:59:01 am »
Благодаря на всички за отговорите. Не съм изоставил темата и бих писал ако съм оправил проблема за да помогна и на други в тази ситуация. Значи докладвам поред. Налягане в горивната рейка го мериха в бош че имам познат и каза че всичко е нормално и дава перфектно налягане. Въпреки че моя майстор каза че може да изпуска някъде и затова да се получава така, но да не може да се хване.
Горвния филтър го смених 2 пъти за 5к километра просто за всеки случай, защото така ме посъветваха в бош, за да се елиминира тази вероятност. Дебитомер не съм чистил още - майстора ми каза че ако е тръгнал да заминава при почистването щял да се счупи.
Относно последното предположение за регулатора за налягане на горивото - не би ли трябвало да го покаже на компютъра? Сега питах майстора колко пари струва за да знам дали си струва експеримента. Някой път сутрин ми трябва да въртя по повече от 10 пъти за да запали. повечето пъти ми отнема 2-3 опита, а тази седмица 3 пъти подред ми пали от първия. Предстои ми почивка в Гърция и малко ме притеснява този проблем.
Ако някой може да ме посъветва допълнително ще съм благодарен

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #5 -: Август 04, 2015, 01:57:14 pm »
Дали пък проблема не се крие в стартера, ако втулките му са заминали, или акумулатора ако няма достатъчно стартов ток?

spirtx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #6 -: Август 04, 2015, 03:17:57 pm »
Ами ако беше така не би ли трябвало да го прави по всяко време, а то става само при по голям престой т.е сутрин когато не съм карал повече от 8 часа, а акумулатора го елиминирах първи - с нов е

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #7 -: Август 12, 2015, 07:46:35 am »
Не е това извинявам се

diulgerov78

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: 2.5 CRDI не пали сутрин
« Отговор #8 -: Август 12, 2015, 08:03:43 pm »
Здравей колега имах същия проблем ,но зада разберем найстина дали е същия като моя пробваи на бутане дали ще запали
при мен беше така на стартер не палеше ,на бутане палеше от ряз ,и после няма проблем с паленето
Ако е така проблема е в датчика на коляновия вал,да в сервиза на киа казаха че няма проблем с него но като сложиха нов се оправи ,за това нищо нети пречи да пробваш.Успех